in

Booking, Türkiye İçin Kararını Verdi! Geliyor!

booking türkiye'ye geliyor - booking türkiye - türkiye lisans - btk lisans - siber dünya - siber olaylar
booking türkiye'ye geliyor - booking türkiye - türkiye lisans - btk lisans - siber dünya - siber olaylar

Booking, Türkiye İçin Kararını Verdi! Geliyor!

2017 yılında erişime engellenen Booking, Türkiye’de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul etti. Bu sayede Booking’in şu an kapalı olan web sitesine ve mobil uygulamasına yakın zamanda tekrardan erişime açılması planlanıyor.

Sabah Gazetesi çalışanı Betül Alakent’in haberine göre, Hollanda merkezli dünyaca ünlü online rezervasyon sitesi Booking.com’un da Türkiye’de ofis açmayı ve vergi ödemeyi kabul ettiği öğrenildi. Ofis açmak için çalışmalarını hızlandıran şirketin, Türkiye’de elde ettiği cirodan %7.5 vergi vereceği belirtiliyor. İlgili adımların atılmasından sonra Booking’e erişim engelinin de kaldırılması bekleniyor.

Görüşmeler Sürüyor!

Booking.com’un Hollanda merkezindeki yetkililerinin Türkiye’de Turizm, Maliye ve Ticaret Bakanlıkları ile görüşmelerini sürdürdüğü öğrenildi. Türkiye’de ofis açması ve vergi ödemesi halinde faaliyetlerine devam edebileceği söylenen Booking.com’un bu yönde çalışmalarını hızlandırdığı vurgulanıyor. Şirketin önümüzdeki günlerde ofis açacağı belirtilirken, cirodan yüzde 7.5 vergi ödemeyi kabul ettiği konuşuluyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) siteyle ilgili dava açmıştı. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi sitenin faaliyetinin durdurulmasına karar vermişti. Site avukatları karara itiraz etmişti.

500 BİN TL TAZMİNAT!

Mahkemenin kararında, “Davalı site haksız rekabete yol açan reklamlara yer vermiştir. ‘booking.com’ olarak en iyi fiyatları garanti eden bir internet sitesi kurmayı amaçlıyoruz’, ‘En düşük fiyatlar’, ‘Booking.com hem şehirlerde hem de deniz kenarı veya kırsal bölgelerde en iyi otel fiyatlarını garanti etmektedir’ vb. şekilde haksız rekabete yol açan reklamların siteden ve tüm online uygulamalardan kaldırılmasına karar verilmiştir. Ayrıca 500 bin lira teminatın yatırılması halinde daha önce verilen ihtiyati tedbir kararının kaldırılarak faaliyetlerine devam etmesine karar verildi” denildi.

Kaynaklar: Sabah, Dokuz8

Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cover Photo ecf29dcc 9459 4879 b43e f2f1a1786466 1400x.progressive

Çevrimiçi Ücretsiz Belgesel İzlemek İçin En Kaliteli Yabancı Web Siteleri!

google haritalar - google harita özellikleri - google haritalar kullanılır mı - google haritalar hataları

Google, Google Haritalar’a Yeni Güvenlik Özellikleri Ekliyor!