in ,

Cosmos Network Nedir? ATOM Coin Nereden Alınır?

ATOM coin

Bu içeriğimizde Cosmos Network nedir? ATOM coin nereden alınır? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Cosmos Network nedir?

Cosmos, çeşitli blokzincirlerin birbirleriyle bağlantı kurmaları ve karşılıklı işlemler gerçekleştirmeleri için çalışan bir blockchain projesidir. ATOM ise bu projenin kripto para birimidir.

Cosmos projesinin özellikleri ve avantajları nelerdir?

  • Cosmos, farklı blokzincirlerin bir araya gelmesine imkân sağlayan merkeziyetsiz bir projedir.
  • “Blokzincirlerinin İnterneti” olarak bilinen Cosmos, blokzinciri geliştiricilerin birbirleriyle etkileşim kurmasına olanak tanır. Bu etkileşimin amacı, farklı zincir ağlarında zaman zaman meydana gelen sorunları ve yoğunlukları daha kolay bir şekilde çözümlemektir. Böylece merkeziyetsiz blokzincirleri interneti oluşturulmuş olur.
  • Cosmos projesi, blokzincirlerinin güvenli ve hızlı bir şekilde çalışmalarına destek verir. Ayrıca, ölçeklenme sorunlarına karşı; dikey ve yatay ölçeklenebilirlik sunar.
  • Cosmos, Proof of Stake (PoS) sistemini kullanmaktadır. ATOM tokeni sahibi olanların blok doğrulayarak token ödülü kazanması mümkündür. Ancak genellikle en fazla tokene sahip olan kullanıcılar blok doğrulayıcı olarak seçilmektedir.

Cosmos (ATOM) Network hangi katmanlardan oluşur?

Bu proje; Cosmos, Tendermint ve IBC protokollerinden oluşur.

Tendermint: Açık kaynaklı olan bu katman, blockchain uygulamalarının gelişimini sağlar. Uygulamalarını geliştirmek ve ekosisteme uyumlu olarak çalışmalarını isteyen proje sahipleri, bu protokolü kullanabilir.

IBC: Blokzincirleri arasında etkileşim kurulmasına destek veren katmandır. Blokzincirlerinin birbirleriyle bağlantılı olmasını sağlarken aynı zamanda her blokzincirin özerk bir şekilde çalışmaya devam etmesine imkân verir.

ATOM gelecekte ne vadediyor?

Cosmos Network, kullanıcıların güvenli, hızlı, düşük ücretli işlemler gerçekleştirmelerini sağlar. Bununla birlikte, girişimci/gelişimcilerin; beraber çalışabilen merkeziyetsiz blockchain uygulamaları geliştirmelerine olanak tanıyan önemli bir ekosistemdir. Bu özellikleri nedeniyle, gelecekte ATOM kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

ATOM coin nereden alınır?

ATOM coinin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Huobi, KuCoin, Coinbase, OKEx ve Paribu.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

P2P

Peer to Peer Nedir? P2P Kullanım Alanları Nelerdir?

GPS nedir

GPS Nedir? GPS Nasıl Çalışır?