in

Windows Güncellemeleri Nasıl Geciktirilir?

Windows guncellemesi

Windows Güncellemeleri Nasıl Geciktirilir?

Windows güncellemelerini otomatik olarak yüklemek yerine, bu güncellemeleri belirlediğiniz bir zaman aralığında yüklemek için erteleyebilirsiniz. Bu içeriğimizde, Windows güncelleştirmelerini ertelemek için izlemeniz gereken adımlara yer verdik.

Windows Güncellemeleri Nasıl Geciktirilir?

Aslında Windows Güncellemeleri Nasıl Geciktirilir? Sorusunun cevabı oldukça basit. Gelin bu cevaba yakından bakalım!

Güncellemeleri 7 gün duraklatma

Gelen küçük veya büyük güncellemeleri geciktirmek için bazı seçenekler mevcut. Ancak bu güncellemeleri geciktirmenin temel yolu, Ayarlar bölümünden yapacağınız yedi günlük duraklatma seçeneğidir. Bunun için Windows 10’da Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update adımlarını izleyin. Windows 11 kullanıcıları ise Ayarlar kısmından direkt Windows Update seçeneğine tıklayabilir. Daha sonra Güncellemeleri 1 hafta duraklat seçeneğine tıklayın. Windows duraklattığınız bu güncellemenin yeniden tam olarak ne zaman devam edeceğini size bildirir.

Güncellemeleri 35 güne kadar duraklatma

Güncellemeleri 7 gün yerine 35 gün gibi daha uzun bir süre sonrasına erteleme imkânınız da var. Bunun için Windows 10’da 35 gün boyunca güncellemeleri 7 gün beş defaya kadar duraklat seçeneğine tıklayın. Windows 11 için ise 1 hafta duraklat butonunun yanındaki menüye tıklayın. Ardından güncellemeleri kaç hafta duraklatmak istediğinizi seçin. Ayrıca Windows 10 kullanıcılarının da Gelişmiş Seçenekler kısmından güncellemeleri istedikleri bir tarihe kadar geciktirme imkanı vardır.

Aktif saatleri değiştirmek

Kullanıcıların, Windows güncelleştirmelerini ertelemek yerine hangi saatlerde güncellenmesi gerektiğini belirleme imkânı vardır. Bunun için Windows 10’da Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Uptade’i açın. Daha sonra güncellemelerin ne zaman yüklenmemesi gerektiğini belirlemek için Etkin saatleri değiştir seçeneğine tıklayın. Ayrıca Windows’un etkin saatleri, etkinlik takviminize göre otomatik ayarlamasını tercih edebilirsiniz. Ancak özel bir başlangıç ve bitiş saati belirlemek isterseniz Değiştir seçeneğine tıklayın. Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra güncelleme saati gelene kadar güncellemeyle ilgili herhangi bir bildirim almayacaksınız.

Hatırlatma: Güncellemeleri erteledikçe yeni özelliklerden ve güvenlik iyileştirmelerinden o kadar geç faydalanırsınız. Bununla birlikte, yüklediğiniz bir güncelleme cihazınızda bir soruna yol açarsa, söz konusu bu güncellemeyi geri alma imkânınız var. Güncellemeyi geri almak için izlemeniz gereken adımlara ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hesap ihlalleri

Bu 2 Ülke Hesap İhlallerinde Dünya Lideri Oldu!

bybit-nft-marketi-nedir

Bybit NFT Marketi Nedir? Nasıl Kullanılır?