in

Windows 11 İpuçları!

Windows11

Windows 11 İpuçları!

Bu içeriğimizde: Windows 11 ile gelen bazı yeniliklere ve bu yeniliklerden faydalanabileceğiniz ipuçlarına yer verdik.

Windows 11 ipuçları:

Başlat ögesini yeniden hizalayın

Başlat ögesi artık ekranın altında yer alan görev çubuğunun en solunda yer alır. Ancak bunu değiştirebilirsiniz. Bunun için görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev çubuğu ayarlarına gidin. Ardından Görev çubuğu davranışlarını açın ve Görev çubuğu hizalamasını Sol olarak kaydedin. Böylece görev çubuğunuzda yer alan bütün simgeler sola taşınacak ve Başlat ögesi tekrar ait olduğu yere dönecektir.

Widget’larınızı tek bir yerde toplayın

Widget’larınızı Windows 10’un aksine artık tek bir yerde ve daha fazla seçenekle toplayabilirsiniz. Hava durumu hakkında bilgi almak, finans piyasalarını izlemek, Outlook takvimini yönetmek, en son haberleri takip etmek gibi birçok araca tek bir yerden erişebilirsiniz. Bununla birlikte Widget ekranına Win+W tuşlarına basarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir özelleştirme yapmak isterseniz de Widget ekranında sağ üst köşede bulunan profilinize tıklayın ve Widget ayarlarına gidin. Böylece buradan istediğiniz özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

Basitleştirilmiş sağ tıklama menüsü

Yeni güncellemeyle birlikte sağ tıklama menüsü sadece en önemli ayarlara odaklanır. Ancak daha fazla ayara gereksinim duyduğunuzda (fotoğraf uygulamasında düzenle, tara ve yazdır gibi) Diğer seçenekleri göster ögesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Yeni ses modları

Windows 11’de mono ses ve gelişmiş diğer ses modlarında artık daha fazla kontrole sahipsiniz. Monoya geçmek için bu adımları izleyebilirsiniz: Ayarlar > Sistem > Ses simgesine tıklayın, daha sonra sol ve sağ ses kanallarını bir araya getirmek adına Mono sesi etkinleştirin. Ayrıca bas güçlendirme, oda düzenleme ve ses yüksekliği eşitlemeyi dahil eden gelişmiş ses seçeneği için; Ses menüsünün Gelişmiş bölümünün altında yer alan Tüm ses aygıtlarına tıklayın, ardından Özellikler menüsüne ulaşmak için bir aygıt seçin ve Sesi iyileştir seçeneğini seçerek aktifleştirin.

Uygulamaları Başlat menüsüne sabitlemek

Uygulamaları Başlat menüsüne sabitleyebilirsiniz. Bunun için uygulama listesini açın ve istediğiniz herhangi bir uygulamaya sağ tıklayın. Daha sonra uygulamayı Sabitle bölümüne taşımak için Başlangıç’a Sabitle ögesini seçin. Böylece seçtiğiniz uygulamayı istediğiniz bir konuma sürükleyerek taşıyabilirsiniz. Bununla birlikte başlangıç kısmından uygulamaları kaldırmak isterseniz de; uygulamanın üstüne sağ tıklayın ve ardından kaldırın.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lorent research lab - internetten alışveriş - internetten alışveriş güvenli mi - online alışveriş güvenli mi - güvenli alışveriş siteleri

İnternetten Alışveriş Güvenli Mi? İşte 8 Özel İpucu!

oyun hesaplarini korumak

Çevrimiçi Oyun Hesaplarınızı Hackerlardan Nasıl Korursunuz?