in

CZ Kimdir? Changpeng Zhao Hakkında Bilinmeyenler!

CZ kimdir

CZ Kimdir? Changpeng Zhao Hakkında Bilinmeyenler!

Bu içeriğimizde: CZ’nin yaşam öyküsüne kısaca yer verirken, Binance’in kuruluşuna ve diğer bilinmeyenlere değindik. Hadi gelin şimdi hep birlikte CZ kimdir? Sorusunu cevaplayalım.

CZ kimdir?

CZ yani Changpeng Zhao, 2017 yılında kurulan ve dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance borsasının kurucusudur ve platformun CEO’luğunu sürdürmektedir.

1977 yılında Çin’de doğan CZ, profesör olan babasının “burjuva yanlısı” olarak görülmesi nedeniyle; henüz küçükken ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etti. Bununla birlikte, ailesine maddi katkıda bulunabilmek adına önce McDonald’s’ta daha sonra ise farklı kurum ve kuruluşlarda çalıştı. Ancak bir yandan çalışırken öte yandan eğitim hayatını devam ettirdi. Kanada’nın en iyi üniversitelerinden biri olan McGill Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi okudu. Üniversite eğitiminin ardından Tokyo Menkul Kıymetler Borsasında yazılım geliştirmek üzere çalışmaya başladı. Daha sonra iş hayatını Bloomberg’de çalışarak devam ettirdi.

cz kimdir serveti ne kadar 1
Cz kimdir

Changpeng Zhao – CZ Serveti Ne Kadar?

CZ serveti konusu da son zamanlarda kripto para ile ilgilenen kişilerin sayısı artıkça en sık sorulan sorulardan bir tanesi. Global haber platformu EuroNews’e göre CZ serveti ne kadar Sorusunun cevabı 65 milyar dolar olarak biliniyor. Geçtiğimiz yıl bu servetin toplamı ise 96 milyar dolardı.

İlgili:

Başarısız sonuçlanan bir girişim ve kripto para serüveninin başlangıcı

CZ, 2005 yılında Şangay’da Fusion Systems isimli ilk ticaret formunu kurdu. Ancak bir süre sonra Çin hükümetinin birtakım yaptırımlarından dolayı bu işinde istediği başarıya ulaşamadı. 2013 yılında ise blockchain.info’ya katılarak kripto para ekosistemindeki serüvenini başlattı. Yaklaşık sekiz ay kadar blockchain.info’da çalışan CZ, bu işinden ayrıldıktan sonra OKCoin’de görev almaya başladı. Bu işinde ise bir yıl kadar teknoloji sorumlusu olarak çalıştı.

binance kurucusu cz kimdir serveti 1
Binance Kuruluşu

Binance’in Kuruluşu:

Changpeng Zhao, Binance’yi kurabilmek için Şangay’daki evini sattı. Daha sonra topladığı desteklerle 2017 yılında kripto para ekosisteminde büyük bir yer edinecek olan Binance borsasını kurdu. Bununla birlikte, borsanın kuruluşu henüz bir yılını doldurmadan dünyanın en büyük kripto para platformu oldu. Ayrıca CZ, geçmişte istediği başarıya ulaşamadığı bütün girişimlerinden sonra Binance borsasıyla hayallerinin ötesine geçti. Borsanın kuruluşundan sonra sadece birkaç ay içerisinde büyük bir servet kazandı. Kısa bir süre içerisinde dünyanın en zengin insanları arasında ilk sıralara yerleşen CZ’nin güncel serveti, Forbes tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 65 milyar dolardır.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para borsalarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

5/5 - (14 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

images

Telefondan Bilgisayara Kablosuz Dosya Aktarımı Nasıl Yapılır?

Robert Kiyosaki kimdir

Robert Kiyosaki Kimdir? Milyoner Olmanın Sırları!