in

Mainnet Hakkında Bilgiler!

Mainnet hakkında bilgiler: Mainnet nedir? Avantajları nelerdir? Sorularının cevaplarına ve konu hakkında diğer bilgilere bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Mainnet nedir?

Mainnet, önceden kendi blokzincirine sahip olmayan ve başka ağlarda çalışan bir kripto para projesinin; kendi ağına geçiş yapmasını ifade eder.

Mainnet hakkında bilgiler

Testnet aşaması:

Kripto para projesi geliştiriciler, söz konusu projelerini genellikle Ethereum ağı üzerinde yayınlarlar. Bunun öncelikli sebebi ise geliştiricilerin proje için fon toplama amacıdır. Projenin arkasındaki ekip, bu süreçte projenin hedefleri için çalışmalarını sürdürür. Bu çalışmaların sonucunda ise bir Testnet etkinliği gerçekleştirilir. Testnet, projenin Mainnet için hazır olup olmadığı, herhangi bir sorunla karşılaşıp karşılaşılmayacağını tespit etmek için yapılan bir etkinliktir. Bu aşamada projede bir eksiklik veya sorun varsa düzeltilir ve böylece ana ağa geçince meydana gelebilecek olan sorunların önüne geçilir. Testnet sonrasında ise Mainnet için bir tarih belirlenir.

Mainnet avantajları nelerdir?

  • Mainnet sonucunda söz konusu kripto para projesi, başka bir projenin blokzincirinde çalışırken artık kendi ağında işlev görmeye başlar.
  • Kendi blokzincirine geçiş yapan projeler, işlem ücretleri gibi çeşitli konularda kendi kurallarını belirleyebilirler. Örnek verecek olursak: Daha önce Ethereum blokzincirinde çalışan bir proje, Ethereum tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır. Ancak mainnet ile kendi zincirine geçen projeler, bu zorunluluktan da kurtulmuş olur.
  • Projeler, mainnet sonucunda; hız, maliyet ve işlem gücü bakımından daha avantajlı bir yapıya sahip olabilirler.
  • Mainnet ile kendi ağına geçen projeler, yatırımcılar tarafından da ilgiyle karşılanırlar. Böylece proje, daha geniş bir kitleye ulaşabilir. Kitlesi büyüyen projeler ise yeni borsalarda listelenme olasılığını artırır. Bundan dolayı da söz konusu kripto para projesinin fiyatında artış görünmesi yüksek bir ihtimaldir.
  • Yatırımcılar, Mainnet etkinliği yaklaşan kripto para projelerinin duyurularını coinmarketcap.com/tr/ buradan takip edebilirler.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

NEAR Token Nedir? Near Protokol Özellikleri Nelerdir?

oltalama-saldirisi-nedir

Oltalama Saldırısı Nedir? Korunmak İçin 5 Basit ve Önemli Öneri!