in

OpenSea Nedir? Nasıl Kullanılır? OpenSea Hakkında Bilinmeyenler!

Opensea nedir

OpenSea Nedir? OpenSea Kulanım Rehberi ve Hakkında Bilinmeyenler!

Bu içeriğimizde OpenSea nedir? sorusunu cevaplarına ve bu platforma dair bilinmesi gereken diğer detaylara yer verdik. Eğer OpenSea nedir? Diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

OpenSea nedir?

OpenSea, kullanıcıların NFT alıp satabileceği, kendi NFT’lerini oluşturabileceği ve bunları takas edebileceği dünyanın ilk NFT pazar yeri platformudur.

En popüler NFT koleksiyonları

2018 yılında Ethereum ağının desteğiyle Devin Finzer ve Alex Atallah tarafından kurulan OpenSea, bünyesinde birçok NFT koleksiyonunu barındırır. Bu koleksiyonlar arasında Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Doodles gibi popüler NFT koleksiyonları da yer almaktadır.

Wyvern Protokolü ve OpenSea

Wyvern Protocol, dijital varlıkların eşler arası ticaretini güçlendiren açık kaynaklı bir protokoldür. Bu protokol, Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu çalışan bütün blockchain projelerinde kullanılabilir. Bununla birlikte, akıllı sözleşmelerle çalışan merkeziyetsiz NFT platformu olan OpenSea; merkezi olmayan bir dijital varlık değişim protokolü olan Wyvern ile çalışan NFT pazar yerlerinden biridir. Bu sayede OpenSea, kullanıcıların yüksek güvenlikli ve hızlı NFT alım satım işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır.

Nasıl kullanılır?

Kullanıcılar, OpenSea platformunda işlem gerçekleştirebilmek için MetaMask ve Coinbase Wallet gibi bir kripto para cüzdanına sahip olmalılar. Bu cüzdanı platforma bağladıktan sonra kullanıcıların OpenSea pazar yerinde gerçekleştirecekleri bütün işlemler, cüzdanlarına yansıyacaktır. Kısacası; OpenSea kullanıcısı olmak için bir kripto para cüzdanına sahip olmak gerekir ve işlemler bu cüzdanlar üzerinden gerçekleşir. Ancak kullanıcıların, OpenSea’ye bağladıkları cüzdanlarında belirli bir miktarda ETH bulundurmaları gerekir. Gas ücretlerini ödemek ve platformdaki diğer işlemleri gerçekleştirmek için ETH kripto para birimine sahip olmak zorunludur.

OpenSea’de NFT satın almak

OpenSea’de NFT satın almak için ETH kripto para birimine sahip olmanız gerekir. Kripto para cüzdanınızda ETH yerine diğer kripto para birimleri varsa, platform üzerinden ETH değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, OpenSea platformunda NFT’ler genel olarak iki şekilde satışa sunuluyor. Açık artırma ve sabit fiyat yöntemi. Beğendiğiniz bir NFT, açık artırma yoluyla satışa sunulmuşsa; onun için bir teklifte bulunabilirsiniz. Ancak sabit bir fiyat belirtilmişse, söz konusu NFT’yi o fiyattan satın alabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca satın aldığınız NFT’leri daha sonra açık artırma ve sabit fiyat yöntemiyle platform üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

OpenSea kullanımına dair diğer bilinmesi gerekenler:

  • Kripto para cüzdanınızı platforma bağladıktan sonra NFT alım ve satım işlemlerinize başlayabilirsiniz. Platformda “Explore (Keşfetmek)” bölümünde onlarca NFT koleksiyonu yer alır. Bu sekmede gezinerek beğendiğiniz NFT’leri satın alabilirsiniz. Ancak önceden belirlediğiniz bir NFT koleksiyonuna erişmek için platformda arama yapabilirsiniz.
  • OpenSea, platformda sattığınız ürünler için diğer NFT Pazar yerlerine kıyasla daha düşük komisyon ücretleri almaktadır.
  • Kripto para cüzdanlarınızda yer alan ve diğer NFT platformlarında satışa sunduğunuz NFT’lerinizi de OpenSea üzerinde satışa sunabilirsiniz.
  • Bununla birlikte, OpenSea platformuna bağlayabileceğiniz kripto para cüzdanları listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para borsalarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sushi swap nedir

SushiSwap Nedir? SUSHI Nereden Alınır?

facetime arama kaydetme - facetime aramaları nasıl kaydedilir

FaceTime’da Arama Nasıl Kaydedilir? Basit ve Kolay Bir Rehber!