in

Mr. Robot İzlenir Mi? Diziyi Detaylı Bir Şekilde İnceledik!

mr-robot-dizi-incelemesi
mr-robot-dizi-incelemesi

Mr. Robot İzlenir Mi? Diziyi Detaylı Bir Şekilde İnceledik!

Bu içeriğimizde tekrardan gündeme gelen ve birçok kişinin dikkatini çeken Mr. Robot dizisini gündemimize alıyoruz. Mr. Robot izlenir mi? Sorusu son zamanlarda en sık duyduğumuz sorulardan bir tanesi olduğu için bu içeriği hazırlamak istedik.

Gelin şimdi Mr. Robot izlenir mi? Sorusuna ve dizinin detaylarına göz atalım!

Mr. Robot İzlenir Mi?

Mr. Robot, Sam Esmail tarafından yaratılan bir Amerikan drama-gerilim televizyon dizisidir. Rami Malek, sosyal anksiyete bozukluğu ve klinik depresyondan muzdarip bir siber güvenlik mühendisi ve hacker olan Elliot Alderson’ı canlandırıyor. Alderson, Christian Slater tarafından oynanan “Mr. Robot” olarak bilinen isyancı bir anarşist tarafından “fsociety” adlı bir grup hacktivist’e katılması için işe alınır. Ana konu, Elliot’un kendi zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele ederken insanlık için felaket olacağına inandığı yaklaşan sibernetik devrimi iptal etme girişimlerini takip ediyor.

Gösteri, yazımı, oyunculuğu ve yönetimi için eleştirel beğeni topladı. En İyi Televizyon Dizisi – Drama Altın Küre Ödülü ve Üstün Drama Dizisi için Primetime Emmy Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödüle aday gösterildi ve kazandı. Mr. Robot, bilgisayar korsanlığı ve siber güvenlik konularını doğru bir şekilde tasvir ettiği için de övüldü.

Seri, 24 Haziran 2015’te USA Network’te yayınlandı. 12 Ağustos 2015’te ikinci sezon için yenilendi ve 13 Temmuz 2016’da prömiyer yaptı. 13 Aralık 2016’da USA Network, Mr. Robot’un yeni sezon için yenilendiğini duyurdu. Üçüncü sezon Ekim 2017’de yayınlandı

mr-robot-izlenir-mi-2
Mr. Robot İzlenir Mi

Mr. Robot’un ilk sezonu eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı. Rotten Tomatoes’da ilk sezon 72 yoruma göre %73, ortalama 7.4/10 puana sahip. Sitenin kritik fikir birliği şöyle diyor: “Mr. Robot, izleyicileri son kareye kadar tahminde bırakacak karmaşık ve görsel olarak çarpıcı bir gerilim filmi.” Metacritic’te ilk sezon, 36 eleştirmene göre 100 üzerinden 75 puan alarak “genel olarak olumlu eleştiriler” aldı.

Mr. Robot’un ikinci sezonu, ilkinden daha iyi eleştiriler aldı. Rotten Tomatoes’da, ikinci sezon 58 yoruma göre %95, ortalama 8.8/10 puana sahip. Sitenin kritik konsensüsünde şöyle yazıyor: “Mr. Robot’un ikinci yılı, paranoya, siber terörizm ve sivil itaatsizliğin çarpıcı – ve zamanında – keşfi olan ileriye yönelik iddialı bir adımdır. Metacritic’te ikinci sezon, 26 eleştirmene göre 100 üzerinden 88 puan alarak “evrensel beğeni”yi işaret ediyor.

Mr. Robot’un üçüncü sezonu 11 Ekim 2017’de ve son sezonu 6 Ekim 2019 da gösterime girdi.

Mr. Robot Önemli Bölümler ve Sahneler:

1. “Mr. Robot” tema şarkısı dizisi, gösterideki en ikonik ve gerilimli sahnelerden biridir. Karanlık ve ıssız bir şehir manzarasında yürüyen bir adam, şovun kahramanı Elliot Alderson’ın sesiyle şifreli bir mesaj anlatıyor.

mr-robot-izlenir-mi-2-
MR. Robot İzlenir Mi?

2. “Five/Nine” hack sahnesi, “Mr. Robot”tan bir başka unutulmaz ve sürükleyici sahne. Bu sahnede Elliot ve diğer bilgisayar korsanlarının bir Evil Corp sunucusunu çökertmek için çalıştıklarını görüyoruz. Sahne, harika bir film müziği ile gergin ve heyecan verici.

3. “Tyrell Wellick” sahnesi, omurganızdan aşağı ürperti gönderecek bir sahnedir. İçinde, şovun antagonisti Tyrell Wellick‘i tuvalette bir adamı takip edip öldürdüğünü görüyoruz. Sahne ustaca çekilmiş ve düzenlenmiş ve Tyrell’in ürkütücü sakinliği onu daha da ürpertici kılıyor.

4. “Elliot’un uyanışı” sahnesi, hem merak uyandıran hem de kafa karıştıran klasik bir “Mr. Robot” sahnesidir. İçinde, Elliot’un bir rüyadan uyandığını görüyoruz, sadece rüya içinde rüyada olabileceğini anlamak için. Sahne kafa karıştırıcı ama aynı zamanda çok şüpheli.

5. “fsociety” bölümü, “Mr. Robot”un ilk sezonunun son sahnesidir. İçinde, fsociety üyelerinin başarılı Evil Corp hack’lerini kutladıklarını görüyoruz. Sahne muzaffer ve heyecan verici, ama daha sonra ne olacağını bilmediğimiz için aynı zamanda çok şüpheli.

Mr. Robot izlenir mi sorusu ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android telefonu hızlandırma - android hızlandırma uygulamaları - android telefonu hızlandırma - android - telefonum yavaşladı

Android İşletim Sistemi Özellikleri ve İncelemesi!

USB-saldırısı-hack-nedir

USB Hack Nedir? USB Hackten Korunma Yolları!