in

Spotify’da Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Spotify

Spotify’da Uyku Modu Nasıl Ayarlanır?

Spotify’ın sunduğu Uyku zamanlayıcısı özelliği sayesinde, dinlediğiniz şarkıların belirlediğiniz süre sonunda otomatik bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Peki bu özelliği nasıl ayarlarsınız? Detaylar içeriğimizde.

Spotify’da Uyku modu nasıl ayarlanır?

Oldukça zengin bir müzik kitaplığına sahip olan Spotify, müzikseverlerin en çok tercih ettiği müzik platformlarından biridir. Ancak yalnızca şarkılara değil; podcast’lere de yer vererek podcast severlerinin de ilgisini çekiyor. Dinleyicilerin ortak çalma listeleri oluşturabildiği, Instagram hikâyelerine müzik ekleyebildiği bu platform, kullanıcılara birçok özellik sunuyor. Bu özelliklerden biri de Uyku zamanlayıcısıdır. Uyku zamanlayıcısı ile kullanıcılar, şarkı dinlerken uyuyakaldıklarında şarkının çalmaya devam etmesinin önüne geçebilecekler.

Uyku zamanlayıcısı için şu adımları izleyin:

  • Öncelikle Spotify uygulamasına girin ve bir şarkı açın.
  • Şarkı açtıktan sonra “şimdi çalınıyor” ekranına gidin
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunun. Bununla birlikte ekranı aşağı doğru kaydırın.
  • Ay simgesinin yer aldığı Otomatik kapatma seçeneğine dokunun.

Karşınıza: 5 dakika, 10 dakika, 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika, bir saat ve parça sonu olmak üzere bir dizi seçenek çıkacaktır. Müziğin hangi süre sonunda durmasını istiyorsanız, onu seçin. Örneğin, dinlediğiniz müzik 45 dakika sonra otomatik bir şekilde durdurulsun istiyorsanız, 45 dakika seçeneğine dokunun. Böylece siz uykuya dalsanız bile 45 dakika sonra şarkı kendiliğinden duracaktır. Parça sonu seçeneğini seçerseniz, dinlediğiniz parça sona erince müzik otomatik olarak duracaktır. Bununla birlikte, uyku zamanlayıcısını iPhone, iPad ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Zamanlayıcıyı nasıl kapatırsınız?

Eğer özelliği kapatmak istiyorsanız bu adımları izleyin:

  • Bir şarkı açın ve şimdi çalınıyor ekranına gidin.
  • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın ve ekranı aşağı kaydırın.
  • Otomatik kapatma seçeneğine dokunun.
  • Son olarak, Kronometreyi kapat seçeneğini seçin.

Böylece zamanlayıcı kapatmış olursunuz ve siz tekrar açıncaya kadar özellik kendiliğinden aktif olmayacaktır. Özelliği açmak ve kapatmak için her zaman aynı adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gmail

Gmail Alternatifi En İyi E-Posta Hizmetleri!

Twitter

Twitter’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Etkinleştirilir?