in

iPhone’da Podcast Dinleme: En İyi Seçenekler!

iphone podcast dinleme - iphone podcast nasıl dinlenir - iphone podcast uygulamaları
iphone podcast dinleme - iphone podcast nasıl dinlenir - iphone podcast uygulamaları

iPhone’da Podcast Dinleme: En İyi Seçenekler!

iPhone’da Podcast dinleme konusunu ele alırken farklı uygulamalar hakkında detaylara inmeden önerilerde bulunuyoruz.

Hepimizin bildiği onlarca müzik veya podcast dinleme uygulaması var. Fakat şarjınızı çok tüketmeyen, telefonlarınızı pek fazla kasmayan mobil uygulamalardan 3 tanesini bugün bu içeriğimizde önermek istedik. App Store üzerinden daha fazla uygulamaya erişebileceğinizi ve farklı uygulamalar deneyebileceğinizi lütfen unutmayın.

Bazı uygulamaların iyi bir şekilde kategorize özelliği yokken bazı uygulamalar da ilginç bir şekilde çok fazla reklam dinletirler. Çünkü size bir hizmet sunarken bu reklamlardan para kazanırlar. Bazı uygulamaların reklamları her ne kadar kişiselleştirilmişse de bazılarının ki de kişiselleştirilmemiştir. Bu aslında oldukça önemli bir çizgi.

Aynı şey podcast uygulamaları için de geçerli. Podcastler, ilgi alanlarınıza göre içerik dinlemenin ve öğrenmenin harika bir yolu. Ancak ihtiyaçlarınız için doğru platformu bulmak her zaman kolay değil. En iyi podcast uygulamasını arayan bir iPhone kullanıcısıysanız, aşağıdaki önerilere göz atmanızı öneririz.

İlgili:

iPhone’da Podcast Dinleme:

Podcast dinlemek için en büyük platformlardan birisini tercih edeceğinizi düşünüyoruz. Bu yüzden ilk öneri kesinlikle Apple Podcastler olacak. Apple podcastleri iOS cihazlara özel. Bu yüzden cihazınıza özel olan podcastleri indirmek ve dinlemek için bariz güzel bir seçim olacaktır. Aynı şey Android cihazlarda da var. Bunun adı da Google Podcastler. Kişiler genelde ikisine de podcastlerini yüklüyorlar. Bu platformda seçebileceğiniz binlerce içerik var. Apple podcastler 175 ülkede 100’den fazla dilde içeriğe sahip. Uygulama kesinlikle kullanıcı dostu, özel bir profile ihtiyaç duymuyor ve direkt olarak Apple kimliğiniz ile kullanmanız mümkün.

Diğer bir seçenek ise kesinlikle Spotify. Piyasadaki en popüler uygulamalardan bir tanesi diyebiliriz. Hatta birçok kişinin Apple Podcast ya da Google Podcast kullanmak yerine tercih ettiği nadir ve özel uygulamalardan bir tanesi. Uzun süredir bir Spotify kullanıcısıysanız zaten uygulamayı nasıl kullanmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Fakat bilmeyenler için şunu söylemeliyim: Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Hatta neden sen de bir podcast yayınlamıyorsun? Spotify ile milyonlarca müziğe erişebilirken 300.000’den fazla da podcast’e erişmek mümkün.

Spotify’a özgü başka özellikler de var:

  • Önerilen ve öne çıkan podcastlerle ilgili bilgi alın.
  • Beğendiğiniz podcastleri kaydetme seçeneğine sahip olun.
  • Çevrimdışı dinlemek için podcastlerinizi indirin.

Kategorize etme, en beğenilenleri sunma, şarj tüketimi gibi konularda Spotify kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

Bu içeriğimize göz at: Instagram Mesaj İstekleri Görünmüyor Sorunu ve Çözümü!

Overcast’i duydunuz mu? Bu üçüncü taraf podcast uygulaması hem ücretsiz hem de premium abonelikler sunuyor. En iyi podcastleri dinlemek ve size farklı seçeneklerde podcastler sunmak için farklı bir alternatif olarak düşünülebilir. Smart Resume adında seçeneği de mevcut. Tek başına kaliteli bir seçenek/özellik değil fakat oldukça işe yarar. Filtreleyip dinleme, kesip sosyal medyada paylaşma özelliği gibi de farklı özelliklere sahip. Podcastleri farklı platforma aktarmanızı da sağlayan bu uygulama kesinlikle 3. bir alternatif. Göz atmak veya seçeneksiz kalınca incelemek için cepte olmalı.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ApowerMirror

ApowerMirror Nasıl Kullanılır? Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtmak!

IOTX coin nedir

IOTX Coin Nedir? IoTeX Projesinin Özellikleri Nelerdir?