in

Netflix Kullanıcı Deneyimini İyileştiren İpuçları!

Netflix ipuclari

Netflix Kullanıcı Deneyimini İyileştiren İpuçları!

Bu içeriğimizde: Popüler dijital yayın platformu Netflix kullanıcılarının işini kolaylaştıracak bazı ipuçlarına yer verdik.

Netflix Kullanıcı Deneyimini İyileştiren İpuçları:

Gizli Netflix kategorilerine ulaşın

Netflix, bünyesinde çok geniş bir içerik kütüphanesini barındırır. Ancak platformda izlemek istediğiniz türdeki içerikleri detaylara göre arayabilirsiniz. Gerilim türünde bir film izlemek istiyorsanız, bunu “Bilim kurgu gerilim filmleri” ya da “Doğaüstü gerilim filmleri” şeklinde detaylandırabilirsiniz. Bu seçimler için ise www.netflix-codes.com adresine gitmeniz ve istediğiniz türlerin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Mobil veriden tasarruf edin

iOS ve Android cihazlarınızda Netflix içeriklerini izlerken hücresel veri kullanımından tasarruf sağlama imkânınız var. Bununla birlikte Netflix için sadece Wi-Fi sınırlaması getirebilirsiniz ya da veri tasarrufu modunu açabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Hücresel Veri Kullanımı adımlarını izleyebilirsiniz.

Netflix profillerini yönetin

Bir Netflix hesabınızı birkaç kişiyle aynı anda kullanıyorsanız; izlediğiniz içeriklerin birbirine karışmaması için profillerinizi yönetebilirsiniz. Bir Netflix hesabında beş profil oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte Netflix hesabında her oturum açıldığında hangi profil kullanıcısı olduğunuzu seçmeniz gerekir. Ayrıca platformun sağ üst köşesinde yer alan Profil yönetimi butonuna tıkladığınızda yeni profiller ekleyebilir, mevcut profilleri kaldırabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

Bildirim alın

Dijital yayın platformu Netflix, belirli aralıklarla kütüphanesinden bazı içerikleri kaldırır ve yenilerini ekler. Yeni eklenecek olan içerikler hakkında bildirim almak isterseniz; masaüstünde Yeni ve Popüler kısmına ya da mobilde Çok Yakında seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ardından Hatırlat seçeneğini seçin.

Otomatik fragman oynatmayı kapatın

Platformda her oturum açtığınızda içeriklerin fragmanları otomatik bir şekilde oynatılıyor ve siz de bu durumdan rahatsız oluyorsanız, otomatik oynatmayı kapatma imkânınız var. Masaüstündeyken sağ üst köşede yer alan avatarınıza tıklayın ve Profil Yönetimi butonunu seçin. Ardından İçeriklere göz atarken önizlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat seçeneğinde yer alan onay işaretini kaldırın ve işlemi tamamlayın.

Sonradan oynatmayı kapatın

Platformda bir şeyler izlerken uyuyakaldığınızda veya diğer sebeplerden dolayı ekran başında olmadığınızda; sonraki bölümlerin otomatik bir şekilde oynatılmasını istemeyebilirsiniz. Bunun için Profil Yönetimine gidin, ardından Dizi izlerken sonraki bölümü tüm cihazlarda otomatik olarak oynat seçeneğinde yer alan onay kutucuğunu kaldırın ve işlemi tamamlayın.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

password management

En İyi Şifre Yöneticileri!

soulbound token

Soulbound Token Nedir?