Lorent Research Lab, 2020 yılının Haziran ayında kurulmuştur. İşbu içerikte Lorent Research Lab. yerine ‘Web Sitesi’ terimi kullanılacaktır.

Web Sitesi, kullanıcılarının internet, bilişim ve teknoloji konularını temel alarak içerikler üretmeyi hedeflemiş ve aynı zamanda kullanıcılarına bu temel konular çerçevesinde haberler, uygulama incelemeleri, siber güvenlik, kripto para, uygulama karşılaştırmaları ve uygulamaların nasıl kullanılacağı ile ilgili basit ve temel bilgilerin yanında ayrıca profesyonel bilgiler de sunmayı hedeflemiştir.

İşbu Web Sitesi, 3 yıllık gelecek planı süreciyle ortaya çıkmıştır. İlk yılına v-1, ikinci yılına v-2 adını verdikleri sürecin 3. yılına ise a-1 adını vermişlerdir.

v-1 adı, Beta süreciyle ilgili süreci temsil ederken, v-2, Beta sürecinin ikinci aşamasını ve a-1 ise profesyonel yayın hayatını temsil eder. İlk yılını dolduran Web Sitesi, v-2 sürecine geçmiştir. Bu süreçte www.lorentlabs.com alan adıyla kullanıcılarına yeni kategoriler ve içerikler hazırlamayı hedeflemiştir. Aynı zamanda ikinci beta sürecinin ikinci yarısında resmi olarak kendi toollarını ücretsiz olarak sunmayı da planlamıştır.

Web Sitesi yönetimi ile Zet Lorento ekibinin ortak çalışması olan Güvenli İnternet adlı bir kitapları mevcuttur. Kitaba bütün online platformlardan erişilebilirken aynı zamanda birçok kitapçıdan da erişmeniz mümkün. Örneğin Kırmızı Kedi Kitabevi‘nden Güvenli İnternet adlı kitabı alabilirsiniz.

Lorent Research Lab, farklı sosyal medya platformlarında kısmen LorentLabs olarak anılabilir. Web Sitesi’nin ‘Sosyal Medya’ kategorisinden paylaştığı sosyal medya platformları (Telegram Topluluğu dışında) yoktur. Sosyal medya platformları arasında sadece LinkedIn, Pinterest ve Twitter profilleri bulunmaktadır.

Künye:

İmtiyaz Sahibi
Lorent Research Lab.

Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

zet lorento – zetlorento@protonmail.com
lorentlabs – lorentlabs@protonmail.com

Logo Tasarım
Bigcrunch

Reklam ve İletişim
lorentlabs@protonmail.com

Adres
Kadıköy-İstanbul