in

FaceTime’da Arama Nasıl Kaydedilir? Basit ve Kolay Bir Rehber!

facetime arama kaydetme - facetime aramaları nasıl kaydedilir
facetime arama kaydetme - facetime aramaları nasıl kaydedilir

FaceTime’da Arama Nasıl Kaydedilir? Basit ve Kolay Bir Rehber!

Bu içeriğimizde Facetime aramaları kaydetme konusuna değinerek yine birçok kişinin mail yoluyla sorduğu Facetime’da arama nasıl kaydedilir? Konusuna değineceğiz. Oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işlemlerin yasal konularda sorun oluşturabileceğini unutmayın. Eğer karşı tarafın izni olmadan o kişiyi kaydetmenin, ekran görüntüsü almanın ya da herhangi bir şekilde sesini kaydetmenin yasal bir suç olduğunu unutmayın, bunları hatırlatmak istiyoruz.

Koronavirüs pandemisinden dolayı online eğitimler internet ortamında devam ediyor. Facetime gibi platformlarda da birebir eğitimler hala gündemde. Bu yüzden eğitimlerini öğretmenlerinin izni ile kaydetmek isteyen kişiler şu yolları izleyebilirler:

iPhone ve iPad’de FaceTime’ı kaydetme:

iPhone ve iPad’de neredeyse her şey aynı. Facetime aramalarını kaydetme konusu da aslında tamamen aynı. Bu yüzden aynı adımları izlemeniz mümkün.

 1. Yerleşik ekran kayıt aracına erişmek için iPhone Kontrol Merkezi bölümüne erişin ve girin. 
 2. Ekran Kaydı butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra 3 saniyelik bir bekleme süresi sonrası ekran kaydı almaya başlayabilirsiniz.
 3. Bu işlemi hızlandırmak için önce Facetime’ı açabilir, aramayı hazır hale getirebilir ve hemen Ekran Kaydı butonuna tıklayabilirsiniz.
 4. Kaydı durdurmayı düşünüyorsanız ekranınızın üst kısmındaki kırmızı durum çubuğuna tıklayın ve durdurun.
 5. Kaydınızın nereye kaydedileceğini bilmiyorsanız; Fotoğraflar uygulamasından kaydınıza erişebilirsiniz.
 6. Kaydınıza buradan erişip üzerinde değişiklikler (kesme, kısaltma, düzeltme vb.) yapabilirsiniz.

İlgili: iPhone’da Uygulama İzleme Şeffaflığı Nasıl Kullanılır?

FaceTime’ı Sesli Kaydedebilir Miyim?

iPhone ve iPad’deki ekran kayıt aracı bir mikrofon özelliği sunsa da, FaceTime aramasını sesli kaydetmenizin imkanı yok.

Ekran kaydını yukarıdaki gibi alırken mikrofonu etkinleştirdiğinizde bunu görebilirsiniz. Yani kısaca bu sadece videonuzun kaydedilmesini sağlıyor. Bu şekilde sesli bir kayıt mümkün değil.

Fakat Facetime aramalarınızı sesli olarak kaydetmek istiyorsanız Mac cihaz ile bunu gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Mac’te FaceTime Araması Kaydetme:

Her ne kadar iPhone ve iPad üzerinden kayıtlarınızı sessiz bir şekilde alsanız da bu sorunu Mac ile çözebilirsiniz. Kısacası Mac kullanarak Facetime görüşmelerinizi sesli olarak kaydetmeniz mümkün.

 1. Facetime’ı açın ve aramanızı yapın.
 2. Ekran kayıt uygulamasını açmak için Command+Shift+5 tuşlarına aynı anda basın.
 3. Bu sürecin Mojave ve sonrasındaki işletim sistemlerinde çalıştığını unutmayın.
 4. Eğer Mojave’den eski bir sürümü kullanıyorsanız ve Facetime aramanızı kaydetmek istiyorsanız QuickTime uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.
 5. Ekran kayıt uygulamasından seçilen kısmı kaydet butonuna tıklayarak Facetime penceresini seçin ve kaydetmeye başlayın.
 6. Ekran görüntüsü ayarlarından ses ayarlarına göz atmak için seçenekler’e tıklayarak mikrofon ayarlarınızı gözden geçirin.
 • Android’de FaceTime araması yapabilir miyim? Android kullanıcıları için resmi bir FaceTime uygulaması maalesef yok. Fakat Apple Haziran 2021’de FaceTime’ın web tabanlı bir sürümünü yayınladığını duyurdu. Bu, Android ve Windows kullanıcıları dahil herkesin Chrome veya Edge gibi bir web tarayıcısı aracılığıyla FaceTime araması gerçekleştirebileceği anlamına geliyor.
 • FaceTime’da ekranımı nasıl paylaşabilirim? iOS 15 sonrası kullanıcılar SharePlay özelliğini kullanarak bir FaceTime görüşmesi sırasında ekranlarını paylaşabilirler.

İlgili: İnternet Güvenliği Tehditlerinin Türleri Nelerdir? Ne Yapmalıyız?

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Opensea nedir

OpenSea Nedir? Nasıl Kullanılır? OpenSea Hakkında Bilinmeyenler!

Windows 10 İçin En İyi 6 Video İndirme Programı

Windows 10 İçin En İyi 6 Video İndirme Programı Listesi!