Sıradaki içerik:

Fidye Yazılımıyla Mücadele Etmenin En Etkili 7 Yolu!

sv

BiLira Nedir ve BiLira’yı Nerelerde Kullanabilirim?

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bilira nedir - bilirayı nereden alabilirim - bilira nerelerde kullanılır - bilira kullanımı

BiLira’yı Nerelerde Kullanabilirim?

BiLira (TRYB), 1:1 oranında TL’ye sabitlenmiş, Türk Lirası ile desteklenen stabil kripto para birimidir. Bu durum, ”1 TL karşılığında 1 TRYB satın alınabiliyor ve yine 1 TRYB, 1 Türk Lirası olarak nakit paraya çevirilebiliyor.” olarak da tanımlanabilir.

BiLira, her bir TRYB karşılığında banka hesaplarında reel Türk Lirası bakiyesi olup, böylece her piyasaya sürülen  TRYB karşılığında 1 TL reel para birimi bulunmaktadır. Bu durum 1 TL ile 1 TRYB alabilmenizi ve 1 TRYB bakiyenizi her zaman 1 TL reel para birimine çevirebilmenizi sağlamaktadır. Peki BiLira’nın ne olduğunu öğrendiğimize göre BiLira’yı nerede kullanabilirim diye soran arkadaşlarımıza hemen bir cevap verelim.

BiLira’yı Nerede Kullanabilirim?

TRYB tasarruf aracı ve değiş tokuş birimi olma koşullarının tamamını sağlamaktadır. Mevcut finansal sistemlerle kıyaslandığında eşitlikçi, özgür ve şeffaf bir finans sistemi öneren ve bu motivasyonlarla yenilikler geliştiren BiLira’nın kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Global borsalara bir rampa:

BiLira, kullanıcılarına TRYB alımlarını yaparken direkt olarak borsalardaki TRYB adresini yazarak masrafsız bir şekilde borsalara para gönderme imkanı sağlıyor. BiLira şu anda Bittrex, BTSE, FTX, VirgoX gibi global borsalarda listelenmiş durumda. Gelecekte daha fazla global ve yerel borsada listeleneceğinden de eminiz.

BiLiraları masrafsız bir şekilde borsalara göndermek ile ilgili videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

BiLira’yı Youtube’dan takip edin: https://www.youtube.com/channel/UCxPNEFF7BjAcEd_JcwklbKQ

2- Merkeziyetsiz Finans (DeFi) için bir kapı:

Öncelikle merkeziyetsiz finans nedir konusunu bilmeyen arkadaşlarımızın Merkeziyetsiz Finans Nedir? başlıklı içeriğimizi okumasını öneririz. Sonrasında ise bu içeriğe devam etmeniz kesinlikle bilgilenmenizi sağlayacaktır.

BiLira, geleceğin finansını değiştirecek olan kavramlardan biri olarak kabul edilen DeFi için önemli bir kapı görevi üstleniyor. Açık internet kavramının finanstaki karşılığı olarak değerlendirilen merkeziyetiz finans, kişilerin herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kendi paralarının kontrollerini sağlamalarını ve finansal araçlardan yararlanmalarını amaçlıyor. Satın alınan TRYB’leri kripto borsasına aktarma imkanı sağlayan BiLira, Ethereum tabanlı Metamask, Argent, Dharma gibi kişiye ait cüzdanlara da transfer imkanı sunuyor.

3- Sosyal Yardım:

BiLira’nın en önemli misyonlarından birisi de Türkiye’deki sosyal yardımlaşma etkisini blokzinciri teknolojisinin avantajları ile birleştirip maksimum seviyeye çıkarmak. BiLira, blokzinciri altyapısının açtığı şeffaflık kapısıyla birlikte alışılagelen bağış kabulüne yeni bir pencere açarak yardımseverleri kripto bağış konsepti üzerinden ihtiyacı olanlarla buluşturmayı amaçlıyor. Bu motivasyonla gerçekleştirilen Uçurtma Projesi, finansal yeterliliği olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için gereken desteği bulmalarına yardım etmeyi amaçlayan bir platform. Ethereum ağı üzerinden geliştirilen akıllı kontratlarla işleyen sistem, öğrencilerin kripto paralarla destek toplamasını sağlıyor. Ayrıca para transferinin şeffaf bir altyapıyla gerçekleşmesi sayesinde destekçiler destek olduğu öğrencinin başarısını takip etme şansı da buluyorlar.

Siz de Uçurtma Projesi’ni incelemek ve üniversite öğrencilerinin hayallerine destek olmak için bu linke tıklayarak projeyi inceleyebilir ve bağışta bulunabilirsiniz.

4- Uluslararası para transferi:

TRYB’nin anahtar kelimelerinden biri olan özgür finans doğrultusunda bir diğer önemli kullanım alanı da uluslararası para transferlerinde hem maliyetleri azaltması hem de zamandan tasarruf sağlaması olduğunu söyleyebiliriz. TRYB, SWIFT transferleri yapılırken çok yüksek meblağlarda tutulan komisyonlar ve transferin günlerce sürmesine çözüm olarak güçlü bir alternatif sunuyor.

5- E-Ticaret:

BiLira e-ticaret siteleri için ayrıcalıklı bir ödeme sistemi oluşturuyor. Şeffaflık prensibine dayanan BiLira, ağın yönetimi ve güvenliğini sağlamak için akıllı sözleşmelerle korunuyor. Satıcılara yapılan dijital ödemelerle para gönderme işlemleri zahmetsiz bir duruma evrilse de ödemelerin iç işleyişi hala aracı finansal kurumları gerektiriyor.

Kaynak

BiLira’yı Takip Etmek İçin:

Telegram: https://t.me/BiLira_Official
Twitter: https://twitter.com/BiLira_Official/
Medium: https://medium.com/@BiLira/
Web Sitesi: https://www.bilira.co
Kripto Küratör: https://kriptokurator.substack.com/
LinkedIn:https://linkedin.com/company/bilira-teknoloji
İletişime Geçin: hello@bilira.co

İlginizi Çekebilir:

BiLira’yı nerelerde kullanabilirim? sorusuna cevap bulabildiğinize inanıyoruz. Bu içerik bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli