in

UNFI Coin Nedir? UNFI Nereden Alınır?

UNFI coin nedir

UNFI Coin Nedir? UNFI Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: Unifi Protocol DAO nedir? UNFI neden yükseliyor? Sorularının cevaplarına ve proje hakkında diğer detaylara yer aldık.

UNFI coin nedir?

Unifi Protocol, blokzincirleri bir araya getirerek birlikte çalışabilirliği sağlamak için geliştirilen bir deFi projesidir. UNFI ise bu protokolün yönetişim tokenıdır.

Unifi Protocol DAO özellikleri nelerdir?

  • Unifi, çok zincirli ve birlikte çalışılabilir yapısıyla; geliştiricilerin çeşitli blokzincirleri aracılığıyla proje geliştirmelerini desteklemektedir.
  • Bu protokol, DAO yani Merkeziyetsiz Otonom Organizasyonu şeklinde çalışmaktadır. Bir şirket tarafından yönetilen merkezi bir proje değildir, bir topluluk tarafından yönetilir.
  • 2020 yılında Juliun Brabon tarafından kurulan Unifi Protocol, hem BNB Chain hem de Ethereum üzerinde çalışmaktadır. UNFI ise hem BEP-20 hem de ERC-20 token standartlarına uygundur.
  • Unifi Protocol, BNB Chain ve Ethereum blokzincirlerinin yanı sıra Avalanche, Tron, Polygon, IoTeX ve Harmony blokzincirlerinde de çalışmaktadır.
  • Protokole ait UNFI yönetişim tokenı dışında bir de UP token vardır. UP (Unlimited Potential), likidite sağlayan kişilere ödül olarak dağıtılan tokendır.

UNFI token

UNFI token, Unifi Protocol aracılığıyla yapılan işlemler için işlem ücreti olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, kullanıcılar UNFI tokenı stake edebilirler. Stake ettikleri süre boyunca pasif gelir elde ederler. Ayrıca bir yönetişim tokenı olan UNFI, projenin gelişimi için alınacak kararlarda kullanıcıların oy kullanmasına imkân tanır. UNFI tokena sahip olan yatırımcılar, protokol ile ilgili alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar. UNFI tokenın toplam arzı 10 milyon iken dolaşımdaki arz 4.3 milyondur. Toplam arzın %15’i ise projenin geliştirici ekibine ayrılmıştır.

Son 24 saatte 12 kat artış gösterdi! Yükselişin sebebi neydi?

Projeyi geliştiren ekibin dün Business Wire aracılığıyla yaptığı açıklama, UNFI tokenın ciddi bir yükseliş göstermesini sağladı. Geliştirici ekip, Unifi Protocol DAO topluluğunun; 11 milyon dolar değerindeki çok zincirli altyapı için yükseltme planını onayladığını açıkladı. Bununla birlikte, söz konusu yükseltmenin projeye ait UP token üzerinde önemli etkiler yaratacağı da vurgulandı.

UNFI nereden alınır?

UNFI tokenın satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Gate.io, Coinbase, KuCoin ve MEXC.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FTM

Fantom Nedir? FTM Coin Nereden Alınır?

kripto para sepeti

Kripto Para Sepeti Nedir? Ne İşe Yarar?