in

En İyi Amazon Prime Dizileri

amazon prime video

En İyi Amazon Prime Dizileri

Bu içeriğimizde: Amazon Prime dijital yayın platformunda kullanıcıların ilgiyle takip ettiği ve en çok izlenen diziler arasına giren, ayrıca birçok dalda ödül kazanan 5 dizi önerisine yer verdik.

En İyi Amazon Prime dizileri:

Fleabag: IMDb 8.7

Son yüzyılın en iyi 100 dizisi listesine giren, 6 Emmy ve 2 Altın Küre ödülü kazanan Amazon Prime’ın Fleabag isimli dizisi, yıllardır oldukça beğenilen yapımlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte Fleabag, IMDb puanı en yüksek dizilerin başında geliyor. Komedi/dram türünde olan bu dizi; Londra’da tek başına olan bir kadının yaşam mücadelesini ve karşılaştığı olayları konu alıyor. Ayrıca iki sezondan oluşan dizinin ilk sezonu 2016 yılında, ikinci sezonu da 2019 yılında yayımlanmıştır.

The Marvelous Mrs. Maisel: IMDb 8.7

Amazon Prime’ın oldukça ses getiren ve 5 Emmy ile 2 Altın Küre ödülü kazanan yapımlarından biri de The Marvelous Mrs. Maisel isimli dizi olmuştur. Bununla birlikte IMDb puanı 8.7 olan bu dizi; New York’da yaşayan Maisel isimli bir kadının, başına gelen bir olayın ardından daha önce hiç fark etmediği bir yeteneğini fark edişiyle gelişen olayları konu almaktadır.

Bosch: IMDb 8.5

Başrollerinde Titus Welliver, Jamie Hector ve Amy Aquino gibi isimlerin yer aldığı ve Michael Connelly’nin romanlarından uyarlanan bir polisiye dizisi olan Bosch; Amazon Prime’ın en çok izlenen polisiye dizileri arasındadır. Bununla birlikte 7 sezon 68 bölümden oluşan ve 8.5 IMDb puanına sahip olan bu dizi; dedektif Harry Bosch’un görevi dolayısıyla başına gelenleri ve hikâyesini konu almaktadır.

Tom Clancy’s Jack Ryan: IMDb 8.1

En beğenilen Amazon Prime dizilerinden biri de Jack Ryan olmuştur. Başrollerinde John Krasinski ve Wendell Pierce gibi isimlerin yer aldığı dizi, 2 sezondan oluşmaktadır. Ayrıca 8.1 IMDb puanına sahip olan ve aksiyon/macera türünde olan bu dizi; Jack Ryan isimli bir CIA görevlisinin, ülkesine karşı yapılacak büyük bir terör saldırısının farkına varmasıyla başlayan olayları konu almaktadır.

Mozart In The Jungle: IMDb 8.1

Başrollerinde Gael García Bernal, Lola Kirke ve Malcolm McDowell gibi simlerin yer aldığı Mozart In The Jungle dizisi; Amazon Prime’ın en çok beğenilen yapımlarından biri olmuştur. Altın Küre ve Emmy ödüllerini kazanan bu yapım; Blair Tindall tarafından yazılan bir kitabın uyarlamasıdır. Bununla birlikte müzikal/dram/komedi türünde olan bu dizi; New York Senfoni Orkestrasında meydana gelen olayları konu almaktadır.

İlgili:

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stellarium mobile nedir

Stellarium Mobile Nedir? Gökyüzünü Keşfedin!

gst coin nedir

GST Coin Nedir? GST Nereden Alınır?