in

Güvenilir Kripto Para Borsası Nasıl Seçilir?

Güvenilir Kripto Para Borsası Nasıl Seçilir?

Bu başlığımızda birçok kişinin araştırdığı ve sorduğu güvenilir kripto para borsası nasıl seçilir sorusunu tüm detaylarıyla cevaplamaya çalışıyoruz.

Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Yatırım yapmak isteyen yatırımcılar ise yerli veya yabancı pek çok kripto para borsasını seçiyor. Ancak ülkemizde yaşanan Thodex skandalı başta olmak üzere dünyanın bir çok yerinde kripto para borsaları kullanıcıları mağdur ediyor. Eğer siz de bir kripto para yatırımcı iseniz ve güvenilir bir kripto para borsası tercih etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Güvenilir kripto para borsası nasıl seçilir? Sorusuna yanıt vereceğiz. Ayrıca bu borsaların size sunması gereken özelliklere kısaca değineceğiz.

İlgili: Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? Artıları ve Eksileri!

Kripto para borsaları aracı şirketlerdir. Bir iş yapıyorsanız ve bu işte aracı varsa belli başlı istekleriniz olacaktır. İlk beklentiniz herkes gibi güvenlik olacaktır. Kripto para işlemleri yaparken paranızın içerde kalmayacağı kripto para borsaları ilk tercih olmalıdır. Ayrıca güvenilir kripto para borsaları ileri seviye teknoloji, yüksek güvenlik önlemleri ve güçlü uygulama ağına sahip olmalıdır. Kripto para alım satımları yaparken otomatik olarak al – sat emri seçeneğinin olması bir kripto para borsası için lüks değildir. Manuel olarak al – sat işleminin kolay olduğu kripto para borsalarını tercih etmek önemlidir. Fakat otomatik olarak vereceğiniz al – sat emrine doğru olarak uyması da aynı derecede önemlidir. Peki güvenilir kripto para borsası nasıl seçilir? Kripto para borsası seçerken hangi özellikler bizim için önemlidir? Kısaca sorularımızı cevaplayalım.

Kripto Para Borsasından Beklenmesi Gerekenler :

  • Avrupa Birliği ödeme lisansı kanununa (PSD 2) sahip olması,
  • KYC sistemine sahip olması,
  • AML5 kanununu uygulaması. Bu kanun sayesinde kara para aklama ve terör finansmanı gibi konuların önlenmesi sağlanır.
  • İşlem hacminin yüksek olması. Yani kripto para borsasının işlem hacmi ne kadar yüksekse yasal yönden sorumluluğu daha fazla artacaktır. Yan nedenlerden birisi olsa dahi belirleyici neden olmadığını belirtelim.
  • Sunduğu kripto para sayısı. Ne kadar kripto para sunuyor ise borsada var olan paranız ile istediğiniz kripto paraya yatırım yapma seçeneğiniz olur. Böylece ” aslında o coine para yatıracaktım ama borsada yoktu” gibi bahaneler hayatınızdan çıkmış olur.
  • Komisyon ücretlerinin düşük olması. Kripto paradan ettiğiniz kârdan zarar etmek istemezsiniz. Komisyon ücretlerinin düşük olması kârdan ettiğiniz zararı düşürecektir.
  • Teknik ve canlı destek deneyimleri. Bir kripto para borsasını tercih etmeden önce halihazırda kullanıcıların teknik ve canlı destekte sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarına bakın. Size ne kadar destek olurlarsa başınız o kadar az ağrır.

Bunların tamamını karşılayan kripto para borsalarını tercih etmek mantıklı olan seçenektir. Böylece geçmişte yaşanan dolandırıcılık olaylarını gelecekte yaşamanın önüne geçmiş olursunuz. Yine de kripto para borsası seçiminin kişilerin özgür iradelerine bağlı olduğunu belirtelim.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google-android-kullanicilari-uyardi

Android Kullanıcıları Uyarıldı! Bu 10 Uygulamayı Kullanmayın!

secret network nedir

Secret Network Nedir? SCRT Coin Nereden Alınır?