in

Sosyal Medya ve Blockchain! Glimpse NFT Ne İşe Yarıyor?

glimpse sosyal medya - glimpse nft (1)
glimpse sosyal medya - glimpse nft (1)

Sosyal Medya ve Blockchain! Glimpse NFT Ne İşe Yarıyor?

Bu içeriğimizde sosyal medya ve blockchain konusunu Glimpse NFT özelinde ele alacağız. Glimpse NFT’nin ne olduğunu bilmeyen ve sosyal medyada uzun uzun zaman geçiren herkesin bu projeyi seveceğine inanıyoruz. Projenin ortaya koymaya çalıştığı (Daha doğrusu ortaya koyduğu fakat geliştirmeye çalıştığı) proje bizlerin oldukça hoşuna gitti.

Dijital dünyanın neredeyse artık ışık hızıyla hareket ettiğinin farkındasınızdır. Daha dün NFT konuşurken bugün metaverse konuşuyoruz. Daha dün Web 2.0 konuşurken şimdi Web 3.0 konuşuyoruz. Bu hız oldukça muazzam ve yakalamaya çalışmak da bir o kadar heyecan verici.

Blockchain, dijital dünyayı genişletmek ve büyütmek üzere olan muhteşem bir yenilik. Sosyal medya endüstrisinin sürekli iniş çıkışlarının aksine, blockchain teknolojisi oldukça güvenilir. Bunun bir numaralı nedeni, gücü sosyal medya devlerinin elinden sosyal medya fenomenlerine devretmesi diyebiliriz. Blok zincirinde depolanan veriler, kriptografik olarak şifrelendiğinden değiştirilemez. Bu, içerik oluşturucuların içeriklerinin özerkliğini kazanabilecekleri ve içeriği veri ihlallerine karşı koruyabilecekleri anlamına geliyor. Bunu bir hayal edin. Tam olarak istediğimiz şey bu değil mi?

Blockchain tabanlı sosyal medya platformlarındaki izleyiciler, ihtiyaç duymadıkları reklamlar ve önerilerle çıkmaza girmek zorunda değiller. Ne izlemek istediklerini tamamen kendileri seçebiliyor. Ayrıca, izleyicilerin içeriğe özgürce erişebilmeleri de mümkün. Bu yüzden kullanıcılar şimdi blockchain temelli sosyal medya projelerine yöneliyor.

Blockchain Temelli Sosyal Medyasının Yeni Yüzü: Glimpse!

Glimpse, sosyal medyayı NFT’ler ile birleştirerek kullanıcıların tam ihtiyacı olan ‘şeyi’ vermeye hazır gibi görünüyor. Glimpse üzerinden içerik üreten kişiler bu içeriği anında NFT olarak yayınlayabiliyor. Bu yayınladığı içeriğin NFT’sini satarken komisyon ücretini de kendisi belirliyor. Bu da içeriğinizi alan kişiden bir başkası daha alırsa ürettiğiniz içerik üzerinden komisyon alabileceğinizi gösteriyor.

Glimpse ile sadece içerik üreticileri kazanmıyor. Eğer bir koleksiyoncuysanız Glimpse’e katılarak kendinize yeni koleksiyonlar da toplayabilmeniz mümkün.

Ayrıca kullanıcılar açık artırmaya katılabiliyor. Açık artırma sürecinde en yüksek telifi veren kişi, teklif verdiği NFT’yi anında koleksiyonuna ekleyebiliyor.

NFT üretmek için herhangi bir gas/fee ödemenize de gerek yok. Ethereum ağındaki gas/fee’yi düşününce bu oldukça iyi bir fırsat denilebilir. Çünkü ETH ağındaki gas/fee oldukça fazla. Resmen soygun! Fakat bu ETH’yi sevmediğimiz anlamına gelmiyor.

Glimpse Merkezi Olmayan Sosyal Medya:

Sadece video yayınlayarak para kazanabileceğiniz bir sosyal medya platformu söyleyebilir misiniz? İçeriğinizden para kazanma aşamasına gelseniz bile, platform sizin gelirinize kendisi karar veriyor. Ayrıca, sürekli bir sansür korkusu da var. Büyük platformların açıklama yapmadan videonuzu kaldırma hakkının olduğunu da unutmamak gerek.

Glimpse gibi blok zinciri tabanlı merkezi olmayan sosyal medya platformları bu korkuyu hafifletiyor. Glimpse, yaratıcıların, ünlülerin ve influencerların doğrudan ürettikleri ürünler üzerinden para kazanabilecekleri adil bir pazar yaratıyor. Aslında sosyal medya hiç takipçiniz yoksa bile bu platform üzerinden NFT satabilmeniz mümkün!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İlgili: Glimpse’in Ortakları ve Partnerleri Kim? Yakından Göz Atıyoruz!

Web sitesi: www.glimpsenft.com

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Symbiosis Finance bybit - Symbiosis Finance bybit launcpad

Symbiosis Finance (SIS) Bybit Launchpad’de Listeleniyor!

Google Meet'te Nasıl Kayıt Yapılır

Google Meet’te Nasıl Kayıt Yapılır? Kaydedin, İzleyin ve Paylaşın!