in

Netflix Dolandırıcılık Maillerine Dikkat Edin! Siber Saldırılar Arttı!

Netflix ipuclari

Netflix Dolandırıcılık Maillerine Dikkat Edin! Siber Saldırılar Arttı!

Çok ilginç şeyler oluyor! Netflix müşterileri, Netflix’ten geldiği iddia edilen ve giderek daha da ikna edici görünen kimlik avı dolandırıcılık maillerine karşı dikkat etmeleri konusunda uyarılıyor. Bu e-postaların kurbanı olan ve sözde Netflix hesap bilgilerini güncellemek için tıklayan mail alıcıları, büyük veri ve mali kayıp riskine giriyor.

Birçok kişi için Netflix erişimini kaybetme düşüncesi neredeyse evinin su kaynağının kesilmesi kadar endişe verici. Bu nedenle, ödeme ayrıntılarınızın başarısız olduğunu iddia eden Netflix markalı bir e-posta, dikkatinizi kolayca çekebilir. Bu da tehlikeli bir şekilde aceleyle harekete geçirilebilir. Durun bir dakika! Mailin gerçekten de Netflix platformundan geldiğini neden düşündünüz? Mail adresinize gelen her mailin nereden geldiğini kontrol edin. Bazı mailler gerçek maillere o kadar benzer ki dikkatinizden tamamen kaçabilir ve bu dikkatsizlik sizi riske atabilir.

Netflix Dolandırıcılık Maillerine Dikkat Edin:

Antivirüs Yazılımıyla güvende kalın!

Doğru antivirüs yazılımı sizi fidye yazılımlarına, kimlik avı saldırılarına ve kötü amaçlı yazılım tehditlerine karşı koruyabilir.

Netflix E-posta Dolandırıcılığı Nasıl Çalışır ve Nasıl Tespit Edilir?

Netflix müşterileri: ”Dolandırıcılık e-postaları, başından beri oldukça ikna edici görünüyor.” Başında Netflix logosu var ve “Bir şeyler ters gitti” mail halini görüyoruz.

Ancak dikkatli bir şekilde bakıldığında, bu e-postanın Netflix’in kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığına dair birçok kanıt var.

Bir Siber Saldırı Maili Olduğu Nasıl Anlaşılır?

 • Mail ilk bakışta Netflix’ten geliyor gibi görünse de, gerçek mail adresi farklı bir uzantıya sahip!
 • Alıcıya adıyla hitap etme girişimi yok. Bu, mailin binlerce hesaba toplu olarak gönderildiğine dair kesin bir işaret!

Bu mailler, gerçek Netflix maillerini taklit etmek için iyi bir çaba gösteriyor. Mailin altını bir müşteri hizmetleri ve iletişim numarasıyla doldurma fikirleri bile aktif. İlginç, acaba numaraları arayanlar var mı veya arayanlar neyle karşılaşıyor?

En önemli noktalardan birisi ise ”Yardımımıza ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.” gibi cümleleri bu mailllerde görmeniz mümkün. Fakat bu cümlelerin genelinde yönlendirilen (sadece iletişim için) linklerle karşılaşmalısınız. Ama fake maillerde bunları görmeniz mümkün değil.

getty 455692374 388025

Netflix Müşterileri Özel:

 • E-postaya eklenmiş bir .txt dosyası var. Böyle bir dosyanın açılması veya indirilmesi, makinenize kötü amaçlı yazılım yükleyebilir. Bu potansiyel olarak fidye yazılımını içerebilir. Ödeme yapılmazsa her şeyinizi şifreleyebilir. Tabii ki ödeme yapmak doğru bir seçenek değil. Birçok siber dolandırıcı ödeme yapsanız bile hiçbir şekilde şifreleri kaldırmıyor ve tekrar bir ödeme istiyor.
 • Mağdurların Ödemeyi Güncelle bağlantısını tıklamaları önerilir. Bu sizi gerçek Netflix sitesine yönlendirmez. Bağlantılara dikkat edin.
 • E-posta, ödeme ayrıntılarınızı güncellemezseniz Netflix erişiminizi kaybetme tehdidiyle kullanıcıları paniklemek için tasarlanmış bir dil içerir. Maillerinizi kontrol ederken sakin kafayla olmanız önerilir.

Netflix Müşterileri, Dolandırıcılık E-postaları Alırsanız Ne Yapmalısınız?

 1. Sil veya bildir. Bariz dolandırıcılık maillerini Netflix’e veya hangi platforma benzer bir mail geldiyse o platforma bu maili bildirin.
 2. Riskten kaçınmak için size gönderilen mailleri spam ve virüs tarayıcılardan geçirin.
 3. Herhangi bildiğiniz, emin olduğunuz bir platformdan da gelen maillerin içinde bazen ek dosyalar olur. Bu dosyaları da taratmayı unutmayın.
 4. Aynı parolaları hiçbir zaman kullanmayın.
 5. Parolalarınızı (her platformun parolasını) mümkün olduğu müddetçe sık sık değiştirin.
 6. Parolalarınızı unutmamak için parola yöneticileri kullanabilirsiniz.
 7. Parola yöneticiler için incelemelerimizi gözden geçirebilirsiniz.
 8. Netflix veya türevi bir platform, kişisel bilgilerinizi veya kart bilgilerinizi ve hesap bilgilerinizi asla mail yoluyla sizden istemez. Bu tür durumla karşılaştığınızda o maili spam olarak işaretlemelisiniz.
 9. Eğer yanlışlıkla fake mailden bir dosya indirdiyseniz hemen antivirüs ve antispam gibi uygulamalarınızı aktif ederek o uygulamayı silin.
 10. Herhangi bir dosyanız şifrelenirse siber suçlara başvurun.
 11. Herhangi bir şekilde şifrelenen dosyanızdan fidye istenirse ödeme yapmak yerine yine siber suçlara başvurun.

İlgili:

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seri-katil-belgeselleri-netflix

Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

mainnet hakkinda bilgiler

Mainnet Hakkında Bilgiler! (Güncel 2022)