in ,

GST Coin Nedir? GST Nereden Alınır?

gst coin nedir
gst coin nedir

GST Coin Nedir? Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: STEPN uygulaması nedir? GST token özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylar yer verdik.

GST Coin Nedir?

Green Satoshi Token (GST); kullanıcıların spor yaparak ve diğer günlük aktiviteleri yerine getirerek ödül kazandığı STEPN uygulamasına ait bir token belirtecidir.

STEPN Projesinin Özellikleri:

  • Solana ağı üzerinde inşa edilen STEPN; Game-Fi ve Social-Fi ögelerinin yer aldığı, Web 3.0 desteğiyle geliştirilen bir yaşam tarzı uygulamasıdır.
  • Bu uygulamayı indiren kullanıcılar, spor yaptıkları ya da sadece yürüdükleri için çeşitli ödüller kazanırlar. Bununla birlikte STEPN, bu ödülleri kullanıcılara GST token ile verir.
  • Kullanıcılar, uygulama üzerinden edinecekleri Sneakers NFT’ler ile ödül sürecine katılabilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, ne kadar çok spor yapar veya hareket ederse; o kadar çok ödül kazanma imkânına sahip olurlar.
  • STEPN projesi, GMT ve GST olmak üzere iki farklı token belirtecine sahiptir. GMT, yönetişim ve stake gibi özellikler için kullanılırken; GST, NFT alım-satım, kiralama ve ödül olarak kazanma gibi işlevlere sahiptir.

STEPN Marketplace:

  • Kullanıcılar, hareket ettikçe ödül kazanmalarını sağlayan NFT spor ayakkabılarını uygulamada yer alan NFT pazar yerinden satın alabilirler. Bununla birlikte diğer NFT ögelerine de yine bu pazar yerinden erişebilecek olan kullanıcılar; kendilerine ait olan NFT’lerini satma veya kiralama imkânına da sahipler.

GST Özellikleri Nelerdir?

STEPN uygulamasındaki etkinliklere katılan kullanıcılar, bu etkinlikler sonucunda GST token kazanırlar. GST arzı sınırsızdır. Ancak kullanıcıların her NFT alımında GST yakılmaktadır. Bununla birlikte, bir kullanıcı ne kadar çok hareket ederse; o kadar çok GST token kazanır.

GST Nasıl Kazanılır?

GST token kazanımı statik değildir ve bunun bazı nedenleri şunlardır:

  • Sneaker kalitesi: NFT marketinde yer alan spor ayakkabıların kalitesi önemlidir. Yaygın, ender, nâdir, epik ve efsanevî olmak üzere beş çeşit sneaker vardır. Bunlar arasından nâdir, epik ve efsanevî gibi daha kaliteli ayakkabılara sahip olan kullanıcılar daha fazla verim alacağı için; daha fazla GST token kazanabilirler.
  • GPS Sinyali: Kullanıcıların GPS sinyali zayıf olursa, bu durum GST token kazançlarını azaltır.
  • Mobil veri sinyali: STEPN uygulaması, kullanıcıların akıllı telefonlarında olacağı için mobil veri gücü önemlidir. Veriler dalgalı bir şekilde uygulamaya iletiliyorsa, bu durum kullanıcıların daha az GST kazanmasına neden olur.
  • Toplam enerji: Kullanıcıların, spor ve yürüyüş gibi etkinlikleri yerine getirdikçe harcadıkları toplam enerji miktarı, GST token kazancını etkileyen önemli unsurlardan biridir.

GST Nereden Alınır?

Global kripto para borsası Bybit’in 8 Nisan tarihindeki duyurusu üzerine GST artık global borsada listeleniyor.

Kripto para borsası Bybit’e nasıl para yatırılacağını ya da token alınacağını bilmiyorsanız hızlıca aşağıdaki başlığımız üzerinden detaylara sahip olabilirsiniz.

Bybit Hakkında:

Dünya çapında bir kripto para platformu olan Bybit; Mart 2018’de kripto yatırımcılarının, ultra hızlı eşleştirme motoru, mükemmel müşteri hizmeti ve çok dilli topluluk desteğinden faydalanabileceği profesyonel bir platform olarak kuruldu. Şirket, dünya çapındaki perakende ve kurumsal müşterilerine yenilikçi, çevrim içi Spot ve Vadeli İşlem hizmetleri, madencilik, staking ürünleri ve NFT pazarının yanı sıra API desteği sağlıyor. Ayrıca gelişmekte olan dijital varlık sınıfları için en güvenilir kripto para borsası olma taahhüdünü sürdürüyor. Bybit; Formula One yarış takımının, Oracle Red Bull Racing’in, NAVI, Astralis, Alliance ve Virtus.pro e-spor takımlarının, Oracle Red Bull Racing Esports’un, Borussia Dortmund ve Avispa Fukuoka futbol takımlarının partneri olmaktan gurur duyuyor.

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

amazon prime video

En İyi Amazon Prime Dizileri

gmt-coin-nedir

GMT Coin Nedir? GMT Nereden Alınır?