in

Netflix ve Microsoft Ortaklık Kuruyor!

netflix microsoft

Netflix ve Microsoft Ortaklık Kuruyor!

Abonelik ücretlerine yapılan son zamlardan sonra birçok üyesini kaybeden Netflix, bu duruma çözüm üretmek için bir süre önce çalışmalara başlamıştı. Bununla birlikte Netflix, yapılan son bilgilendirmelere göre platformun geleceği için yeni bir ortaklık kurdu. Söz konusu ortaklığa dair detaylara ise bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Netflix ve Microsoft Ortaklık Kuruyor!

Netflix, dünyanın dört bir yanından milyonlarca üyeye yıllardır reklamsız bir şekilde hizmet veriyor. Ancak artan abonelik ücretlerinden sonra üye kaybı yaşayan platformun CEO’su Reed Hastings, bir süre önce reklamlı abonelik planına sıcak baktıklarını ve bunun için çalışmalara başlayacaklarını duyurmuştu. Söz konusu çalışmaları hızlandıran Netflix, bunun için Microsoft ile anlaşma yaptığını bildirdi.

Netflix, Microsoft ortaklığı ile üye sayısını tekrar artırmayı hedefliyor

Microsoft, Netflix’in reklamlı abonelik planı için küresel reklam teknolojisi ve satış ortağı olacak. Bununla birlikte Netflix, Microsoft gibi kendini kanıtlamış bir şirketle çalışmanın; daha geniş bir kitleye ulaşmak ve üye sayısını artırmak gibi önemli amaçlara hizmet edeceğini düşünüyor.

Üyeler için güçlü gizlilik korumaları

Netflix, Microsoft’un teknoloji ve satış konusunda anlaşma süresi içerisinde bazı yenilikler gerçekleştireceğini belirtti. Ancak bunlar arasında en önemlisi, gizlilik ve güvenlik. Microsoft, Netflix üyeleri için güçlü gizlilik korumaları sunacak.

Reklamlı abonelik planı ne zaman sunulacak?

Netflix’in, yakın zamanda Türkiye pazarına giriş yapan ve kullanıcıların beğenisini kazanan Disney Plus ve Amazon Video Prime gibi önemli rakipleri var. Öte yandan Netflix, üyelerinin bu rakiplere yönelmemesi ve yeni üyeler kazanmak adına uygun fiyatlı ve reklam içeren abonelik planını yakın zamanda sunmak için çalışıyor. Ancak bunun birkaç ay veya bir yılı bulacağı tahmin ediliyor.

Netflix üyeliği için güncel fiyatlar nedir?

2022 Netflix Türkiye üyelik ücretlerine yapılan zamlardan sonra üyelik planları %40 civarında bir artış kaydetmişti. Güncel fiyatlar ise şöyle:

  • Temel paketin fiyatı 37,99 TL
  • Standart paketin fiyatı 57,99 TL
  • Özel paketin fiyatı ise artık 77,99 TL’dir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

monster-galaxy-bybit-launchpad-listeleniyor-GGM-token

Yatırma Çılgınlığı: Yaz Ayına Özel 3000$’a Varan Trade Ödülü

Productivity

Daha Üretken ve Verimli Olmanızı Sağlayacak İpuçları!