in

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme Konusuna Değindik!

android'de silinen rehberi geri getirme - android'de silinen numaraları geri getirme - android'de silinen numaraları kurtarma - silinen numarayı kurtarma
android'de silinen rehberi geri getirme - android'de silinen numaraları geri getirme - android'de silinen numaraları kurtarma - silinen numarayı kurtarma

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme Konusuna Değindik!

Bu içeriğimizde birçok kişinin sorduğu Android’de Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme ya da Android Silinen Telefon Numaralarını Kurtarma konusuna yakından değiniyoruz.

Eğer Android işletim sistemine sahip bir mobil cihaz kullanıyorsanız bu içeriğimizde Android’de silinen telefon numaralarını geri getirme konusuna değineceğiz. Eğer Android’de silinen telefon numaralarını kurtarma konusunda bir bilgi akışına ihtiyacınız varsa kesinlikle bu içeriğimizin işinize yarayacağını düşünüyoruz. Kullandığınız telefonda kişileriniz kayıp olduysa kişileri geri getirme ve silinen numaraları geri yükleme konusuna hızlıca değinelim.

iOS cihazlarda silinen telefon numaralarını geri getirme konusuna bir başka başlığımızda değineceğiz. Bu içeriğimizde sadece Android işletim sistemine sahip telefonlardaki silinen numaraları getirmeye değineceğiz. Kısacası aşağıdaki yol Apple cihazlar için geçerli değil.

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Kurtarma:

Bazı zamanlar telefonlarımızdan bir sinirle birisinin telefon numarasını silebiliriz. Bu silme işlemi sonrasında da bazen pişman olmamız mümkün. Bu durumu yaşamayan insan sayısı oldukça azdır diye düşünüyorum. Hepimiz bu tür hatalara düşmüşüzdür.

Fakat bu tür durumlarda eğer iyi bir senkronizasyon gerçekleştirdiyseniz o numarayı aslında sadece cihazınızdan sildiğinizi bilmeniz gerekiyor.

Peki sadece cihazımızdan siliniyorsa bu numaralar nereye gidiyor? Biryerlerde gizlice saklı bir şekilde mi duruyor? Diye sorabilirsiniz. Aslında bu tamamen kişisel bir tercih. Bu yüzden herhangi bir sürpriz konu yok. Android’de silinen telefon numaranı geri getirme aslında oldukça basit bir konu.

İlgili:

Bu da kaybolan ya da yanlışlıkla sildiğiniz telefon numaralarını bir şekilde kullanabileceğinizi gösteriyor. Telefonu ilk aldığınız zamanı hatırlıyor musunuz? Genellikle bu işlem ilk bu zamanlar yapılıyor ve birçok kullanıcı tarafından unutuluyor. Tabii ki telefonu alıp kurduktan bir süre sonra da bu işlemi gerçekleştirenler var..

Cihazınızı ilk açıp kurarken Google, Google Play Store’u kullanabilmeniz ve seçtiğiniz uygulamaları cihazınıza indirebilmek için bir Google hesabıyla giriş yapmanızı istiyor. Eğer Google hesabıyla giriş yapmazsanız cihazınız birçok konudan mahrum kalabilir. Bu yüzden Google, bunu zorunlu tutuyor. Eğer buradaki güvenlik ve gizlilik ayarlarınızı herhangi bir şekilde değiştirmediyseniz ve yedeklemeniz varsayılan olarak aktifse cihazınızdan sildiğiniz her şeye (evet sadece numaralar değil) buradan erişebilirsiniz.

Peki ama nasıl erişeceğiz?

Eğer bir telefon numarasına veya silinen rehberinize erişmek istiyorsanız Google Hesap Ayarları bölümüne girmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için herhangi bir mobil cihaza da ihtiyacınız olmadığını hatırlatmak istiyorum. Yani kısacası bu işlemi bilgisayardan da yapabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan Google Hesapları sekmesine gidin. Telefonunuzda Google Play Store için giriş yaptığınız mail adresiniz ile giriş yapın. Ardından menü sekmesine girerek Kişiler ve Paylaşım bölümüne giriş yapın. Buradan Kişiler’e tıklarsanız direkt kişileriniz açılır. Fakat aynı şekilde Google Kişiler sekmesine de tıklayabilirsiniz. Yakın zamanda sildiğiniz numaraları buradan da görmeniz mümkün. Hemen Çöp Kutusu sekmesine tıklayın ve oraya göz atın. Buradan ve Google Kişiler kısmından numaralarınızın listesini rahatça görebilirsiniz. Ayrıca sadece numaraları değil, hangi tarihte, hangi saatte ve hatta hangi cihazdan silindiğini de buradan görmeniz mümkün.

İlgili: Metaverse Nedir? Metaverse, Geleceğin Devrimi! İnterneti Bitirecek Mi?

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tresorit - tresorit nedir - bulut depolama - güvenli bulut depolama - lorentlabs

Tresorit İncelemesi! Ülkemizde Pek Duyulmayan Bir Parola Yöneticisi!

uma coin

UMA Coin Nedir? Nereden Alınır?