in

Apple Watch İpuçları! Herkesin Bilmesi Gereken İpuçları!

apple watch ipuçları - apple watch - apple saat ipuçları - watchOS ipuçları - iphone ipuçları
apple watch ipuçları - apple watch - apple saat ipuçları - watchOS ipuçları - iphone ipuçları

Apple Watch İpuçları! Herkesin Bilmesi Gereken İpuçları!

Bu içeriğimizde Apple Watch kullanıcıları için yararlı ipuçları konusuna değineceğiz. Eğer bir Apple Watch kullanıyorsanız aşağıdaki Apple Watch ipuçları için oluşturduğumuz alt başlıkları kaçırmayın.

Küçük bir ekran ile neler yapabileceğinizi az çok biliyorsunuz. Tabii ki bir iPhone ya da iPad gibi bir cihaza göre oldukça farklı. Fakat Apple’ın kalitesini saati takar takmaz anlayabiliyorsunuz.

Apple Watch modeline ve türüne göre değişkenlik gösterebilecek belli özelliklere sahipsiniz. Bu özellikler ile neler yapılabiliyor gelin yakından bakalım.

Apple Watch İpuçları!

 • Müzik dinleyin: iPhone’unuzda oluşturduğunuz albümleri, çalma listelerini ve hatta Apple Radio’yu ve Apple Music’teki şarkıları hızlı bir şekilde dinleyebilirsiniz. Bunların yanında Spotify gibi uygulamaları da kullanabilir, hem müzik hem podcast dinleyebilirsiniz.
 • Egzersizlerinizi takip edin: Apple Watch sağlık uygulamaları konusunda ne kadar verimli çalışıyorsa aynı şekilde egzersiz uygulamalarında da o kadar verimli çalışıyor. Antremanlarınızı, yürüyüşünüzü, bisiklet sürüşünüzü ya da kürek çekişinizi Apple Watch ile takip edebilirsiniz.
 • Kalp atışınızı takip edin: Apple Watch’ı aldığınızda Kalp Atışı Hızı uygulamasının yerleşik olarak geldiğini göreceksiniz. Bu uygulama sayesinde kalp atış hızınızı istediğiniz zaman takip edebilmeniz mümkün. Bu uygulamanın yanında benzer uygulamaları da uygulama marketinizden indirebilirsiniz.
 • EKG özelliği: Apple Watch Series 4 ve üzeri modellerde kalp ritminizi kontrol etmeniz mümkün. Bu uygulamayı kullanmadan önce iPhone’unuza kurmanız gerekiyor. Eğer ciddi kalp sorunlarınız varsa bu uygulamayı kullanmak yerine direkt olarak hastaneye gidin. Fakat ara ara kalbinizle ilgili detayları merak ediyorsanız bu uygulamayı kullanmanız sağlığınızı kontrol etmenize yarayabilir.
 • Uykunuzu takip edebilirsiniz: Bu özelliği kullanmak isterseniz uygulama marketlerden uygulama indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamalar sayesinde uykunuzdan tam verim alabilirsiniz.
 • Kan oksijen seviyenizi ölçmeniz mümkün: Apple Watch Series 6 ve watchOS 7 ve üstü modellerde yerleşik bir uygulama olan Oksimetre’yi kullanabilirsiniz. Fakat diğer modellerde ya da işletim sistemlerinde yeni bir uygulama indirmek için uygulama marketini ziyaret etmeniz gerekiyor.
 • Bu özelliklere ek olarak Siri ile konuşabilir veya iPhone Bul uygulamasını kullanarak cihazınızın nerede olduğunu kolayca bulabilirsiniz.

İlgili:

Apple Watch İpuçları: Apple Watch Özellikleri ile İlgili Detaylar

 • Hep açık ekranı kullanıyorsanız özel bilgilerinizi saklayın. Nasıl mı? Telefonunuzdan Watch uygulamasına giriş yapın. Hep açık seçeneğini seçin. Hassas Komplikasyonları Gizle özelliğine tıklayın. Buradaki ayarı revize edin.
 • Ekrandaki metinleri büyütün: Apple Watch üzerinden Ayarlar‘a girin. Ardından Parlaklık ve Metin Puntosu sekmesine tıklayın. Buradan metin büyüklüğünü değiştirebilirsiniz.
 • Uygulama menüsünün görünümünü değiştirebilirsiniz. Eğer görünüm sizi yoruyor veya karışık geliyorsa bunu değiştirmeniz mümkün. Uygulama menüsündeyken ekrana basılı tutun. Açılan seçenekler arasından liste görünümü seçeneğini seçerseniz uygulamalar liste olarak görünecektir.
 • Apple Watch’da uygulamaları gizleyin. Nasıl mı? iPhone’dan Watch uygulamasına giriş yapın. Saatim sekmesine tıklayın. Yüklenen uygulamaları açın. Buradan Apple Watch Üzerinde Göster butonuna tıklayın ve ayarı dilediğiniz gibi değiştirin.
 • Saat kadranlarının sırasını değiştirebilmeniz mümkün. WatchOS 6 ile birlikte bu özelliği kullanmanız mümkün. Kısaca herhangi bir saat kadranındayken ekrana basılı tutun ve buradan düzenleyin.

İlgili: Android’de Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme Konusuna Değindik!

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

akıllı telefon güvenliği - telefon gizliliği - telefon numarası gizleme

Akıllı Telefon Güvenliği! Telefonlarınızı ve Gizliliğinizi Nasıl Korursunuz?

facebook - facebook IP adresi - Facebook'un IP adresi nedir - Facebook'un IP'si hangisi - IP bulma

Facebook’un IP Adresi Nedir? Yerel Ağınızda Facebook’u Engelleyin!