in

Sanal Gerçeklik Filmleri! Bu 4 Filmi Kaçırmayın! [Güncel]

en-iyi-borsa-filmi
en-iyi-borsa-filmi

Sanal Gerçeklik Filmleri! Bu 4 Filmi Kaçırmayın! [Güncel]

Sanal gerçeklik, tamamen bilgisayar tarafından oluşturulan bir ortama dalmış olduğunuz sürükleyici bir deneyim olarak tanımlanabilir. İçinde ekran bulunan bir kask veya sensörlerle donatılmış eldivenler gibi özel elektronik ekipman kullanan bir kişi tarafından görünüşte gerçek veya fiziksel bir şekilde etkileşime girebilen üç boyutlu, bilgisayar tarafından oluşturulan bir ortamdır.

En popüler sanal gerçeklik deneyimlerinden bazıları video oyunları olarak tanımlanıyor. Bununla birlikte, sanal gerçeklik kulaklıkları için özel olarak oluşturulmuş bir dizi film de var. Gelin şimdi en popüler sanal gerçeklik filmleri listemize birlikte göz atalım!

Sanal Gerçeklik Filmleri:

Hiç zaman kaybetmeden sanal gerçeklik filmleri listemize geçmeden önce gişede rekorlar kıran filmlere de göz atalım istiyorum. Gelin listemize yakından bakalım!

Divergent

Divergent, aynı isimli kitap serisine dayanan 2014 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Film, insanların kişilik tiplerine göre gruplara ayrıldığı bir gelecekte geçiyor. Ana karakter Beatrice Prior, herhangi bir hizipte yer almayan bir Iraksaktır.

Ender’s Game

Ender’s Game, Orson Scott Card’ın aynı adlı bilim kurgu romanına dayanan 2013 Amerikan askeri bilim kurgu aksiyon filmidir. Film Gavin Hood tarafından yönetildi ve Asa Butterfield’ı, gelecekteki bir uzaylı istilasına hazırlanmak için uzayda gelişmiş bir askeri okula gönderilen alışılmadık yetenekli bir çocuk olan Andrew “Ender” Wiggin olarak canlandırıyor.

Film, 1 Kasım 2013’te Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdi. Eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı, ancak dünya çapında 125 milyon dolar hasılat elde ederek bir gişe başarısı elde etti.

Ender’s Game, insan ırkının Formicler olarak bilinen uzaylı bir ırkla savaşta olduğu gelecekte geçiyor. Dünya’nın savunmasından sorumlu askeri bir organizasyon olan Uluslararası Filo, Formikleri yenmenin bir yolunu arıyor. Bunu yapmanın tek yolunun son derece zeki bir çocuk bulmak ve onları askeri bir lider olarak eğitmek olduğuna inanıyorlar.

Ender Wiggin, Uluslararası Filo’nun Savaş Okulu’na alınan 6 yaşında bir çocuktur. Sıfır yerçekiminde nasıl savaşılacağının öğretildiği bir eğitim programına alınır. Kısa sürede okulun en iyi öğrencilerinden biri olur.

Formiklerle olan savaş yaklaştıkça Ender, insan ırkının son zafer umuduna liderlik etmekle görevlendirilir. Kendisine komuta etmesi için bir gemi ve bir asker ekibi verilir. Ender, göreve hazır olup olmadığından emin değil, ama denemesi gerektiğini biliyordur.

Ender’s Game, sizi koltuğunuzun kenarında tutacak heyecan verici ve aksiyon dolu bir film. Sadece iyi bir bilim kurgu filmi arayanların yanı sıra romanın hayranlarını da kesinlikle memnun edecek bir film.

Inception

Inception, Leonardo DiCaprio‘nun oynadığı 2010 bilim kurgu filmidir. Film, insanların zihinlerinden bilgi çalma konusunda uzmanlaşmış bir grup hırsızı takip ediyor. Grup, fikirleri insanların zihinlerine yerleştirmek için “başlangıç” adı verilen bir teknik kullanıyor. Sanal gerçeklik kategorimizde yer almasının nedeni rüya evreninde geçiyor olması.

Maze Runner

Maze Runner, aynı adlı kitap serisine dayanan 2014 yapımı bir bilim kurgu filmidir. Film, bir grup çocuğun bir labirentten kaçmaya çalıştığı kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor.

Aşağıda da tam anlamıyla sanal gerçeklik filmleri listesi yer alıyor.

  • The Conjuring 2
  • Fairness Works: Refugee Crisis
  • The Invisible Man
  • It: Float
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en-iyi-3-programlama dili

En iyi 3 Programlama Dili Hangisidir? Pyton, Java ve Swift Nedir?

metaverse-coinleri-hangileridir

Galaxy Arena Nedir? ESCN Coin Nereden Satın Alınır?