in

Microsoft’un Windows 8.1 desteği sona eriyor!

Windows 8.1

Microsoft’un Windows 8.1 desteği sona eriyor!

Microsoft, kısa bir süre sonra Windows 8.1 desteğini sonlandıracağını duyurdu. Buna bağlı olarak Windows 8.1 kullanıcıları, yeni güncellemeleri ve iyileştirmeleri bu tarihten sonra alamayacak. Bu içeriğimizde, söz konusu desteğin ne zaman sona ereceğine ve ilgili detaylara yer verdik.

Microsoft’un Windows 8.1 desteği sona eriyor!

Kullanıcı sayısı çok yüksek olmasa da hâlâ Windows 8.1’i kullanmaya devam eden belirli bir kitle var. Ancak Microsoft, Windows 8.1’e olan desteğin 10 Ocak 2023 itibariyle sona ereceğini açıkladı. Bununla birlikte Microsoft, Windows 8.1 bilgisayarlarının Windows 11’i kaldıracak yeterli donanıma sahip olmadığı için; kullanıcıların -belirli bir ücret karşılığında- Windows 10’a geçiş yapmaları önerisinde bulundu. Ancak cihaz değişikliği yapabilecek durumda olan kullanıcılara ise cihazlarını değiştirip Windows 11’e geçiş yapmalarının daha iyi olabileceğini hatırlattı.

Destek sona erince ne olacak?

Destek sona erdikten sonra kullanıcılar, Windows 8.1’i kullanmaya devam edebilirler. Ancak destek sona erdikten sonra herhangi bir güncelleme, iyileştirme veya teknik destek almaya devam edemezler. Bu durumda cihazda önemli bir sorun meydana geldiğinde herhangi bir destek alamayacakları gibi kötü niyetli yazılımlara karşı da daha savunmasız olacaklardır.

Temmuzda bildirimler başlayacak

Microsoft, temmuz ayında Windows 8.1 kullanıcılarına desteğin sona ereceğiyle ilgili bildirim göndermeye başlayacak. Söz konusu bu bildirimler, sadece bilgi amaçlı olacaktır. Bildirimi alan kullanıcılar; Daha fazla bilgi, Daha sonra hatırlat ya da Destek tarihi sona erdikten sonra hatırlat seçeneklerinden birine tıklayabilirler.

Destek almayan işletim sistemlerini kullanmayın

Bazı kullanıcılar, desteği sona eren Windows sürümlerini bir şekilde kullanmaya devam ederler. Ancak bu son derece risklidir. İşletim sistemlerinin güncel güvenlik iyileştirmelerini alması çok önemlidir. Yaşam döngüsünün sonuna gelen işletim sistemleri, bu güvenlik güncellemelerini almazlar. Bu da cihazlarınızı ve verilerinizi saldırılara ve diğer olumsuz durumlara karşı daha açık bir hâle getirir. Bu nedenle desteklenmeyen işletim sistemlerini kullanmayı bırakmalısınız. Bununla birlikte, cihazınızı Windows 11’e yükseltmek ve güncelleme hakkında bilgiler için bu içeriklerimize göz atabilirsiniz:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

malware hermit

iPhone ve Android Telefonlarına Sızan Yeni Bir Casus Yazılım Tespit Edildi!

project serum

SRM coin nedir? Serum Projesinin Özellikleri Nelerdir?