in

İki Kişi Aynı Anda Spotify Dinleyebilir Mi?

Spotify Yerel Dosyalar Nedir? Spotify'a Şarkı Yükleyin!
Spotify Yerel Dosyalar Nedir? Spotify'a Şarkı Yükleyin!

İki Kişi Aynı Anda Spotify Dinleyebilir Mi?

Bu içeriğimizde aslında da başlığımızdan anlaşılacağı üzere iki kişi aynı anda Spotify dinleyebilir mi? Sorusunu cevaplayacağız. Eğer siz de bir arkadaşımla aynı anda Spotify dinleyebilir miyim? Diye soruyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre! İçeriğimize detaylı bir şekilde geçmeden önce bu sorumuzun cevabının ‘Evet’ olduğunu hızlıca söyleyelim. Ancak bir Spotify hesabını paylaşmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey olduğunu hatırlatmak ve bu detaylara içeriğimizde yer verdiğimizi söylemek istiyorum. Şimdi gelin içeriğimizin detaylarına göz atalım!

Bilinmesi gerekenler:

 • Grup Oturumu başlatmak için bir parçanın veya çalma listesinin yanındaki Bağlan düğmesine tıklayın.
 • Grup Oturumlarını kullanarak 2 ile 5 kişi aynı anda Spotify dinleyebilir.
 • Grup Oturumları özelliğinin bir Premium özellik olduğunu unutmayın.
 • Ayrıca bu özellik yalnızca Spotify mobil uygulamalarında mevcut.

En sevdiğiniz şarkıyı Spotify’da biriyle paylaşmak her zaman hoş ve ilgi çekici bir durum. Ancak 2 kişi aynı anda Spotify dinleyebilir mi? Tabii ki dinleyebilir. Bir Spotify Aile Planı satın almanıza veya aynı yerde olmanıza gerek kalmadan Spotify’da gerçek zamanlı olarak nasıl birlikte dinleyeceğinizi şu şekilde detaylandırdık:

Spotify

Bir Arkadaşımla Aynı Anda Spotify Dinleyebilir miyim?

Kısa cevap: Evet, aynı anda iki kişi Spotify dinleyebilir. 

Spotify Grup Oturumu, ortak dinleme için bir beta özellik. 2 ile 5 kişilik gruplar, tek bir cihazda veya kendi cihazlarında gerçek zamanlı olarak bir şarkı veya çalma listesi dinlemeye başlayabilir. 

 1. Spotify’a giriş yapın ve bir şarkı, çalma listesi veya podcast açın.
 2. Ekranın altındaki Bağlan simgesine tıklayın.
 3. Grup Oturumu Başlat altında Oturumu Başlat butonuna tıklayın.
 4. Arkadaşlarını davet et’i seçin. Spotify, davet bağlantısını göndermenin 3 farklı yolunu sunuyor:
  • WhatsApp gibi herhangi bir mesajlaşma uygulamasıyla paylaşmanız mümkün.
  • E-posta gibi başka bir araçla gönderebilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızın QR davet kodlarını telefonlarının kamerasıyla taramasına izin verebilirsiniz.
 5. Grup oturumundan çıkmak için toplantı sahibiyseniz Oturumu Sonlandır’a tıklamanız yeterli. Misafir olarak, arkadaşınızın oluşturduğu Grup Oturumundan çıkmak istiyorsanız için Oturumdan Ayrıl butonunu seçin.

Spotify’ı aynı anda dinlerken, hem grup oturumunu başlatan kişi hem de arkadaşları şarkıyı veya çalma listesini kontrol edebilir. Tıpkı herhangi bir bireysel oturum gibi çalıştığını anlamışsınızdır. Gruptaki kişiler birlikte dinlemek için parçaları duraklatabilir, çalabilir, atlayabilir ve seçebilir. Ayrıca herkes olağan şekilde sıraya şarkı ekleyebilir. Herhangi bir değişiklik, gerçek zamanlı olarak gruplandırılmış tüm cihazlarda görünür. 

Hesabınızı Başka Bir Kişiyle Paylaşmak için Spotify Premium’a İhtiyacınız Var mı?

Evet, Spotify Grup Oturumları yalnızca Premium’a özel bir özellik. Yalnızca Premium hesabı olan dinleyiciler oturumun bir parçası olabilir ve oynatmayı kontrol edebilir. Spotify masaüstü uygulamasında veya web oynatıcısında bulunmadığından tüm kullanıcıların mobil ve tablet uygulamalarında olması gerekiyor. 

Özellik Beta’da olduğu için, Spotify bunu ileriki bir tarihte değiştirebilir. Kişisel görüşümün bunun yakın zamanda bütün web kullanıcılarına da sunulacağı.

Spotify’s Blend, müzik zevklerinizi bir arkadaşınızla senkronize etmenin güzel bir yolu. Blend, müzik zevklerinizi bir arkadaşınızınkiyle birleştiren, böylece dinleme deneyimlerini birbirine uydurmaya ve karıştırmaya yardımcı olan paylaşılan bir çalma listesidir. Müzikle bağ kurmak için bu otomatik çalma listesini bir Grup Oturumu ile birleştirin.

İlgili: Spotify için En İyi 8 İpucu ve Püf Noktası!

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alt yazı sorunu olmadan netflix, amazon prime, hulu izleme - kaspersky vpn lorentlabs - kaspersky vpn

Netflix Ne Kadar İnternet Yer? Ne Kadar Veri Kullanıyor?

Strateji oyunlari

En İyi Strateji Oyunları: 5 Oyun Önerisi