in

Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

seri-katil-belgeselleri-netflix
seri-katil-belgeselleri-netflix

Seri Katil Belgeselleri!

Bu içeriğimizde seri katil belgeselleri konusuna değineceğiz. Bugüne kadar izlediğiniz seri katil belgeselleri listenizi unutun!

Netflix, seri katiller hakkındaki belgeseller için harika bir platform. Öyleyse Netflix’teki en iyi seri katil belgesellerine bir göz atalım!

İnsanlar, seri katillerin hayatlarına karşı iğrenç bir hayranlığa sahipler. Çoğu zaman, onların yaptığı birçok kötü şeyin nedenlerini bilmek isteriz. Bu konudaki merak aslında biraz ilginç. Ayrıca, sorgulamaya nasıl tepki verdiklerini görmek de tabi ki ilginç. 

Netflix üzerinde izlenecek birçok şey var ve en iyi seri katil belgesellerini derledik. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, işte seri katiller hakkında Netflix’te izlenebilecek en iyi belgeseller!

Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

İşte sizler için hazırladığımız seri katil belgeselleri listemiz.

1.  Conversations With A Killer: The Ted Bundy Tapes!

Bu katilin ürkütücü zihniyle ilgili bir fikir edinmek ister misiniz? By belgesel Ted Bundy’nin dünyasını yakından inceliyor. Bu, kalbi hassas olanlar için pek de uygun bir içerik değil. Öldürme çılgınlığı hakkında birçok ayrıntı içeriyor.

Ancak, belki de daha rahatsız edici olan, Bundy’nin kendisinden ve eylemlerinden bahsettiği üslup. Seri katil belgesellerini isteyen kullanıcılarımız için Ted Bundy’nin bu belgeseli izlenebilir bir içerik. Fakat unutmayın buradaki liste tamamen derlemedir.

2. Interview With A Serial Killer!

Başka bir korkunç hikaye daha. Bir Seri Katil ile yapılan röportaj, Arthur Shawcross’un suçlarını anlatıyor. Bu seri katil Genesee Nehir Katili olarak da biliniyor. Suçlarından dolayı 250 yıl hapis cezasını çekerken 2008 yılında hapishanede öldü. The Ted Bundy Tapes gibi bu belgesel de suçlarını rahatsız edici ayrıntılarla anlatıyor.

Ancak bu belgeselin en ürkütücü yanı Shawcross ile yaptığı röportaj. Bu seri katil; korkunç davranışlarını tartışmaktan büyük zevk alan, soğuk kalpli bir katil olarak karşımıza çıkıyor. Bu, bir seri katilin kendileri ve suçları hakkında genellikle küstahça konuşması hakkında gerçek bir fikir veren harika bir belgesel.

3. The Confession Killer!

Bu, listedeki diğerlerinden biraz farklı. Henry Lee Lucas’ın hayatına ve suçlarına odaklanıyor. Neden farklı? Cinayet nedeniyle tutuklanan bir dizi tutuklamanın ardından, Lucas, bir süre sonra daha fazla cinayeti itiraf etti. Ancak doğruyu söyleyip söylemediğini söylemek mümkün değil. 

Diziyi sizin için bozabileceğinden burada çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz, ancak beceriksiz otoriteler ve Lucas’ın koşulları manipüle etmesi zorlayıcı bir saat oluşturuyor. Bir sosyopatın/psikopatın durumları nasıl avantaja çevirebileceğini görmek istiyorsanız, bu ideal bir belgesel.

4. Killer Ratings!

Killer Ratings, açgözlülük baskıyı ele geçirdiğinde neler olduğunu vurgulayan gerçekten üzücü bir hikaye. Polis olmadan önce Brezilyalı bir politikacı olarak yola çıkan Wallace Souza’ya yakından bakıyor. 

Souza’nın kendi başına bir seri katil olup olmadığı bir varsayım meselesi, ancak gösterisinin reytinglerini iyileştirme çalışmasında beş kişiyi öldürmesi için bir kiralık katil tutuyor. Suçluların genellikle göz önünde nasıl gizlendiğini görmek istiyorsanız, bu harika bir dizi.

5. Unabomber – In His Own Words!

Ted Kaczynski’nin seri katil olup olmadığını söylemek zor. O daha çok bir “seri bombardıman uçağı” idi. Ancak, bombalama çılgınlığı sırasında üç kişiyi öldürdü. Bu kesinlikle seri katil kriterlerini dolduruyor.

Bu davayla ilgili en ilginç şey, Unabomber’ın entelektüel bir genç adamdan soğuk kalpli bir bombardıman uçağına geçişini anlatıyor. Polis sonunda onu 1996’da yakaladı ve şu an ölmediyse hala hapiste.

6. Inside The Criminal Mind!

Criminal Mind, 50 dakikalık dört bölüme ayrılmış bir dizi. Her bölüm farklı bir suç faaliyeti biçimini ele alıyor. Ama ilk bölüm – Serial Killers – aradığımız şey. Bölüm, profesyonellerin uzman analizlerini içeriyor.

Bunlar, kriminal profilcilerden psikologlara ve nörologlara kadar uzanıyor. Genel olarak gerçek suç belgesellerinin hayranıysanız, bu izleme listeniz için harika bir seçim olabilir. 

7. The Devil Next Door!

Emmy ödüllü belgesel Wild’in yapımcılarından Wild Country, Nazi Ölüm Kampı muhafızı “Korkunç İvan” ın hikayesini konu alıyor. Hiç şüphe yok ki, bu karakter hapishane gardiyanı olarak görev yaptığı süre boyunca çok sayıda insanı soğukkanlılıkla öldürmüş. Bu, “seri katil” olduğunun bir kanıtı. Geçmiş tarihi aydınlatan bir belgesel.

8. I Am A Killer!

Birçok suçla ilgilenen başka bir dizi. Ben Bir Katilim, Death Row’daki katillerin hayatlarına bakıyor. Hepsi seri katil değil. Ancak dördüncü bölüm, “Sympathy for the Devil”, Texas’ın Death Row’unu süsleyen en genç mahkum Miguel Angel Martinez’e odaklandığını görmemiz mümkün. Üç kişiyi öldürdü ve üç cinayetin tümü Satanizm ile bağlantılıydı. Tüm dizi izlemeye değer ama bu gerçekten ürpertici bir bölüm.

Seri Katiller Hakkında En İyi Netflix Belgeselleri:

İyi bir seri katil belgeseli seviyorsanız, yukarıdaki seçenekler size birkaç saatlik bir izleme deneyimi sunmak için yeterli olabilir. Fakat asla unutmayın, bu içerik tamamen internet siteleri üzerinden derlenmiş bir içeriktir ve asla izlediğimiz&bireysel olarak tavsiye ettiğimiz diziler değildir. ‘Seri Katil Belgeselleri‘, editlenerek size sunulmuştur. Seri Katil Belgeselleri başlığı bittiğine göre aşağıdaki notu da okuduktan sonra hemen buraya tıklayarak farklı bir Netflix önerisi içeriğimize bakabilirsiniz.

Önemli Not: Eğer Netflix’in farklı ülkelerdeki içeriklerine erişmek istiyorsanız hemen buraya tıklayarak bu ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

İlgili:

5/5 - (5 Oy)

1 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cryptojacking

Cryptojacking Nedir? Bu Saldırı Türünden Nasıl Korunuruz?

Netflix ipuclari

Netflix Dolandırıcılık Maillerine Dikkat Edin! Siber Saldırılar Arttı!