in ,

STORJ Coin Nedir? Storj Projesinin Özellikleri Nelerdir?

STORJ coin nedir

Bu içeriğimizde: STORJ coin nedir? Storj projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve bu projeyle ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

STORJ coin nedir?

Ethereum tabanlı olan ve merkeziyetsiz bulut depolama hizmeti vermek için geliştirilen Storj projesinin kripto para türüdür.

Storj projesinin özellikleri nelerdir?

  • Blokckchain destekli halka açık merkeziyetsiz bir proje olan Storj, kullanıcılar için veri saklama alanları sunar.
  • Kullanıcılar, istedikleri verileri Storj projesinin sağladığı bulut depolama alanlarında güvenle saklama imkânına sahiplerdir. Bununla birlikte kullanıcılar, depolama alanları için oldukça uygun bir ücret ödemesi yaparlar. Ayrıca söz konusu bu ödemeleri Storj token ile yapabilirler.
  • Storj projesi, Eşler Arası (P2P, Peer to peer) sistemini benimser. Dolayısıyla kullanıcıların verileri başkalarının eline geçmeden doğruca eşler arası bir sistemle korunur.
  • Storj ağına düğüm çalıştırarak destek vermek isteyen ve bulut hizmeti için cihazlarındaki depolama alanını kiralayacak kişiler, STORJ token ödülleri kazanabilirler.

Nasıl çalışır?

Storj platformuna bulut hizmeti için yüklenen dosyalar, özel bir kriptografik yöntemle şifrelenir. Ancak sadece şifrelemekle kalmaz, şifrelenen dosyalar küçük parçalara bölünerek çeşitli düğümlere rastgele dağıtılır. Bu sayede veriler tanınmayacak kadar küçük parçalara bölünmüş olur ve her parçanın birbirinden çok uzakta olan düğümlere aktarılması sağlanır. Böylece veriler, güvenilir yerlerde olurlar. Birinin verileri anlamlı bir bütün hâline getirerek okuması mümkün olmaz çünkü veriler tek bir merkez noktada değildir ve şifrelidir.

Storj yorum

Bu proje, kullanıcıların verilerini bulut depolama alanlarında güvenli bir şekilde saklarken; aynı zamanda bu hizmet için düşük bir işlem ücreti alır. Bununla birlikte Storj ağına düğüm çalıştırarak destek veren kullanıcılar için de token ödülleri vermesi ve ağ üzerinde gerçekleşen tüm işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesine özen gösterilmesi gibi avantajlara sahiptir. Ancak en önemli avantajlarından biri; Google gibi merkezi bulut depolayıcılarına karşı merkeziyetsiz oluşudur. Mevcut özelliklerden dolayı projeye ait STORJ tokenin de değer kazanması öngörülmektedir.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reserve

Reserve Rights Nedir? RSR Hakkında Detaylar!

cok-fazla-sekme-acma

Çok Fazla Sekme Açmak Bilgisayarı Yavaşlatır mı?