in ,

ApowerMirror Nasıl Kullanılır? Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtmak!

ApowerMirror
ApowerMirror

Artık bir cihazınızın ekranını başka cihazlara aktarmak oldukça basit bir olay haline geldi. Telefonlarda mevcut olarak gelen özellikler sayesinde ekranı belirli cihazlara yansıtmak mümkün. Ancak bu özellikler henüz geliştirilmeye devam edilen projeler oldukları için tam anlamı ile doğru işlemi yaptıklarını söylemek güç. Bu noktada ortaya çıkan problem ise telefon ekranını bilgisayara yansıtmak. Eğer telefon ekranınızı bilgisayara yansıtmak istiyorsanız bugün tanıtacağımız uygulama tam size göre. ApowerMirror sayesinde telefon ekranınızı bilgisayara yansıtmak mümkün. Peki Apowermirror nasıl kullanılır? Bu içeriğimizde bu soruya cevap verip Apowermirror özelliklerine değineceğiz. Hazırsanız başlayalım!

ApowerMirror nedir?

ApowerMirror telefon ekranınızı bilgisayarınıza yansıtmanıza olanak sağlayan en iyi uygulamalardan bir tanesidir. Piyasadaki pek çok uygulama beklenen sonuçları veremeyebiliyor. Ancak ApowerMirror gerek yazılımı gerek tasarımı ile tam performans çalışıyor. Böylece telefon ekranınızda bulunan her türlü belge, video veya fotoğrafı bilgisayarınıza yansıtmanız mümkün.

Hem Android hem Ios cihazlarınızın ekranlarını ApowerMirror ile yansıtabilirsiniz. Ayrıca yalnızca ekran değil sesleri de organize bir şekilde yansıtıyor uygulamamız. Böylece tam manası ile telefonunuzda bulunan her şeyi eş zamanlı olarak bilgisayarınıza yansıtmanız mümkün. Düşük boyutu yüksek özellikleri ile piyasadaki en iyi yansıtma uygulaması desek yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Ayrıca ücretli bir uygulama olsa da yasal şekilde ücretsiz lisans edinebileceğiniz siteler mevcut. Bu siteler ile yapılan anlaşmalar sayesinde yasal şekilde ApowerMirror kullanmanız mümkün. Ayrıca uygulama kablosuz bağlantılarda yaşanabilecek gecikmelerin önüne geçmek için kablolu şekilde yansıtmaya da olanak sağlıyor. Böylece oluşabilecek gecikmelerin önüne geçmiş oluyoruz.

ApowerMirror nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanmaya başlamak için ücretli veya ücretsiz sürümünü indiriyoruz. Ardından inen setup dosyası ile uygulamayı kuruyoruz. Daha sonra uygulama marketlerden telefonumuza da uygulamamızı indiriyoruz. Burada Android ve Ios telefonlarda farklı işlemler uygulayacağız.

Ios telefonlarda ekran paylaşımı yapmak için öncelikle hem bilgisayarı hem de telefonu aynı wi-fi ağına bağlayın. Daha sonra ekranı aşağıdan yukarı kaydırın. Burada bulunan AirPlay Mirroring özelliğine tıklayıp Apowersoft seçeneğini seçin. Bu işlemleri uyguladığınız taktirde telefon ekranınız bilgisayarınıza yansıyacak.

Android telefonlarda ise iki çeşit ekran yansıtma işlememiz var. Birincisi olan kablo ile bağlayarak ekran yansıtma. Bunun için öncelikle ayarlara girip USB hata ayıklama seçeneğini açın. Daha sonra telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. USB hata ayıklama ekranı açılırsa Her zaman izin ver‘e basın ve Tamam butonuna basarak ayarı kaydedin. Eğer uygulama telefonda yüklü değilse otomatik olarak indirme başlayacak. Ancak bazı telefonlarda indirme başlamayabiliyor. Eğer indirme başlamaz ise manuel olarak indirin. Uygulama indikten sonra tıklayarak açın. Karşınıza uyarı penceresi çıkacak ŞİMDİ BAŞLA tuşuna basarak yansıtma işlemini başlatmanız mümkün.

Android telefonların kullanabileceği bir diğer seçenek ise wi-fi ağına bağlanarak ekran yansıtma. Bu işlemi yapmak için öncelikle cihazlarımızı aynı wi-fi ağına bağlıyoruz. Daha sonra yüklediğimiz ApowerMirror uygulamasını açıyoruz. Açılan ekrandan Wi-Fi bağlantısı seçeneğini seçelim. Kullanabileceğimiz cihazlar karşımıza çıkacaktır. Buradan bilgisayarımızı seçerek Şimdi Başla tuşuna basalım. Ekranımız bilgisayara yansıyacaktır.

Bu içeriğimizde telefon ekranınızı nasıl bilgisayarınıza aktarabileceğinize değindik. Umarız sizler için faydalı bir içerik çıkarmışızdır. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

michael-saylor-2

Michael Saylor Kimdir? Kariyeri, Bitcoin Yolculuğu ve Bilinmeyenler!

iphone podcast dinleme - iphone podcast nasıl dinlenir - iphone podcast uygulamaları

iPhone’da Podcast Dinleme: En İyi Seçenekler!