in

Apple Watch 101! Apple Watch Alanların Yapması Gerekenler!

apple watch 101 - apple watch ile neler yapılabilir
apple watch 101 - apple watch ile neler yapılabilir

Apple Watch 101! Apple Watch Alanların Yapması Gerekenler!

Bu başlığımızda yeni bir Apple Watch alan kişilere Apple Watch 101 temelinde bir rehber içerik hazırladık. Eğer Apple Watch aldıysanız ve neyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre! Madde madde kısaca anlatacağımız içeriğimizden faydalanın.

Yeni aldığınız bir Apple Watch, size birçok konuda yardımcı olabilir. Bu, iyi bir şekilde yaşam tarzınızı bile değiştirebilir. Örneğin planlama süreçlerinizi iyileştirirken; sağlıklı yaşam kalitenizi artırabilir. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Her ne kadar basit bir arayüzüne sahip olsa da bu rehberde dikkat çekmek istediğimiz bazı noktalar var. Gelin birlikte bakalım!

Apple Watch’ı iPhone ile Eşleştirme:

Yeni aldığınız bir Apple Watch cihazınız varsa yapmanız gereken ilk şey cihazınızı iPhone ile eşleştirmek. Apple Watch, iPhone’a bağlanmak için Bluetooth özelliğinden faydalanıyor. Bu yüzden eşleştirme için Bluetooth’unuzu açın.

Cihazlarınızı eşleştirdikten sonra Apple Watch ile bildirimleri özelleştirebilir, mailleri ya da farklı sosyal medya platformlarını kontrol edebilir ve hatta sağlık uygulamasını da buradan kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch’ı Şarj Etme:

Apple Watch‘ı şart etmek için aslında yapmanız gereken şey oldukça basit. Kutusundan çıkan şarj aletini saatinizin alt kısmına yerleştirin. Diğer ucunu da bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takabilirsiniz. Böylelikle cihazınızı hızlıca şart edebilirsiniz.

Eski cihazların şarj süresi yeni nesil Apple Watch cihazlara göre az olsa da aslında kıyaslanınca çok bir fark olmadığını görmek de mümkün.

Apple Watch Teması:

Farklı saat yüzü tasarımlarına sahip dört Apple Watch modeli
Apple Inc.

Eğer Apple Watch‘ın ekranını değiştirmek istiyorsanız bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Onlarca seçenek arasından yapmanız gereken tek şey hangisini kullanacağınıza karar verebilmek. Memoji ya da herhangi ilginç bir görsel kullanmak isterseniz kullanabiliyorsunuz.

Ekranınızın temasını kıyafetinize göre bile değiştirebilirken yine duygu durumunuza göre de değiştirebilmeniz mümkün.

Apple Watch ile Kalp Atışlarını Gönderme:

Apple Watch veya bir iPhone sahibi sevdiğiniz birisi varsa ona gerçek kalp atışınızın bir görüntüsünü gönderebilmeniz mümkün. Tabii ki yine aynı şekilde kırık kalp de atabiliyorsunuz. Ama bunun gerçek olmadığını unutmayın.

Apple Watch‘ın ekstra diye nitelendirebileceğimiz özelliği sayesinde bu mümkün. Alıcı kişi oldukça mutlu olabilir, denemekte fayda var.

İlgili:

Apple Watch’ta Haritalar:

Apple Watch‘ın yine ekstra özelliklerinden birisi olan Haritalar aslında muazzam bir özellik. Saatinizden haritayı aktif edin ve gideceğiniz konumu belirleyin. Saatiniz sizi götürsün. Adım adım yol tarifi veren Apple Watch varken telefonunuzu elinizde tutmanıza pek de gerek yok. Haritalar, yerleşik olarak geliyor.

Apple Watch’ın Yazılımını Güncelleme:

Apple, ara ara yazılım güncellemeleri gönderir. Bunu bütün Apple kullanıcıları zaten biliyordur. Aynı şekilde Apple Watch‘a da ara ara güncellemeler sunuyor. Bu güncellemeleri mutlaka gerçekleştirin. Küçük hataları ya da güvenlik sorunlarını bu güncellemelerle çözmeniz mümkün.

Apple Watch Kordonunu Değiştirme:

Apple Watch‘ın kordonunu değiştirmek bir o kadar kolayken bir o kadar da renkli olabilir. Eğer Apple Watch‘ın kordonunu değiştirmek istiyorsanız farklı onlarca seçenekten birisini satın alabilirsiniz.

Apple Watch Uygulamaları İndirin:

Apple Watch‘ınıza uygulamalar indirerek o cihazı özelleştirebilir ve kişiselleştirebilirsiniz. Bu uygulamalar ile yapabileceğiniz birçok şey var. Yeni nesil Apple Watch‘larda yerleşik olarak EKG bile çekebiliyorsunuz! Fakat yerleşik olmayan uygulamaları da indirmeniz mümkün. Örneğin bir Fitness Uygulaması indirerek neler yaptığınızı hızlıca kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch ile Arabanızı Kontrol Edebilirsiniz:

Eğer bir Tesla, Porsche ya da Volvo gibi bir arabaya sahipseniz Apple Watch‘ın bazı özelliklerini bu arabalarla kullanabilmeniz mümkün. Yahu ekonomi böyleyken Tesla’mız nereden olsun, Serçe’miz olsa bile iyi diyebilirsiniz.. Fakat birilerinin illaki vardır. Sonuçta zenginin daha zengin olduğu bir sistemde yaşıyoruz.

Apple Watch ile Diğer Cihazları Bulabilirsiniz:

iPad, Mac ya da iPhone gibi herhangi bir cihazınız kayıpsa, nereye koyduğunuzu bilmiyorsanız Apple Watch ile kaybettiğiniz cihazı hemen bulabilirsiniz. Cihazımı Bul özelliğinden faydalanarak bunu yapmanız mümkün. Fakat bu özelliği aktif ettiğinizden emin olun.

İlgili: Glimpse’in Ortakları ve Partnerleri Kim? Yakından Göz Atıyoruz!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apple watch gizliliği ayarları - apple watch güvenlik ayarları - apple watch kullanımı

Apple Watch Güvenlik Ayarları! Bu 5 Özelliği Aktif Edin!

sosyal medya sosyal medya güvenliği - sosyal medya gizliliği - facebook - twitter - instagram

Sosyal Medya Başınızı Belaya Sokabilir. Bu Önerilere Dikkat!