in

Bir Web Sitesi Yüklenmediğinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

web sitesi

Bir Web Sitesi Yüklenmediğinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu içeriğimizde: İstediğiniz bir web sitesine erişim problemi yaşadığınızda hangi yollara başvurmanız gerektiğine ve diğer detaylara yer verdik.

Bir Web Sitesi Yüklenmediğinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

1) Bağlantınızı kontrol edin

Bir web sitesine bağlanamadığınızı fark ettiğiniz zaman öncellikle kendi bağlantınızı kontrol edin. Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığınızı veya cihazınızı yanlışlıkla uçak moduna alıp almadığınıza dikkat edin. Bununla birlikte sorunun sizden mi kaynakladığını diğer siteleri de ziyaret ederek anlayabilirsiniz. Farklı web siteleri çalışırken sadece biri çalışmıyorsa; yüksek ihtimalle sorun sizden kaynaklanmıyordur. Ancak diğer sitelerde de aynı sorunla karşılaşırsanız; modeminizi yeniden başlatmayı düşünebilirsiniz.

2) Sayfanın önbelleğe alınmış bir sürümüne göz atın

Bir site kapandıysa fakat sizin daha önce o sitede yayımlanmış olan bir içeriğe ulaşmanız gerekiyorsa; söz konusu içeriğin yer aldığı sayfanın önbelleğe alınmış olan bir sürümüne erişim sağlayabilirsiniz. Google arama sonucunda erişmek istediğiniz sayfanın hemen üstünde yer alan URL’nin kenarındaki aşağı yönlü okun üzerine tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak olan Önbellek seçeneğini seçin.

3) Kullandığınız uzantıları ve yazılımları gerektiğinde devre dışı bırakın

Erişim sağlamak istediğiniz web sitesine sadece siz ulaşamıyorsanız; bazı eklentileri ve yazılımları devre dışı bırakmanız gerekebilir. Bu unsurlar bazı web sitelerinin yüklenmesini engelleyebilirler. Uzantıları ve eğer kullanıyorsanız ağ izleme programı gibi diğer yazılımları devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz. Ancak bir virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakmak güvenliğiniz için tehlikeli olabilir, bu nedenle erişmek istediğiniz web sitesinin güvenli olup olmadığına dikkat edin.

4) Alternatif bir tarayıcıda deneyin

Web sitesinin tarayıcınız nedeniyle yüklenmiyor olma ihtimali var. Bu nedenle aynı web sitesine farklı bir tarayıcı üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca aynı siteye Chrome gizli mod aracılığıyla da giriş yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak site başka bir tarayıcıda da çalışmıyorsa, sorun yüksek ihtimalle sizden kaynaklanmıyordur.

5) Bir VPN çalıştırın

Belki de istediğiniz web sitesine ulaşamıyor oluşunuzun sebebi internet sağlayıcınız veya bazı denetim uygulamalarıdır. Bu nedenle internet trafiğini farklı bir sunucu üzerinden yönlendiren sanal özel ağ (VPN) kullanabilirsiniz. Ancak zaten bir VPN kullanıyorsanız ve buna rağmen siteye erişemiyorsanız, VPN’yi kapatın. Siteye ulaşmanızı engelleyen şeyin VPN olma ihtimali var. Ancak söz konusu sitedeki ziyaretinizi sonlandırdıktan sonra VPN’yi tekrar aktif hâle getirmeyi unutmayın.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows e posta

Windows’a Birden Fazla E-Posta Hesabı Nasıl Eklenir?

Windows konum bulma

Kayıp Bir Windows Aygıtı Nasıl Bulunur?