in

UMA Coin Nedir? Nereden Alınır?

Uma Coin Nedir? Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde: UMA coin nedir? Universal Market Access özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik.

UMA coin nedir?

Universal Market Access, Ethereum tabanlı olan ve akıllı sözleşmelere dayalı sentetik varlıkların oluşturulmasını sağlayan bir blockchain projesidir. UMA ise bu projenin yönetişim tokenıdır.

Universal Market Access projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, blockchain teknolojisinden destek alarak; finansal varlıkları merkeziyetsizleştirmek ve demokratikleştirmek hedefiyle sentetik varlıklar üretilebilmesini sağlamak için geliştirilmiştir.
  • İsteyen bütün geliştiriciler, UMA akıllı kontratlarını kullanarak Ethereum blokzinciri üzerinde sentetik varlıklar oluşturabilirler.
  • UMA bir yönetişim tokenı özelliğindedir. Bu sayede UMA tokenı olan kullanıcılar, projenin gelişimi adına alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar.
  • Universal Market Access, dünyanın dört bir yanından dileyen bütün kullanıcıların dijital türev varlıklarını oluşturmasına ve bunları alım satım işlemlerinde kullanmalarına imkân sağlar.

Ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

Universal Market Access, önceden Goldman Sachs’ta çalışmış olan Hart Lambur ile Allison Lu tarafından geliştirilmiş ve UMA token 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

Universal Market Access (UMA) Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, Universal Market Access platformundaki sentetik varlıklara ulaşmak için öncelikle sisteme BTC, ETH ya da stablecoinlerden oluşan bir miktar teminat göstermelidir. Bununla birlikte, sisteme teminat olarak gösterilen varlıklar, akıllı kontratlarda saklanmaktadır. Söz konusu bu teminat karşılığında ise istenilen sentetik tokenlar verilmektedir. Ayrıca bu sentetik tokenlar, altın ve hisse senedi gibi çeşitli finansal varlıkların değerini yansıtan tokenlardır.

UMA geleceği

Bu proje, türev varlıkların tokenlaştırma sürecine destek veren ve yatırımcıların bu varlıklara güvenle yatırım yapabilmesini sağlayan nadir projelerden biridir. Bu nedenle projeye ait UMA token da gelecek vadeden kripto paralar arasında yer almaktadır.

UMA nereden alınır?

UMA tokenın satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Bybit, OKX, Binance, Coinbase, Gemini, Huobi, KuCoin ve Gate.io.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Android Telefonunuzu Daha Verimli Kullanmanızı Sağlayacak İpuçları!

Game-Fi-nedir

GameFi Nedir? Bybit GameFi Varlıkları Hakkında Bilgiler!