in

Spotify için En İyi 8 İpucu ve Püf Noktası!

spotify ipuçları - spotify güvenliği - siber güvenlik - spotify hacklendi mi
spotify ipuçları - spotify güvenliği - siber güvenlik - spotify hacklendi mi

Spotify için En İyi 8 İpucu ve Püf Noktası!

Bu içeriğimizde birçok kişinin kullandığı Spotify’ın ipuçlarını ve püf noktalarını ele alacağız. Dinleme deneyimi üzerinde tam kontrol sağlamak istiyorsanız mutlaka Spotify Premium üyeliğinizi aktif etmeniz gerekiyor. Bu ipuçları ve püf noktaların öncelikle premium kullanıcılar için olduğunu içeriğimize geçmeden önce hemen hatırlatalım. Fakat bazı ipuçlarını ve püf noktalarını ücretsiz profilinizde de değerlendirebilirsiniz.

Haftalık Playlist’i dinleyin

Spotify, kullanıcılarına her hafta güncellenen (Pazartesi günleri güncelleniyor) güzel bir benzersiz bir playlist sunuyor. Spotify’ı ne kadar çok kullanırsanız bu keşfet listesi size özel olarak güncellenecek ve genellikle sevdiğiniz şarkılardan ya da seveceğiniz şarkılardan oluşacak.

Oynatma Listelerinizi Klasörlerde Düzenleyin

Eğer çalma listenizin sayısı az ise buna ihtiyacınız yok. Fakat çok fazla çalma listeniz varsa ve farklı müzik zevklerini seviyorsanız bu özelliği mutlaka kullanmalısınız. Bu özellik sayesinde zaman kaybetmek yerine güzel bir zaman elde edebilirsiniz. Bilgisayardan Dosya butonuna tıklayın. Yeni Oynatma Listesi Klasörü seçeneğine tıklayın. Çalma listelerinizin bulunduğu sol sütunda, yeni çalma listesi klasörünüzü adlandırın ve klasörü oluşturmak için sadece sürükleyin. İşte bu kadar!

İlgili:

Geçmişinizi Kontrol Edin

Spotify geçmişinizi kontrol edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bunu bilgisayardan hızlıca yapabilirsiniz. Eğer bir müziği kaydetmediyseniz ya da çalma listenize eklemediyseniz panik yapmayın. Tekrardan hemen bulabilirsiniz. Oynatıcınızda bulunan üç yatay çizgili butona tıklayın ve açılan sayfada, çaldığınız son 50 şarkının listesini görün.

Kolayca Özel Dinleme Moduna Geçin

Spotify sosyal bir alan olduğu için arkadaşlarınız sizlerin ne dinlediğini görebilir ve hatta severlerse onlar da bu müzikleri kolayca dinleyebilirler. Fakat utanarak dinlediğiniz şarkılar varsa (Kimsenin duymasını istemediğimiz fakat yüksek sesle dinleyince eğlendiğimiz şarkılar) bu özellik sayesinde arkadaşlarımıza veya çevremize ne dinlediğimizi kapatabiliriz. Bunu masaüstü uygulamasında, kullanıcı adınızın sağ üst köşesindekideki ok işaretine tıkladıktan sonra, açılan menüden Özel Oturum’a tıklayarak yapabilirsiniz. Mobilde ise ayarlar simgesine tıklayın ve Sosyal butonuna tıkladıktan sonra oradaki seçeneği kapatın.

Şarkıları YouTube veya SoundCloud’dan Spotify’a Otomatik Olarak Kaydetme:

Spotify dışında da farklı platformları kullanıyoruz. Bu platformların başında tabii ki YouTube geliyor. YouTube ya da SoundCloud gibi platformlarda güzel bir müzik bulduğunuzda Spotify’a girerek ismini ya da sanatçıyı arayarak zaman kaybetmeyin. IFTTT‘yi kullanarak o müziği hızlıca Spotify müzik koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. Kullanmak tamamen ücretsiz ve oldukça hızlı.

Shazam’dan Spotify’a Şarkı Ekleme

Shazam, insanların şarkı ya da sanatçı adının net olmadığı başka bir yerde duydukları şarkıları tanımlamak için kullandıkları popüler bir müzik uygulaması, sanırım bilmeyen yoktur. Shazam sizin için bir şarkıyı belirledikten sonra, onu otomatik olarak Spotify müzik koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz.

Şarkı tanımlandıktan sonra, bazı ekstra dinleme seçeneklerini ortaya çıkarması gereken Daha Fazla seçeneğine tıklayın. Spotify ile dinle butonuna tıklayın, işte bu kadar.

Crossfade Özelliğini Açın

Bir şarkının sonunu diğerinin başlangıcından ayıran duraklamayı sevmiyorsanız, şarkıların bitip başlarken birbirine karışması için crossfade özelliğini açabilirsiniz. Çapraz geçişi 1 – 12 saniye arasında olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Önceden Silinmiş Çalma Listelerini Kurtarabilirsiniz:

Bazı zamanlar bilerek bazı zamanlar yanlışlıkla bir şeyleri sileriz. Bunu hepimiz yaşamışızdır. İşte Spotify, kullanıcılarının bu hataları yaptığını düşünerekten silinen çalma listelerini hızlıca kurtarmak için basit bir özellik sunuyor. Bilgisayar üzerinden buraya tıklayın ve Spotify’ınız açıksa silinen çalma listelerinizi görebilirsiniz. Eğer herhangi bir çalma listesini silmediyseniz bu sayfayı boş olarak göreceksinizdir.

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evdeki internetiniz güvenli mi - güvenli internet - siber güvenlik - lorentlabs

Evdeki İnternetiniz Güvenli Mi? Hemen Güvenli Hale Getirin!

çevrimiçi bankacılık - mobil bankacılık - güvenli internet bankacılığı - internet bankacılığı - lorentlabs

Çevrimiçi Bankacılık: Daha Güvenli Çevrimiçi Bankacılık!