in

UMA Coin Nedir? Nereden Alınır?

uma coin

Uma Coin Nedir? Nereden Alınır?

Şimdi bu içeriğimizde UMA coin nedir? Universal Market Access özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara değiniyoruz. Uma Coin nedir? Ne zaman kuruldu? Gelin yakından bu sorulara bakalım!

UMA coin nedir?

Universal Market Access, Ethereum tabanlı olan ve akıllı sözleşmelere dayalı sentetik varlıkların oluşturulmasını sağlayan bir blockchain projesidir. UMA ise bu projenin yönetişim tokenıdır.

donanım cüzdanlarının artıları - donanım cüzdanı nedir - kripto para - bitcoin donanım cüzdanı - donanım cüzdanı eksileri

Universal Market Access projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu proje, blockchain teknolojisinden destek alarak; finansal varlıkları merkeziyetsizleştirmek ve demokratikleştirmek hedefiyle sentetik varlıklar üretilebilmesini sağlamak için geliştirilmiştir.
  • İsteyen bütün geliştiriciler, UMA akıllı kontratlarını kullanarak Ethereum blokzinciri üzerinde sentetik varlıklar oluşturabilirler.
  • UMA bir yönetişim tokenı özelliğindedir. Bu sayede UMA tokenı olan kullanıcılar, projenin gelişimi adına alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar.
  • Universal Market Access, dünyanın dört bir yanından dileyen bütün kullanıcıların dijital türev varlıklarını oluşturmasına ve bunları alım satım işlemlerinde kullanmalarına imkân sağlar.
whitepaper - white paper - whitepaper nedir - whitepaper hakkında - whitepaper nasıl yazılır - whitepaper muhabbit.com - whitepaper cointelegraph - whitepaper ipuçları

UMA Coin ne zaman ve kim tarafından kuruldu?

Universal Market Access, önceden Goldman Sachs’ta çalışmış olan Hart Lambur ile Allison Lu tarafından geliştirilmiş ve UMA token 2018 yılında piyasaya sürülmüştür.

Universal Market Access (UMA) Nasıl Çalışır?

Kullanıcılar, Universal Market Access platformundaki sentetik varlıklara ulaşmak için öncelikle sisteme BTC, ETH ya da stablecoinlerden oluşan bir miktar teminat göstermelidir. Bununla birlikte, sisteme teminat olarak gösterilen varlıklar, akıllı kontratlarda saklanmaktadır. Söz konusu bu teminat karşılığında ise istenilen sentetik tokenlar verilmektedir. Ayrıca bu sentetik tokenlar, altın ve hisse senedi gibi çeşitli finansal varlıkların değerini yansıtan tokenlardır.

gem 1

UMA geleceği:

Bu proje, türev varlıkların tokenlaştırma sürecine destek veren ve yatırımcıların bu varlıklara güvenle yatırım yapabilmesini sağlayan nadir projelerden biridir. Bu nedenle projeye ait UMA token da gelecek vadeden kripto paralar arasında yer almaktadır.

UMA nereden alınır?

UMA tokenın satın alınabileceği kripto para platformları şunlardır: Bybit, OKX, Binance, Coinbase, Gemini, Huobi, KuCoin ve Gate.io. Ancak daha farklı platformlarda da olduğunu hatırlatalım.

İlgili:

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur. 

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android'de silinen rehberi geri getirme - android'de silinen numaraları geri getirme - android'de silinen numaraları kurtarma - silinen numarayı kurtarma

Android’de Silinen Telefon Numaralarını Geri Getirme Konusuna Değindik!

Puffin browser 1920x1080

Puffin İncelemesi: Puffin Web Browser Nedir? Ne işe yarar? Güvenli Mi?