Sıradaki içerik:

Dijital Ayak İzi Nedir? Dijital Ayak İzinizi Nasıl Saklayabilirsiniz?

sv

Adblock İncelemesi | Adblock Nedir? Adblock Ne İşe Yarar?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

adblock incelemesi - adblock nedir - adblock ne işe yarar - lorentlabs.com - lorentlabs

Adblock İncelemesi | Adblock Nedir?

Adblock incelemesi reklam engelleyicileri hakkında daha net bilgi sahibi olmamızı sağladı. (Güncelleme)

Adblock İncelemesi!

Adblock, hem web tarayıcılar hem de mobil tarayıcılar için geliştirilmiş bir reklam engelleyicidir.

Reklam engelleyici eklentiler sayesinde internetten daha temiz bir verim alabilirsiniz. Türkiye, reklam engelleyici eklenti kullanan ülkeler arasında ilk 10’un içinde. Bu, girdiğimiz haber sitelerinden zaman geçirmek istediğimiz blog sitelerine kadar ne kadar çok reklam gördüğümüzün bir kanıtı olabilir. Tabi ki insanların bu durumdan ne kadar bıktığının da kanıtı olabilir, bilemedim. Banner reklam görmemek için reklam engelleyici kullanmak oldukça önemli bir durum.

Kullandığınız sürece bu eklenti ile Youtube ve hatta Twitter gibi birçok platformdaki reklamları engelleyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar Adblock kullansalar bile bazı reklamları engelleyemediklerini ve sürekli gördüklerinden bahsediyorlar. Bunun için Adblock internet sitesine giderek daha detaylı bilgi almanız mümkün. Bu durum düzeltilebilir bir durum. Ek olarak; ücretsiz bir eklenti.

Bu eklenti hangi reklamları engelliyor?

Hareketli reklamlar, Facebook, Youtube, Twitter reklamları, açılır pencere reklamları, otomatik oynayan video reklamlar ve daha fazlasını. Peki siz herhangi bir reklam engelleyici kullanıyor musunuz?

AdblockPlus karşılaştırmasını buradan görebilirsiniz. Bu karşılaştırmada her iki eklentinin de artılarını ve eksilerini kısaca belirttik. Fakat ikisi arasında seçim yapmakta oldukça zorlandığımızı da dile getirdik. Bakalım okuduğunuz zaman siz hangisini tercih edeceksiniz?

Not: Bu eklenti ile AdblockPlus karıştırılmamalıdır. Bu tür farklı birçok reklam engelleyici mevcuttur.

Hakkında!

8 Aralık 2009 tarihinde ortaya çıkmıştır. Eklentiyi BetaFish Incorporated geliştirmiştir. Resmi bir internet sitesine sahiptir: https://getadblock.com, eklenti 34 farklı dilde hizmet vermektedir. Hem Android hem de IOS için ücretsiz olarak mobilde de sunulmaktadır. Mobilin yanında Google Chrome, Apple Safari, Mozilla Firefox ve Opera gibi birçok web tarayıcısında da ücretsiz olan bir eklentidir. Unutulmaması gereken en önemli özelliklerden birisi; bu eklenti ile betikler, flash içerikler ve çerçeveler kolaylıkla engellenebilmektedir.

Adblock incelemesi bittiğine göre hemen sitemizin ana sayfasına giderek oradan farklı bir içeriğimizi okuyabilirsiniz. Sizler için sitemize yeni kategoriler ekledik. Keyifli okumalar. Direkt gitmek için buraya da tıklayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli