Sıradaki içerik:

İnternetten Alışveriş Güvenli Mi? İşte 8 Özel İpucu!

sv

Chainlink (LINK) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

chainlink nedir - chainlink - chainlink nedir

Chainlink (LINK) Nedir?

Chainlink, 2017 yazında piyasaya sürüldü. Ekim 2019’da Chainlink, Intel ve Hyperledger ile birlikte yeni bir kurumsal düzeyde blockchain ürünü yarattığını duyurdu. Şubat 2020’de Chainlink, blockchain ağları arasında bağlantılar kurmayı amaçlayan bir blockchain teknolojisi firması olan Polkadot ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bir hafta sonra, Chainlink Ethereum Classic ve birkaç küçük DeFi projesi ve dApp ile bir ortaklık duyurdu. Ağustos 2020’de LINK, Bitcoin Cash’i geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük beşinci dijital varlık oldu.

Chainlink’in amacı kısaca akıllı sözleşmelerle mevcut bağlantı ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek. Chainlink; bir diğer bilinen adıyla LINK, akıllı sözleşmelere bilgi sağlayan yerelleşmiş bir ağdır. Kurucuları arasında Sergey Nazarov ve Steve Ellis bulunuyor.

Sergey Nazarov, Chainlink ile ilgili şöyle diyor; “Chainlink, akıllı sözleşmelerin geleceği olarak internet uygulamalarının hızı ile aynı seviyede akıllı sözleşme yaratmayı hedefliyor. Çok sayıda piyasa verisi, etkinlik, ödeme ve diğer API’leri olan internet geliştiricileri gibi, akıllı sözleşme geliştiricileri de benzer kullanıcı dostu girdiler ve çıktılar koleksiyonuna sahip olmalıdır.”

İlginizi Çekebilir:

LINK token, ChainLink ağının yerel tokenidir. Bu bir ERC20 tokeni olduğundan; dolayısıyla Ethereum platformunda oluşturulmuştur. Chainlink geliştiricileri LINK’i şöyle tanımlıyor: “Bir ERC20 tokeni, ek olarak ERC223 “transfer ve arama” ile transfer işlevselliği (adres, unit256, bit), tokenlerin sözleşmelerle tek bir işlemde alınmasına ve işlenmesine olanak sağlar.” 

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

Bir kripto para birimi olan Chainlink’i satın almak istiyorsanız ilk olarak bir kripto para borsasına üye olmanız gerekiyor. Kripto para borsasında profilinizin güvenliğini sağladıktan sonra alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Profilinizin güvenliğini sağlarken ikili faktörlü kimlik doğrulamayı aktif etmeyi unutmamanız gerekiyor. Çünkü kripto para borsalarına herhangi bir siber saldırı sonucu varlıklarınıza zarar gelebilir. Bunu gözardı etmemelisiniz.

Not: Bu içerik hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para kategorisindeki içeriklerimizin hepsinin amacı tamamen bilgi ve haber vermek amacıyla oluşturulmuştur. Chainlink nedir temalı içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilir ve web sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli