in

Netflix Hız Testi Nasıl Yapılır?

netflix-hiz-testi-nasil-yapilir
netflix-hiz-testi-nasil-yapilir

Netflix Hız Testi Nasıl Yapılır? İşte Basit Bir Rehber!

Bu içeriğimizde Netflix hız testi nasıl yapılır? Sorusunu cevaplarken gerekli detaylara değineceğiz. Bu içeriğimizde bilinmesi gereken bazı küçük püf noktalar var. Örneğin fast.com’a giriş yapın. FAST Speed ​​Test Uygulamasını indirin. Ardından testi başlatın. Testin bitmesi için çok kısa bir süre bekleyin. (Bu birkaç saniye sürecektir.) Sonuçlara göre daha fazla detaylı bilgi almanız mümkün. Bunun için Daha fazla bilgi al butonuna tıklayın. Netflix’in çeşitli video kaliteleri için önerilen hızları listelediği de bilinen bir gerçek. Örneğin; SD için 3 Mbps; HD için 5 Mb/sn; ve Ultra HD/4K için 25 Mbps.

Netflix İnternet Hız Testi Nasıl Kullanılır?

Netflix’ten yayın testini FAST Speed ​​Test uygulamasıyla veya Fast.com web sitesi aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkün. İkisi de tamamen aynı şekilde çalışıyor.

  1. Fast.com’u açın veya FAST Speed ​​Test Uygulamasını indirin. Netflix hız testi uygulaması Android, iPhone ve iPad üzerinde çalışıyor.
  2. Test hemen başlar. Sadece bitmesi için birkaç saniye bekleyin.
  3. Bu noktada, hızı kaydedilmeniz mümkün. Doğru olduğunu varsayabilirsiniz. Ancak bir ortalama elde etmek için her zaman birkaç kez test etmeniz daha iyi olacaktır.
  4. Sonuçlar ekranında, gecikme ölçümlerini görmek ve ayarlara erişmek için Daha fazla bilgi al butonuna tıklayın. Ayarlar, minimum – maksimum paralel bağlantılar ve test süresi gibi seçenekleri ayarlamanıza izin veriyor. Ayarların ne işe yaradığını bilmiyorsanız bu ayarları olduğu gibi bırakabilirsiniz.

Fast.com Nedir?

Fast.com, Netflix’in resmi hız testi web sitesidir diyebiliriz. Netflix hız testi, diğer hız testi sitelerinden farklı. Çünkü bağlantınızı dünyanın herhangi bir yerinde, aslında asla bağlanamayacağınız rastgele bir sunucuyla test etmek yerine, Netflix’in içerik dağıtım sistemini kullanıyor. Bununla birlikte, Netflix abonesi olmasanız bile genel bir hız testi çözümü olarak kullanabilirsiniz. Fast.com, daha düşük kaliteli Netflix yayın planlarından birine abone olmayı planlıyorsanız da kullanışlı. Ağınızın Netflix videolarını işlemek için yeterince hızlı olup olmadığını veya internet planınızı yükseltmeniz gerekip gerekmediğini bu site sayesinde öğrenebilirsiniz. Fast’in mobil uygulaması iOS, Android ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

İlgili: Netflix Hata Kodu UI-800-2 Nasıl Düzeltilir?

Netflix için İnternet Hızı:

Artık cihazınız ve Netflix sunucuları arasında elde edebileceğiniz hızı belirlediğinize göre, özellikle Ultra HD/4K videolar izlemeyi planlıyorsanız, Netflix akışının yeterince hızlı olup olmadığını bilmek oldukça önemli.

Netflix, çeşitli video kaliteleri için önerilen internet hızlarının bir listesine sahip. Ağınızın bu tür videoları yayınlamak için uygun olup olmadığını görmek için hızınızı liste ile karşılaştırabilirsiniz.

  • SD kalitesi için 3 Mbps öneriliyor.
  • HD kalitesi için 5 Mbps öneriliyor.
  • Ultra HD/4K kalitesi için 25 Mbps öneriliyor.

Bunlar önerilen hızlar olsa da, minimum Netflix akış hızlarıyla idare edebilirsiniz. Windows’da Netflix İçeriklerini İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternetinizi Daha Hızlı Hale Getirebilir misiniz?

Netflix hız testi size Netflix’in önerdiği kadar hızlı olmayan bir puan gösteriyorsa, internetinizin Netflix için çok yavaş olduğu anlamına gelebilir. Ancak Netflix planınızın sürümünü düşürmek veya abone olmaktan kaçınmak için çok acele etmeyin; İnternet hızını anlamanın iki yolu vardır.

Göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, 4K veya diğer kaliteli videoları tam olarak aktarabilecek bir hız için ödeme yapıyor olabilirsiniz. Ancak hızınızı Netflix sunucularıyla sınırlayan başka faktörler de söz konusu olabilir. Ağdaki bant genişliği gerektiren uygulamaları sınırlamak gibi bazı fikirler için internetinizi hızlandırmak için neler yapabileceğinizi araştırmayı unutmayın.

İlgili:

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mozilla video indirme eklentileri - mozilla video indirme işlemi - firefox video indirme - firefox eklentileri

Firefox Video İndirme! En İyi Video İndirme Araçlarını Listeledik!

web3 vs metaverse 1

Web3 ve Metaverse Karşılaştırması! WEB3 ve Metaverse Nedir?