Sıradaki içerik:

İnternetten Alışveriş Güvenli Mi? İşte 8 Özel İpucu!

sv

Wi-Fi Sinyalimi Nasıl Artırabilirim? Basit Birkaç Öneri!

avatar

admin

 • e 1

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

wifi sinyalimi nasıl artırabilirim - wifi sinyali güçlendirme - wifi sinyali - wifim bozuldu - telefonum modemi görmüyor

Wi-Fi Sinyalimi Nasıl Artırabilirim?

Wi-Fi birçoğumuz için ekmek ve su gibidir. Kesilirse ya da yavaşlarsa oldukça sinirlenebilir ya da üzülebiliriz. Bağımlı mıyız? Bunu da düşünmek gerekli.

Wi-Fi’nizin yavaşladığını düşünüyorsanız, internetinizin hızını test etmek için kullanabileceğiniz birçok araç var. Bu araçları Google‘dan araştırabilirsiniz. Fakat Google’dan araştırmak istemiyorsanız içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kablolu İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin!

Wi-Fi bozulmuş demeden önce kablolu internet bağlantınızı kontrol edin. Kabloları kontrol ederek modemin aktif olarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ethernet kablonuzu kontrol edin, eğer bir problem varsa modemden kabloyu çıkartın ve 10 saniye gibi bir süre bekleyin. Sonrasında tekrar takın ve modemin aktif çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

İnternet hızınızı kontrol için teknik bilginin yanında faturaları da kontrol edebilirsiniz. Faturanıza yansıtılan hız ve bilgiler ile reeldeki bilgi ve hızlar uyuşmuyorsa internet servis sağlayıcınız ile iletişime geçin.

Yönlendiricinizin Aygıt Yazılımını Güncelleyin!

Yönlendirici aygıtlarınızın yazılımlarını yapmayı unutmayın. Bazı aygıtlar güncellenmediği için sizlere problem çıkartabilir. Bu yüzden güncellemeleri yapmak oldukça doğru bir karar. Bir yönlendirici aygıtın güncellenmesinin kolaylığı aslında biraz da aygıtın modeline bağlı.

Modeminizin Yerini Değiştirin!

Hangi Wi-Fi modemini kullanırsanız kullanın her evdeki sinyal dağıtımı oldukça farklı. Eğer evinizin salonuna koyduğunuz modem, yatak odanızda çekmiyorsa bunun nedeni sinyal gücünün yavaş olması olabilir. Eğer evinizde duvarları yıkmak gibi bir niyetiniz yoksa (bence olmamalı) modeminizin yerini değiştirmeniz oldukça doğru bir karar olacaktır.

%70 indirimden faydalanmak ve hızlı, güvenilir, kill switch gibi ekstra özellik sunan VPN hizmetini görsele tıklayarak inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

Anteninizi Değiştirin!

Modeminiz üzerinde dahili bir anten varsa (Bazı evlerde hala bu antenli modemlerden görüyorum. Evet eski modemlerden bahsediyorum. Fakat antenli birçok kaliteli modem de mevcut.) bu anteni değiştirmeniz ya da yanına yeni bir anten takmanız gerekebilir.

Not: SpeedTestNet üzerinden hiç hızınızı ölçtünüz mü? Bu siteden direkt olarak hızınızı ölçebilir ve farklı detaylara ulaşabilirsiniz. Bu sayede gerekli ihtiyaçları bu içeriğe göre gerçekleştirebilir ya da bildiğiniz farklı yöntemleri deneyebilirsiniz. Wi-Fi Sinyalimi Nasıl Arttırabilirim? Başlığımızın içeriği dışında farklı bir yöntem biliyorsanız bizlerle paylaşmak için hemen aşağıdan yorumlara ekleyebilir bizlerin ve diğer arkadaşlarımızın bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak da farklı bir içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Furkan5 ay önce
 • Kalabalık yerlerde 2,4 GHz bandında çok fazla parazit var. Mümkün olduğunca 5 GHz bandını kullanmak çok daha iyi. Ayrıca modemlerin 2,4-5 GHz otomatik geçiş ayarları hiç de sağlıklı çalışmamakta, bu nedenle modeminizde 5 GHz bandını manuel olarak açmanızı tavsiye ederim.