in

Robert Kiyosaki Kimdir? Milyoner Olmanın Sırları!

Robert Kiyosaki kimdir

Robert Kiyosaki Kimdir? Milyoner Olmanın Sırları!

Bu içeriğimizde Robert Kiyosaki Kimdir? Neler Yapmıştır? sorularının cevaplarına ve diğer detaylara yer verdik. Gelin şimdi hep birlikte bu milyoner adam kimmiş yakından göz atalım.

Robert Kiyosaki Kimdir?

Japon kökenli bir Amerikalı olan Robert Toru Kiyosaki, iş adamı, yatırımcı ve yazardır. Bununla birlikte; videoları ve kitaplarıyla kişisel finans eğitimi veren özel finansal eğitim şirketi olan Rich Dad Company’nin kurucusu ve Rich Global LLC’nin sahibidir.

1947 yılında Hilo/Hawaii’de doğan Kiyosaki, babasının bir eğitimci olması dolayısıyla daha iyi bir eğitim sürecinden geçti. Hilo Lisesinden mezun olduktan sonra Merchant Marine Academy’i iyi bir dereceyle bitirdi. Hatta 1969’da güverte subayı oldu. Bununla birlikte, 1972 Vietnam Savaşında helikopter savaş gemisi pilotu olarak görev almıştır. Ayrıca bu görevdeki başarısından ötürü Hava Madalyası ile ödüllendirildi. 1974 yılında ise Deniz Piyadelerinden terhis oldu.

Robert Kiyosaki Kariyeri:

1980’de rock grupları için tişört üreten bir firma kuran Kiyosaki, zamanla bu müzik türüne olan ilginin azalmasıyla birlikte satışlarda durgunluk yaşamış ve bir süre sonra da iflas etmiştir. Bununla birlikte, ikinci defa kurduğu firmasında da istediği başarıya ulaşamayan Kiyosaki; hisse senedi ve gayrimenkul yatırımlarında başarısız oldu. Ancak bu başarısızlıklar, hatta evsiz ve parasız kalması bile, onun ümitsizliğe kapılmasına sebep olmadı. Bu başarısızlıklardan aldığı derslerle çok başarılı bir geleceğe adım adım yürüdü ve bir zamanlar hiç parası yokken milyoner bir iş adamı oldu. Ayrıca bu deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmak istedi. Başarısızlıkla sonuçlanan girişimler nedeniyle insanların pes etmemesi gerektiğini ve iş yaşamında izlenmesi gereken adımları anlattı.

Yazdığı kitaplarla tüm zamanların en çok satanlar listesinde yer aldı.

İnsanlara kişisel finans eğitimi sağlayan Robert Kiyosaki, finans yatırımları ve iş hayatı hakkında tavsiyeler içeren kitaplar yazmıştır. Bununla birlikte; yazdığı kitaplar arasında yer alan Zengin Baba Yoksul Baba eseri, dünyada en çok okunan kitaplar arasına girmiştir. Yıllardır en çok satanlar listesinde kendine yer bulan bu kitap; Wall Street Journal ve The New York Times en çok satan 10 listelerinde de ilk sırada yer almayı başarmıştır. Hatta kitabın görsel anlatımını tercih edenler için bu kitap, CD’ler şeklinde de piyasaya sürülmüştür.

Robert Kiyosaki Milyonlarca kişiye ilham oldu!

“Başarının büyüklüğü; isteğin gücüyle, hayalin büyüklüğüyle ve yol boyunca hayal kırıklığının nasıl aşıldığıyla ölçülür.” diyen Kiyosaki, insanların başarısız oldukları zamanlarda pes etmemesi gerektiğini ve başarıya ulaşma arzusunu yitirmeden mantıklı adımlarla yol aldığı müddetçe hayallerine kavuşabileceğini vurgulamıştır.

Ayrıca bir girişimcide olması gereken ve olmaması gereken özelliklere dikkat çekerek başarılı bir iş yaşamının koşulları hakkında bilgiler veren Kiyosaki, uzun yıllar boyunca eğitimleriyle ve kitaplarıyla birçok insana ilhâm kaynağı olmuştur. Bununla birlikte, Kiyosaki’nin diğer kitapları arasında bunlar yer almaktadır:

  • Nakit Akışı – Ölçüm Çeyreği
  • Zengin Çocuk Akıllı Çocuk
  • Zengin Baba’nın Yatırımcılık Kılavuzu
  • Zengin Baba’nın Kehaneti
  • Genç Emekli Zengin Emekli
  • Zengin Baba Finansal IQ’nuzu Artırıyor
  • İş Okulu
  • Gençler İçin Zengin Baba Yoksul Baba
  • Zengin Baba’nın Zenginlik Komplosu
  • Zengin Olmanızı İstiyoruz
Robert Kiyosaki kimdir
Robert kiyosaki kimdir?

Bitcoin ve Robert Kiyosaki:

İş adamı ve yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin’i destekleyen önemli isimler arasında yer almaktadır. Hatta Kiyosaki, Bitcoin’i desteklemesinin sebebi olarak; doların değer kaybı ve artan enflasyonu göstermiştir. Kiyosaki, BTC’yi para kazanmak için değil, parasını doların değer kaybından korumak için tercih ettiğini ve Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğünü vurgulamıştır. Bununla birlikte, kripto para piyasasının geleceğine inandığını fakat yatırımcıların kendi araştırmalarını yaptıktan sonra bu alana yatırım yapmaları gerektiğine dikkat çekmiştir.

Robert Kiyosaki Kimdir? Başlığı ile alakalı içerikler:

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CZ kimdir

CZ Kimdir? Changpeng Zhao Hakkında Bilinmeyenler!

en iyi görsel arama motorları - görsel arama - görsel arama siteleri - en iyi görsel arama siteleri - resim arama siteleri - fake yakalama - fake resmi nasıl anlarım

En İyi Görsel Arama Motorları! Fakeleri Yakalayın!