in

SRM coin nedir? Serum Projesinin Özellikleri Nelerdir?

project serum

SRM coin nedir? Serum Projesinin Özellikleri Nelerdir?

Bu içeriğimizde Serum (SRM) coin nereden alınır? Projenin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili diğer detaylara yer verdik. Eğer SRM coin nedir? SRM geleceği, SRM nereden alınır? Sorularını merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

SRM Coin Nedir?

Serum, merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri için hız ve maliyet sorunlarına çözüm sunmak için geliştirilen bir projedir. Bununla birlikte Serum, Solana blokzincirinin desteğiyle kurulmuş merkeziyetsiz borsadır. SRM ise projeye ait yönetişim tokenıdır.  

Serum projesinin özellikleri nelerdir?

  • Hız: Merkeziyetsiz borsa (DEX) Serum, hız konusunda yatırımcılara avantaj sağlamak adına Solana blokzinciri üzerinde geliştirilmiştir.
  • İşlem ücretleri: Genellikle bir ağın çok yoğun olduğu zamanlarda artan işlem ücretlerine çözüm sağlamak isteyen Serum, yoğunluğun azalması ve işlem ücretlerinin düşük olması için Solana ağını kullanarak saniyede yaklaşık 50 bin işlemin gerçekleşmesini sağlamaktadır.
  • Merkeziyetsizliğe odaklanan ve kullanıcıların gizliğine önem veren Serum, Müşterini Tanı (KYC) doğrulaması gerektirmez.
  • Solana blokzinciri üzerine inşa edilen Serum DEX, aynı zamanda ERC-20 standardını da desteklemektedir. Bu sayede zincirler arası token transferleri ve diğer işlemlerin kolaylıkla gerçekleşmesini sağlamaktadır.

MSRM ve SRM token

SRM, Solana blokzincirine ait SPL standardı bir tokendır. Bununla birlikte, Serum’un yönetim belirteci olan SRM haricinde bir de MSRM (Mega Serum token) mevcuttur. 1 milyon SRM kilitlenerek 1 MSRM oluşturulmaktadır. SRM tokena sahip olan kullanıcılar, işlem ücretleri ve stake gibi özelliklerden faydalanırken, MSRM’ye sahip olan yatırımcılar ise daha fazla avantajdan yararlanmaktadır. Bununla birlikte SRM token sahibi olan yatırımcılar, projenin gelişimiyle ilgili alınacak kararlarda oy kullanma hakkına sahiplerdir.

SRM gelecekte ne vadediyor?

Serum, blockchain projeleri için yüksek hız ve düşük işlem ücreti sunarak; ekosistemin ihtiyaç duyduğu en önemli konularda destek sağlayan ve tamamen merkeziyetsizlik odaklı çalışan nadir projelerden biridir. Yatırımcılarına ve proje geliştiricilerine sunduğu avantajlar nedeniyle projeye ait SRM tokenın da gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

SRM nereden satın alınır?

SRM tokenın satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Bybit, Binance, KuCoin, Gate.io, FTX.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows 8.1

Microsoft’un Windows 8.1 desteği sona eriyor!

bybit-World-Series-of-Trading-wsot2022

World Series of Trading (WSOT 2022) Ödülü Tam 8 Milyon USDT!