in ,

Secret Network Nedir? SCRT Coin Nereden Alınır?

secret network nedir

Secret Network nedir? SCRT coin nereden alınır?

Bu içeriğimizde: SCRT nereden alınır? SCRT coin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Secret Network nedir?

Secret Network, geliştiricilerin veri gizliliğini koruyan uygulamalar geliştirmesi ve Web3 teknolojisinin geniş bir kullanım alanına ulaşması için geliştirilen blockchain destekli bir projedir. SCRT ise bu projenin kripto para birimidir.

Secret protokolünün özellikleri nelerdir?

  • Secret yani gizli ağ projesi, merkeziyetsiz uygulamalarda yer alan bütün verilerin tamamen gizli kalması için çalışan bir projedir.
  • Geliştiriciler, yeni uygulamalar için Secret Network projesinden faydalanabilirler.
  • Secret Network; akıllı sözleşmelerdeki verilerin şifrelenmesini sağlayan ve bu sayede özel verileri düğüm (node) çalıştıranların bile göremeyeceği bir sistem vadeder.
  • Bu proje hem BNB Chain ağında hem de Ethereum blokzincirinde çalışma özelliğine sahiptir.

SCRT belirteci

SCRT kripto para birimi, Secret ağı üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde kullanılmaktadır. Ancak yönetişim özelliğine de sahiptir. Bu kripto para birimine sahip olan yatırımcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar. Bununla birlikte kullanıcılar, SCRT kripto para birimini stake ederek pasif gelir elde edebilirler.

Akıllı sözleşmeler

Geliştiriciler, merkeziyetsiz uygulamalar için gerekli olan akıllı sözleşmeler için Secret ağından destek alabilirler. Rust programlama diliyle yazılan bu akıllı kontratlar sayesinde verilerin şifrelendiği merkezi olmayan uygulamalar geliştirilebilir. Ayrıca bu uygulamalar, zincirler arası çalışmaya uygundur ve düşük maliyetli işlemler sunar.

Cosmos Network ve Secret Network

Secret projesi, Cosmos Network’ün desteğiyle oluşturulmuştur. Bununla birlikte Secret Network, Tendermint sisteminin Bizans Hata Toleransı algoritmasından faydalanarak PoS fikir birliği sistemini kullanan katman-1 çözümüdür. Secret Network’ün sunduğu gizli ağ protokolü; veri gizliliğinin sağlanması adına anahtar yönetimi, şifreleme protokolleri ve Güvenilir Yürütme Ortamlarından (TEE) faydalanmaktadır. Ayrıca bu TEE’ler, düğümlerin (node) güvenilir bir ortamda gerçekleşen hesaplamaları göremeyeceğinin garantisini verir. Böylece verilerin düğümler tarafından bile görüntülenemeyecek kadar gizliliğini koruduğu iddia edilir.

İlgili içerik: Tendermint Nedir? Cosmos Network Avantajları Nelerdir?

SCRT gelecekte ne vadediyor?

Bu proje; tamamen gizlilik odaklı akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını ve verilerin şifrelenerek yüksek seviye gizlilik sunmasını sağlayan ilk projedir. Bununla birlikte web 3.0 teknolojisini benimsetmeyi ve kullanıcıların daha özgür bir internet kullanıcısı olmasını hedefleyen proje, önemli bir görevi üstlenmiştir. Projenin sahip olduğu özelliklerden dolayı gelecekte SCRT kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

SCRT nereden alınır?

SCRT kripto para biriminin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Kraken, Huobi, Gate.io, Uniswap ve SushiSwap.

İlgili içerik:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenilir Kripto Para Borsası Nasıl Seçilir?

Güvenilir Kripto Para Borsası Nasıl Seçilir?

SIM Swap Attack

SIM Değiştirme Saldırısı Nedir?