in

Dijital Kartvizit Nasıl Paylaşılır? Elektronik Kartvizit Nasıl Gönderilir?

Elektronik Kartvizit Nasıl Gönderilir
Elektronik Kartvizit Nasıl Gönderilir

Dijital Kartvizit Nasıl Paylaşılır? Elektronik Kartvizit Nasıl Gönderilir?

Dijital kartvizit nasıl yapılır? Dijital kartvizit yapmak için web siteleri gibi içeriklerden sonra gelen sorular üzerine dijital kartvizit nasıl paylaşılır sorusunu cevaplayacağız. Bazı kişilerce elektronik kartvizit olarak da tanımlandığı için başlığımızda bu cümleye de yer verdik.

Gelin şimdi dijital kartvizit nasıl paylaşılır? Sorusuna yakından göz atalım..

Hizmet Tabanlı Dijital Kartvizitler Nasıl Paylaşılır?

Hiç etkileşimli kartvizite sahip oldunuz mu? Ya da kartvizitler size ne kadar çekici geliyor diye sormak istiyorum. Switchit, HiHello veya Mobilo Card gibi platformlarda oldukça güzel dijital kartvizitler var.

Örneğin Switchit ile istediğiniz gibi kısa bir video oluşturarak özel düzenlemelerle bu videoyu kişiselleştirebilirsiniz. Bu da video kartvizitinizi hızlıca oluşturmanıza imkan tanır. HiHello uygulamasını daha önceki dijital kartvizit konulu içeriklerimizde anlatmıştık. Hatırlarsınız.. Bu uygulamayı hem iOS hem de Android üzerinden kullanabiliyor ve hızlıca dijital kartvizit çıkartabiliyorsunuz. Bir diğer bahsettiğimiz uygulama ise Mobilo Card, bu platform da donanım tabanlı kartlar oluşturmanızı sağlıyor. Böylelikle bilgilerinizi hızlıca çevrenizdeki kişilerin cihazlarına aktarabiliyorsunuz.

Dijital kartvizitinizi oluştururken bu 3 platform dışındaki diğer platformları da kullanabilirsiniz. Fakat bu platformların dijital kartvizitlerinizi paylaşabilmek için yerleşik araçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Çünkü bir kısmı paylaşmanıza izin vermiyor ya da istediğiniz gibi reklamsız bir şekilde oluşturulmasına müsade etmiyor.

İlgili:

Örneğin HiHello uygulamasını kullanıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

  • Kartlar > Paylaşmak istediğiniz kartvizitinizi seçin.
  • Gönder butonuna basın.
  • Alt kısımdan çıkan butonlardan QR, E-posta veya diğer seçenekleri gözden geçirin.
  • Tercihinizi onaylamak için gözden geçirdiğiniz seçeneklerden birisine tıklayın. İşte bu kadar!

Oluşturduğum Çevrimiçi Kartvizitleri Nasıl Paylaşabilirim?

Dijital kartvizit oluştururken herhangi bir platform ya da uygulama kullanmadıysanız kartvizitinizi paylaşmayı düşünüyorsanız URL’nizi kopyalayın ve gönderin. Örneğin bir platformda bazı içerik üreticilerin dijital kartvizitlerine erişebilmeniz mümkün.

Bu erişebildiğiniz dijital kartviziti hızlıca paylaşabilirsiniz. Hem de o kişiler hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

vCard Olarak Biçimlendirilen Dijital Kartviziti Paylaşma:

Dijital kartvizitlerinizi vCard olarak biçimlendirmiş olabilirsiniz. vCard olarak biçimlendirilen dijital kartvizitinizi aynı bir mail ya da dosya gönderir gibi gönderebilirsiniz. Eğer alıcı kişi Windows kullanıyorsa Windows’ta Outlook, MacOS kullanıyorsa Kişiler, iOS veya Android kullanıyorsa dosya direkt Kişiler listesinde yer bulur.

İletişim bilgilerinizi vCard biçiminde paylaşmak için, dosya eklerini kabul eden herhangi bir iletişim biçimine ekleyebilirsiniz. Örneğin, Microsoft Outlook’ta bir e-postaya eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. İhtiyacınız olan diğer içeriklerle bir e-posta oluşturun.
  2. Dosya Ekle butonuna tıklayın.
  3. Son Öğeler listesinden vCard’ınızı seçin.
  4. Dosya Ekle iletişim kutusundan vCard dosyasını seçin ve ardından Ekle butonuna tıklayın.
  5. vCard ekinizi içeren e-postayı alıcıya gönderin. İşte bu kadar!

İlgili: Dijital Kartvizit Nedir? Dijital Kartvizitin Faydaları Nelerdir?

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çevrimiçi gizlilik - internet kılavuzu - sosyal medya kılavuzu - siber güvenlik kılavuzu - lorentlabs

Çevrimiçi Gizlilik Kılavuzu: İnternette Nasıl Güvende Kalınır?

güçlü şifre testi - güçlü parola testi - parola testi - güçlü parola nasıl oluşturulur - güçlü şifre nasıl oluşturulur - şifre parola oluşturma

Güçlü Şifre Testi! Güçlü Bir Şifre Nasıl Oluşturulur?