Sıradaki içerik:

İnternetten Alışveriş Güvenli Mi? İşte 8 Özel İpucu!

sv

WhatsApp Alternatifleri | WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar!

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

whatsapp alternatifleri - whatsapp kullanılır mı - telegram güvenli mi - lorentlabs - google - google güvenli mi

WhatsApp Alternatifleri | WhatsApp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar!

WhatsApp alternatifleri ile bu alternatiflerin kısaca özelliklerini inceleyeceğimiz bu içeriğimizde daha önce de WhatsApp ile karşılaştırmalarını yaptığımız bazı uygulamaları da ele alacağız. İçeriğimize geçmeden önce bu karşılaştırmaları okumak, uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler için hemen aşağıya bazı başlıkları ekleyeceğiz.

Bu başlıklarında dışında daha farklı karşılaştırmalarımızı okumak isterseniz hemen web sitemizin karşılaştırma kategorisine göz atabilirsiniz. Bu sayede birçok uygulamanın karşılaştırmasını görebilir, okuyabilir ve web sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Alternatifleri:

Whatsapp alternatifleri listemizi oluştururken güvenli/güvenli değil diye ayırmadığımızı hemen söylemeliyim. Sadece WhatsApp veya farklı bir mesajlaşma uygulaması kullanmak isteyen kişiler için bu içeriği oluşturduk. Bakalım WhatsApp yerine hangi uygulamaları kullanabilirmişiz.

1. Telegram

Telegram, şu an WhatsApp’ın özellik olarak onu takip ettiği ve onun özelliklerini kendisine getirmeye çalıştığı çok güzel bir uygulama. Uygulama içerisinde sesli, görüntülü sohbet mevcut. Açık kaynaklı ve gizli sohbet seçeneği mevcut. Süreli mesajlar sayesinde istediğiniz bir mesajın, fotoğrafın ya da videonun belli bir süre (Seçeceğiniz süre) sonra herkesten silinmesi mümkün. Gizli sohbet seçeneğinde ekran görüntüsü alınırsa karşı tarafa bildirim gidiyor.

Yine Telegram üzerinde kanallar, gruplar ve botlar gibi çok farklı özellikler mevcut. Botlar sayesinde bazı uygulamaları telefondan bile silebilirsiniz. Çünkü Telegram botları o uygulamaların işini çok iyi yapıyor. Ders topluluklarına katılabilir, dersleri takip edebilir veya kripto para kanallarını inceleyebilirsiniz. Unutmayın LorentLabs Topluluğu’nun da hem ana kanalı hem de sohbet kanalı mevcut. Ana kanal için buraya tıklayabilirsiniz. Soru, bilgi alışverişi ve yardımlar için (Sadece internet, bilişim ve teknoloji konulu) sohbet kanalımıza buraya tıklayarak katılabilirsiniz. Ayrıca 13 kaliteli Telegram Botu Hakkında başlıklı içeriğimizi okumanızı da öneririz. Bu botlar WhatsApp’ı sildirebilir. Ucuz uçak bileti, müzik bulma vb. gibi birçok bot mevcut.

2. WeChat

WeChat geçmişte çok fazla popüler olan bir uygulama değildi. Çin nezdinde özel olarak kullanılan bu uygulama şu an dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Türkiye için en son duyurdukları özellik ise İstanbul’daki yeni havaalanında aktif olarak para ödemesi yapabilmek. Evet WeChat ile ödeme konusu da mümkün. Çok farklı dil seçenekleri ve özellikleriyle dikkat çekici bir mesajlaşma uygulaması.

Önerilerimiz:

3. Line

Line kullanımı da Kik Messenger gibi gün geçtikçe büyüyen ve hala ülkemizde de tam anlamıyla beklenen kullanıcı sayısını yakalayamayan bir mesajlaşma uygulaması. Line içerisinde oldukça fazla ek özellikler bulunuyor. Bu özellikleri ilk gördüğümde çok şaşırdığımı kesinlikle belirtmeliyim. Bir mesajlaşma uygulaması olmasına rağmen WhatsApp alternatifi olarak kullanılabilir. Fakat aynı zamanda Line, bence Facebook’un da bir rakibi.

4. Kik Messenger

Kik, WhatsApp ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürülen ve gün geçtikçe üyesini artıran bir mesajlaşma uygulaması. Bu uygulamayı kullanırken herhangi bir telefon numarasına ihtiyacınız yok. Direkt olarak bir nick ile karşınızdaki kişiyle iletişime geçebiliyorsunuz. Kik Messenger grupları, WhatsApp gruplarına göre daha fazla mahremiyet sunuyor. Bu da gizlilik ve güvenlik konusunda Kik Messenger’ın biraz daha iyi olduğunu gösteriyor.

5. Viber

Geçmişte kullanıcı sayısı Türkiye’de de çok fazla olan bu mesajlaşma uygulaması; özellik ve güvenlik bakımından WhatsApp’a güzel bir alternatif. Uygulama içi satın alımlar sunan bir mesajlaşma uygulaması. Free özellikleriyle de oldukça ilgi çekici güzel bir mesajlaşma uygulaması.

6. Facebook Messenger

Facebook’un mesajlaşma uygulaması. WhatsApp’ın da Facebook’a ait olduğunu bildiğimiz için artık hemen hemen aynı eş zamanlı seçeneklere sahip.

7. Skype

Sanırım özelliklerini bilmeyen yoktur ve Türkiye’de kullanmayan yoktur. Güvenlik ve gizlilik konusunda WhatsApp ile aynı kulvarda olan Skype, WhatsApp’a bir alternatif. Hangi açıdan bir alternatif diye soranlar olabilir. Tabi ki görüntülü görüşme konusunda büyük bir alternatif.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli