in

Apple Watch Sahiplerinin Bilmesi Gereken İpuçları!

apple watch

Apple Watch Sahiplerinin Bilmesi Gereken İpuçları!

Bu içeriğimizde, Apple Watch’ınızdan en iyi verimi alabileceğiniz önemli ipuçlarına yer verdik. Eğer Apple Watch ipuçları konusuna ihtiyacınız varsa bu içeriğimiz tam da size göre!

Apple Watch Sahiplerinin Bilmesi Gereken İpuçları!

Antrenmanlarınızı takip edin

Sağlık ve fitness özellikleriyle öne çıkan Apple Watch, antrenmanlarınızı takip etmenizi sağlıyor. Spor salonunda veya başka bir yerde sürdüğünüz bisiklet, yaptığınız koşular, yüzme ve kürek çekme gibi birçok etkinliğinizdeki ilerlemeyi takip etmenize olanak tanır. Ayrıca bu etkinlikleri gerçekleştirirken ne kadar zaman harcadığınızı, yaktığınız kalorileri, kat ettiğiniz mesafeyi ve kalp atış hızınızı da kayıt altına alır. Antrenmanınız bittikten sonra, sonuçlar iPhone telefonunuzdaki Fitness uygulamasına gönderilmektedir. Bütün istatistikleri ve antrenman geçmişinizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kalp atış hızınızı izleyin

Apple Watch yerleşik Kalp Atış Hızı uygulaması sayesinde kalp atış hızınızı takip edebilirsiniz. Uygulamayı açtığınız anda kalp atış hızınızı ölçmeye başlayacaktır.

EKG çekin

Apple Watch 4 ve sonrasındaki modellerden birini kullanıyorsanız, EKG (elektrokardiyogram) çekebilirsiniz. Bunun için EKG uygulamasını açın ve Tamam butonuna dokunun. Parmağınızı dijital taç üzerinde tutun ve bekleyin. 30 saniye sonra sonuçlar ekranda belirir. Ancak kalbinizle ilgili bir rahatsızlık hissediyorsanız ve buna göğüs ağrısı da eşlik ediyorsa, akıllı saatinize başvurmak yerine acil servisi aramanız sağlığınız adına kesinlikle daha önemlidir.

Kan oksijen seviyenizi ölçün

Apple Watch 6 veya 7 serisini kullanıyorsanız ya da watchOS 8 veya sonraki bir sürümdeyseniz, yerleşik oksimetre uygulamasından faydalanabilirsiniz. Oksimetre, kandaki oksijen miktarınızı ölçer. Ayrıca bu beyniniz gibi hayatî organlarınızın yeterince oksijen alıp almadığını gösterir.

Müzik dinleyin

WatchOS 4.1 ve sonraki sürümlerinden biriyle çalışan Apple Watch kullanıyorsanız, Apple Music ve Spotify gibi müzik kanallarından şarkı dinleyebilirsiniz. Ancak bunun için önce kulaklığınızı ya da hoparlörünüzü Bluetooth aracılığıyla bağlamanız gerekir. Daha sonra Apple müzik kitaplığınızda veya Spotify şarkı listelerinizde istediğiniz şarkıyı açarak dinlemeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bazı saat uygulamaları, ücretli üyelik gerçekleştiren kullanıcıların çevrimdışı müzik dinlemesine de olanak tanır.

Rahatsız Etmeyin’i açın

iPhone telefonunuzda olduğu gibi Apple Watch da Rahatsız Etmeyin moduna sahiptir. Bu sayede telefon aramaları, mesajlar ve diğer bildirimlerin sizi rahatsız etmesini engellersiniz. Bu modu aktifleştirmek için Ayarlar > Odak adımlarını izleyin ve Rahatsız Etmeyin seçeneğine tıklayın. Şimdi etkinleştirmek veya daha sonra belirteceğiniz bir zamanda modun açık olmasını istiyorsanız, bu kısımdan istediğiniz ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Ancak alternatif bir şekilde, Kontrol Merkezini açıp yarım ay simgesine dokunmanız da modu açmanız için yeterli olacaktır.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal medya geçmişini temizleme - facebook temizleme - instagram temizleme

Arama Geçmişi Temizleme: Sosyal Medya ve Tarayıcıyı Nasıl Temizleyebilirsiniz?

drone

2022’nin En İyi Drone Modelleri!