in ,

CELO Coin Nedir? Celo Projesi ve Avantajları!

Celo coin

CELO Coin Nedir? Celo Projesi ve Avantajları!

Bu içeriğimizde: CELO coin nedir? Celo projesi ve avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

CELO coin nedir?

Akıllı telefona sahip olan bütün kullanıcıların kripto para piyasasına katılımını desteklemek ve sorunsuz erişim sağlamak amacında olan Celo projesinin kripto para birimidir.

Celo projesinin özellikleri ve avantajları nelerdir?

  • Bu proje, gerekli altyapıyı oluşturarak; kripto para birimlerinin akıllı telefonlarda bir ödeme yöntemi hâline gelmesini amaçlamaktadır.
  • Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin her yere telefon numarasıyla ödeme yapmayı mümkün kılmaktadır. Böylece bütün akıllı telefon kullanıcılarına blockchain teknolojisini benimsetmeyi amaçlamaktadır.
  • Kullanıcıların cep telefonu numaraları birer “genel anahtar” sayılmaktadır ve diğer telefon numaralarına kripto para/sabitcoin ödemesini mümkün kılmaktadır.
  • Girişimcilerin/geliştiricilerin, Celo blokzincirinde merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmesi de mümkündür. Ayrıca bu proje, akıllı kontratların oluşmasını da destekler.
  • Kullanıcılar, CELO tokenlerini stake ederek ek kazanç elde etme hakkına sahiplerdir. Proje, proof of stake (PoS) sistemini kullanmaktadır.

İlgili:

celo coin nedir 2
Kripto Para: CELO Coin Nedir?

Celo tokenleri:

Bu proje CELO ve CUSD (CELO doları) olmak üzere iki token türüne sahiptir. Blokzincirinde gerçekleşen işlemler için CELO token kullanılır. Ayrıca bu token, topluluğun projede alınacak kararlara oy vermesi için de kullanılmaktadır. CUSD ise ABD dolarını ifade eden bir sabitcoindir.

CELO geleceği ne vadediyor?

Celo projesi, akıllı telefonu bulunan ama bir banka hesabı olmayan ciddi bir kesime hitâp etmek için tasarlanmıştır. Özellikle bu kişilerin blockchain altyapısıyla; telefon numaraları üzerinden finans hizmeti almalarını sağlamak istemektedir. Böylece akıllı telefon kullanıcılarının kripto para ekosistemine dahil olmalarını ve benimsemelerini hedeflemektedir. Bununla birlikte girişimcilerin merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmesine de destek vermesi ve kullanıcılara stake imkânı tanıması gibi özellikleri mevcuttur. Bu özellikleri sayesinde projenin geleceğinin açık olması öngörülmektedir.

CELO coin nereden alınır?

CELO tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, Gate.io, OKEx ve KuCoin.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vsync

Vsync Nedir? Vsync Ne İşe Yarar?

GALA

Gala Coin Nedir? Gala Coin Nereden Alınır?