in

NFT Nereden Alınır ve Satılır?

non fungible tokens

NFT Nereden Alınır ve Satılır?

Bu içeriğimizde NFT nereden alınır? Sorusunu cevaplayacağız. Aynı zamanda NFT ile ilgili detaylara web sitemizden erişebilirsiniz. Bireysel ve kurumsal kullanıcıların en çok takip ettiği NFT platformlarını ele aldık. NFT nereden alınır diye soruyorsanız işte bu içeriğimiz tam da size göre! Hadi sorumuza geçelim.

NFT nereden alınır ve satılır?

Bu sorunun cevabını kullanıcıların en çok tercih ettiği web sitelerini inceleyerek hazırladığımızı unutmayın. Bu platformlar dışında yine birçok NFT marketi bulunuyor.

1) OpenSea

Kullanıcıların NFT alım satım ve takas işlemlerini gerçekleştirebileceği NFT pazar yerlerinden biri OpenSea platformudur. Ayrıca ilk büyük NFT pazar yeri olma özelliğine sahip olan ve Ethereum ağının desteğiyle kurulan OpenSea üzerinde birçok NFT koleksiyonu mevcuttur. Bu koleksiyonlar arasında Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Doodles gibi ünlü NFT koleksiyonları da yer almaktadır.

2) Rarible

Kullanıcıların NFT alabileceği, satabileceği ve kendi NFT’lerini oluşturabileceği başka bir platform da Rarible NFT pazar yeridir. Bu NFT pazar yerinde birçok NFT koleksiyonu vardır. Bununla birlikte Rarible projesine ait RARI isimli bir token mevcuttur. Ayrıca Rarible aracılığıyla çalışan bütün uygulamalara düzenli bir şekilde RARI token hediye edilmektedir. Öte yandan RARI token, yönetişim özelliğine sahip ilk NFT Pazar yeri tokenıdır. Böylece RARI tokena sahip olan kullanıcılar; platformun gelişimi için alınacak kararlarda oy kullanma hakkına sahip olurlar. Coinbase Wallet ve Meta Mask gibi kripto para cüzdanlarını da desteklemektedir.

3) Mintable

Mintable; NFT oluşturma, satın alma, satma veya takas etme gibi işlemler için kullanıcıların en sık kullandığı NFT platformlarından biridir. Çeşitli alanlardaki sanatçılar ve fotoğrafçılar, eserlerini Mintable aracılığıyla NFT hâlinde satışa sunabilirler. Bununla birlikte, bir süre önce Immutable X entegresini gerçekleştiren platform, Immutable X kullanıcıları olan sanatçılardan işlem ücreti almamaktadır.

4) Solanart

Solana ağı tarafından desteklenen Solanart, kullanıcıların NFT almalarına ve satmalarına imkân tanıyan bir NFT pazar yeridir. SolPunksi, Degenerate Ape Academy ve Sollamas gibi NFT koleksiyonlarına yer veren Solanart platformu; kullanıcıların sattıkları NFT’ler üzerinden belirli bir pay alır. Ayrıca Solanart, Solana destekli bütün kripto para cüzdanlarıyla uyumlu olarak çalışmaktadır.

5) Nifty Gateway

Birçok ünlü markanın ve sanatçıların yer aldığı en büyük NFT pazar yerlerinden biri de Nifty Gateway platformu olmuştur. Ethereum destekli olan bu NFT platformuna kullanıcılar; kripto para cüzdanlarıyla bağlanabilirler. Bununla birlikte Nifty Gateway, kullanıcıların banka veya kredi kartlarıyla NFT alım-satımı yapmasına olanak tanır. Ayrıca NFT satımı gerçekleştiren kullanıcıların paralarını direkt banka hesaplarına yatırma seçeneği de mevcuttur.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

front-coin-nedir

FRONT Coin Nedir? Frontier Projesinin Özellikleri Nelerdir?

ApowerMirror

ApowerMirror Nasıl Kullanılır? Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtmak!