Sıradaki içerik:

Dijital Ayak İzi Nedir? Dijital Ayak İzinizi Nasıl Saklayabilirsiniz?

sv

Instagram’da Taklitten Kapanan Hesaplar Nasıl Açılır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

instagram taklitten hesabı geri açma - çalınan hesabı geri alma - lorentlabs

Instagram’da Taklitten Kapanan Hesaplar Nasıl Açılır?

Taklitten kapanan hesapların nasıl açılacağıyla ilgili son zamanlarda çok fazla soru geliyor. Bu soruları tek tek cevaplamak yerine web sitemizde böyle bir içerik oluşturmak istedik. Umarız ki bu tür sorunlarla karşılaşan kişilere yardımcı olabiliriz. Bu içeriğimizde Instagram’da taklitten kapanan hesaplarla ilgili içeriğe erişirken aynı zamanda yine Instagram temalı içeriklerimizi önereceğiz.

Instagram, birçok kişi tarafından kullanılan dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi. Özellikle bireysel profillerin şikayetleri üzerine kapatılan bu Instagram profilleri, son zamanlarda can sıkıcı bir hal almaya başladı. Basit bir şekilde gerçekleştirilen bu saldırının şu an bir çözümü ne yazık ki yok. Instagram ise bu konuyla alakalı herhangi bir çözüm sunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Peki nasıl saldırıyorlar?

Çok basit! Sizin profilinizdeki takipçi sayısının kat kat fazla takipçisi olan bir profil buluyorlar. Örneğin sizin 500 takipçiniz varsa 10000 takipçili bir fake profil satın alıyorlar. Sonra bu profilin ismini, kullanıcı adını ve biyografisini birebir kopyalıyorlar. Ardından da profil resmini sizin resminizi kopyalayarak değiştiriyor. Instagram’a da taklitten profilinizi şikayet ediyorlar. Takipçi sayınız az olduğu için de Instagram sizin profilinizi sahte bir hesap olarak algılıyor ve kapatıyor. Ardından bunu düzeltmek için Instagram‘a başvurmanız gerek. Bu tür saldırılar son zamanlarda fan profillerinde de gerçekleşiyor.

Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.
 • Kendinize ait fotoğraflar ve videolar ekleyin. Profil resminizi sık sık güncelleyin.
 • Eğer fan sayfası veya bir işletme profiliniz varsa ürün işletme bölümünden fan sayfası seçeneğini tercih edebilirsiniz.
 • Özgün paylaşım yapmak sizin için daha çok yararlı olacaktır. Herhangi bir kopya içeriği paylaşmamak kesinlikle önemli bir durum.
 • Hesabınızı gizli kullanmanız bu saldırılardan sizi korumuyor. Bu önemli bir bilgi. Çünkü birçok kişi gizli hesabın kendilerini koruduğunu sanıyor. Maalesef öyle değil.

Şimdi aşağıdaki adımları izleyerek taklitten kapanan hesabınızı uygun adımlarla ilerleyerek açabilirsiniz. Pandemi döneminden kaynaklı olarak Instagram destek ekibinin tam kadro çalışmadığını ve hatta tam zamanlı çalışmadığını da unutmayın. Bu yüzden ilk formu doldurduğunuzda size cevap gelene kadar ikinci bir formu doldurmamanızı tavsiye ederiz.

 • Instagram’ın destek sayfasına giriş yapın. Destek sayfasına giriş yapmak için burayı tıklayabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan adımları tek tek izleyin.
 • Uygun bölümleri doldurun. E-posta yazan yere aktif mail adresinizi yazın. Çünkü Instagram bu mail adresine cevap yazacak. O maile ulaşmanız gerekiyor.
 • Instagram’ın gönderdiği bu mailden sizden birkaç şey istenecek. Beyaz bir kağıda kullanıcı adınızı, isminizi – soyadınızı ve maille beraber gelen rakamı yazmanız istenecek.
 • Yüzünüz net ve yazan kağıttaki kullanıcı adı, isminiz – soyadınız ve verilen rakam net bir şekilde olmalı. Fotoğraf çekildikten  sonra gelen maile bu resmi cevap olarak atıp beklemeniz gerekiyor. Normalde en fazla 5 gün süren bu işlem, pandemiden kaynaklı olarak 14 güne kadar çıkabiliyor. Eğer aksi bir durum yaşanırsa aynı işlemleri tekrar tekrar uygulayıp yapmanız gerekiyor. Yüzünüz ve kağıttaki bilgilerin net olduğundan emin olun ve o şekilde karşı tarafa mail yollayın.

Taklitten Kapanan Hesaplar – İlgili: Instagram Mavi Tik Alma: Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır? Instagram Hesap Onaylatma!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli