in

Windows’a Birden Fazla E-Posta Hesabı Nasıl Eklenir?

Windows e posta

Windows’a Birden Fazla E-Posta Hesabı Nasıl Eklenir?

Windows 11’de veya cihazınızı hâlâ yükseltmediyseniz Windows 10’da; oturum açmak için mevcutta bir hesabınız varsa bile diğer platformlar için kullandığınız farklı hesaplarınız olabilir. Google, Yahoo ya da Outlook gibi aynı anda farklı hesaplara sahip olabilirsiniz. Bu hesaplarınıza tek bir yerden erişim sağlamak için bütün hesaplarınızı Windows 11 veya Windows 10’a ekleme imkânınız var. Böylece o adreslerinize gelen bütün mesajlara çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunun için gerçekleştirmeniz gereken işlem, her iki sürümde de aynıdır.

Windows’a Birden Fazla E-Posta Hesabı Nasıl Eklenir?

  1. Bir e-posta hesabı eklemek için öncelikle Windows 10 veya Windows 11’de Ayarlar kısmına gelin.
  2. Daha sonra hesaplar ögesine tıklayın.
  3. E-posta ve Hesaplar seçeneğini seçin.
  4. Ardından Hesap ekle’ye tıklayın.
  • Microsoft; Outlook, Office 365, Google, Yahoo ve iCloud hesaplarınızı eklemenize izin verir. Bu seçenekler arasından eklemek istediğiniz hesap türüne tıklayın. Daha sonra ekleyeceğiniz hesap için kullanıcı adınızı ve şifreyi girin, ardından da onaylayın. Ayrıca e-postaları almak için POP ya da IMAP kullanan başka hesap seçme imkânınız da var.
  • Windows, Windows mail uygulamasının; posta, kişiler ve takvim gibi çeşitli bilgiler arasından hangisine erişmesi gerektiğini size bildirecektir. Daha sonra gerekli olan izinler için Kabul Et seçeneğine tıklayın.
  • Bu aşamanın ardından eklediğiniz hesap için oturum açma adınızın ve şifrenizin Windows tarafından hatırlanmasını isteyip istemediğinizi soran bir bildirim alırsınız. Bu şekilde her defasında oturum açma adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekmeyeceği bildirilir. Eğer oturum açma bilgilerinizin kaydedilmesini isterseniz Evet’e tıklayın ve ardından işlemi bitirin.

Hesap ayarlarını yönetmek

Eklediğiniz hesaplara dair temel ayarları kontrol etmek ya da söz konusu hesapları Windows’tan silmek mümkündür. Bunun için ise; istediğiniz hesabın üzerine tıklayın. Daha sonra ise Yönet ögesini seçin. Açılan pencerede posta kutusu eşitleme ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın. Eşitleme ayarları penceresinde yer alan seçenekleri gözden geçirin ve nasıl bir değişiklik yapmak istediğinize karar verin. Gelen iletilerin her 15 dakikada, 30 dakikada ya da 60 dakikada bir veya manuel olarak indirilmesini seçebilirsiniz. Bununla birlikte son 3 gün, son 7 gün, iki hafta veya son 3 ay ya da herhangi bir zamanda ne kadar ileti indireceğinizi belirlemeniz için seçenekler vardır. Öte yandan bu hesap üzerinden e-posta, takvim veya kişiler gibi hangi tür içeriklere erişmek istediğinizi de seçebilirsiniz. İşlemlerinizi bitirmek istediğinizde Bitti seçeneğine tıklayın, daha sonra değişikliklerini uygulamak adına da Kaydet’e tıklayın.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HBO Max Netflix Disney and Amazon

2022 İçin En İyi Video Akış Platformları!

web sitesi

Bir Web Sitesi Yüklenmediğinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?