in

Kripto Para Isı Haritası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kripto Para Isı Haritası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde Kripto para ısı haritası nedir? Nasıl kullanılır? sorularını cevaplıyoruz.

Kripto para yatırımcıları için en önemli şey kripto paraların değer farkını takip edebilmeleri. Piyasada bu değerleri takip edebilmeleri ve karşılaştırmaları için pek çok ürün ve hizmet var. İçlerinden en çok merak edilenlerden bir tanesi ise kripto para ısı haritası. Anlık kazanç ve değer kayıplarına göre oluşturulan bu haritalar nedir? Nasıl kullanılır? Sorularına yanıtlar vereceğiz.

Kripto Para ısı haritası nedir?

Isı haritası oluşturulan bir tablo üzerinden kripto paraların değer değişimlerini anlık olarak yatırımcıya iletir. Basit bir görsel dizayn ile oluşturulan bu haritalar kullanıcılara basit bir kontrol alanı sağlar. Isı haritasının en avantaj sağladığı durum ise tüm verilerin neredeyse anında kullanıcıya sunulmasıdır. Ayrıca ısı haritalarında herhangi bir kripto paranın üzerine geldiğinizde gün içi değişimleri ve ufak bir grafiği görmeniz mümkün. Ancak basit ve görsel bir veri grubu olduğu için sadece anlık veya ön bilgi olarak kullanmakta fayda var.

Isı haritası nasıl kullanılır?

Isı haritası, yatırımcının nerede olduğunu ve neye yatırım yaptığını anlamanıza olanak sağlar. Yatırımlar tarafından oluşturulan görsel bir veri grubudur. Bundan dolayı çok net bilgiler vermez. Onun yerine hızlı ve merak edilen bilgileri sunar. Bu yüzden ısı haritaları yatırımınızı belirleyeceğiniz ana araç olmamalı. Piyasa likiditesini kontrol etmek için oldukça önemli bir araç olduğu ise aşikar. Yani yatırım yapacağınız kripto parayı birden fazla süzgeçten geçirecekseniz ısı haritası da o süzgeçlerden birisi olmalı.

Ayrıca ısı haritaları size ortaya çıkan sonucu gösterir. Ancak bu sonucun nasıl ortaya çıktığı hakkında bilgi vermez. Bu nedenle size ne geçmişte olan olaylardan ne de gelecekte olacak olayların nedenlerini söylemez. Isı haritasını sadece piyasa takibi ve yatırımın nereye yapıldığını kontrol etme amacı ile kullanabilirsiniz. Eğer yatırım yapacağınız bir kripto para varsa pek çok kaynaktan kontrol ettikten sonra en son ısı haritasını da kontrol ederek yatırım tercihinizi yapabilirsiniz.

Ayrıca ısı haritalarının kontrolünü sağladığınız sitelerin de güvenirliğinden emin olmanız lazım. Piyasada pek çok dolandırıcı site mevcut. Bu siteler yatırımcıları yanlış veriler ile sağlıksız kripto paralara yatırım yapmaları yönünde manipülasyonda bulunuyorlar. Güvenilir sitelerden veri kontrolü sağlamanız yatırımlarınızı sağlıklı yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yazımızın sonuna gelirken yapılacak yatırımların girişimcilerin kendi sorumluluğunda olduğunu belirtelim. Ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi veya yatırım yöntemi önermediğimi ekleyeyim. Yatırım yapmadan önce birden çok kaynaktan araştırma yapmanız ve profesyonellerden yardım almanız yararınıza olacaktır. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapay Zeka ve Deepfake Nasıl Tespit Edilir

Yapay Zeka ve Deepfake Nasıl Tespit Edilir?

BTC

Bitcoin Hakimiyeti Nedir? Dominance Nedir?