in

En İyi Görsel Arama Motorları! Fakeleri Yakalayın!

en iyi görsel arama motorları - görsel arama - görsel arama siteleri - en iyi görsel arama siteleri - resim arama siteleri - fake yakalama - fake resmi nasıl anlarım
en iyi görsel arama motorları - görsel arama - görsel arama siteleri - en iyi görsel arama siteleri - resim arama siteleri - fake yakalama - fake resmi nasıl anlarım

En İyi Görsel Arama Motorları! Fakeleri Yakalayın!

Görsel arama; portreler ve küçük resimlerden siyah beyaz fotoğraflara, illüstrasyonlara, çizimlere ve daha birçok türden resmi ya da fotoğrafı internette aramanıza olanak tanıyan bir yapıdır.

Bu içeriğimizde en iyi görsel arama motorları başlığı temelinde bazı derlediğimiz web sitelerini ele alacağız. Bu web sitelerinin bazılarının veritabanlarını tarayan ve sürekli güncellenen web siteleri olduğunu şimdiden hatırlatmak istiyoruz. Bu yüzden buradaki web siteleri ile fake profilleri yakalayabilirsiniz. Ayrıca bir görselin ne zaman nerede ilk olarak paylaşıldığını görmek de bu web siteleri ile mümkün.

internetten daha etkili arama - google'dan etkili arama - kaliteli arama motorları - en iyi arama yolları - görsel arama yöntemleri
En İyi Görsel Arama Motorları-1

En İyi Görsel Arama Motorları:

Arama motorları, aramayı bir kelime, kelime öbeği veya başka bir resim ile tetiklemenizi sağlayarak çalışırlar. Web’deki diğer web sitelerinden hızlı bir şekilde sonuçlar toplarlar.

 • Google Görseller: Google’ın devasa resim veritabanı, aklınıza gelebilecek herhangi bir konuda hemen hemen her türlü resmi bulmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca kullanımı oldukça kolay. Google görsel arama, aramanızı boyuta, renge, zamana ve daha birçok seçeneğe göre filtrelemenize olanak tanıyor. Kısacası Google’ı sadece metin aramak yerine değil de görsel aramak için de kullanabilirsiniz. images.google.com adresine girerek aramak istediğiniz görseli yükleyin ve başka görsellerle karşılaştırın. İlgili: Android ve iPhone’da Ters Görsel Arama! Google, bu derlemede en aktif ve en çok kullanılan web sitesi.
 • Picsearch: Bu görsel arama motoruyla 3 milyardan fazla görsel bulunabiliyor. Gelişmiş arama özelliği birçok ekstra filtreleme sunuyor. Animasyon, siyah-beyaz görsel, belirli boyut filtreleme gibi ekstra özellikleri var.
google arama 1
En İyi Görsel Arama Motorları-2
 • Yahoo Görsel Arama: Yahoo’da görsel arama, bu diğer görsel arama motoru sitelerine neredeyse tıpa tıp benziyor. Sonuçları lisansa, boyuta, renge ve daha fazlasına göre filtrelemek için gelişmiş arama seçenekleri var. Yahoo Görsel Arama, özellikle GIF’ler veya portreler arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gereken bir web sitesi.
 • Bing Görseller: Görselleri aramanın başka bir yolu da Microsoft’un Bing adlı arama motoru. Bing, trend olan resimleri de kolayca bulmanızı sağlıyor. Gelişmiş filtreleme seçeneği de oldukça kullanışlı ve arayüzü basit. Ancak Google ile karşılaştırılması pek mümkün değil. Eğer Bing arama motorunu kullandığınızda verim alamadıysanız mutlaka diğer seçenekleri deneyin. Google, görsel arama konusunda oldukça başarılı. Bu yüzden bu arama sürecinde ilk olarak Google’ı kullanmayı deneyin.

Telefondan ve bilgisayardan görsel arama nasıl yapılır? Görsel Arama Siteleri:

Aşağıda farklı görsel arama sitelerini derledik. Bu web siteleri ile daha fazla farklı içeriğe erişebilmeniz mümkün.

 • Pixabay: Vektör grafikleri ve illüstrasyonlar dahil olmak üzere iki milyondan fazla yüksek kaliteli stok görsel ve video sunan web sitesi.
 • Flickr: Çok sayıda farklı fotoğrafı burada bulabilirsiniz. Dünya çapındaki yetenekli fotoğrafçıların harika fotoğraf galerilerini arıyorsanız, Flickr yararlı bir kaynak olabilir.
 • Getty Images: Çeşitli önde gelen markaların görsellerinden oluşan devasa veri tabanı. Aramanızı yalnızca telifsiz görselleri içerecek şekilde daraltabilirsiniz.
sahte haberlerle mücadele - sahte haberi nasıl anlarım - görsel arama - ters görsel arama nedir - fake news
En İyi Görsel Arama Motorları-3
 • Twitter: Bu sosyal medya devi, herkese açık her Twitter hesabında veya yalnızca takip ettiğiniz kişilerde görsel arama yapmanızı sağlıyor. Hatta görsel aramayı bulunduğunuz yere yakın fotoğraflarla sınırlayabilirsiniz.
 • Classroom Clipart: Konuya göre filtreleme yapabileceğiniz ücretsiz, küçük resimler için bir kaynak.
 • Eastman MüzesiHareketli Görüntü ve Teknoloji dahil olmak üzere birçok koleksiyonda arama yapmak için bu görsel bulucuyu kullanabilirsiniz.
 • National Geographic Fotoğraf Koleksiyonu: Bu görsel arama sitesi, bu beğenilen dergiden fotoğraf galerileri, muhteşem duvar kağıtları, günün bir fotoğrafı ve daha fazlasını içeriyor.
 • NASA Görüntü ve Video Kütüphanesi: Merkür programından STS-79 Mekiği görevine kadar Amerikan insanlı uzay programlarını kapsayan binlerce NASA basın bülteni fotoğrafı, video ve ses kaydını buradan arayabilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robert Kiyosaki kimdir

Robert Kiyosaki Kimdir? Milyoner Olmanın Sırları!

Akilli Sehir Nedir

Akıllı Şehir Nedir? Özellikleri Nelerdir?