in

STORJ Nedir? STORJ Coin Nerden Alınır?

storj nedir

STORJ Nedir? STORJ Coin Nerden Alınır?

Bu yazımızda Storj nedir? nasıl çalışır? Storj projesinin özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili bilinmesi gereken diğer detaylara yer verdik. Eğer siz de STORJ nedir? STORJ coin nerden alınır? sorusunu soruyor ve bu sorulara cevap arıyorsanız işte sizler için güzel bir rehber!

Storj nedir?

Ethereum tabanlı olan Storj, merkeziyetsiz bulut depolama hizmetine güç vermek için geliştirilen bir blockchain projesidir. Storj coin ise projenin kripto para birimidir.

Storj projesinin özellikleri nelerdir?

  • Halka açık merkeziyetsiz bir proje olan Storj, kullanıcıların verilerini depolayabileceği saklama alanları sunar. Kullanıcılar, istedikleri verileri Storj projesinin sağladığı bulut depolama alanlarında güvenle saklama imkânına sahiplerdir.
  • Kullanıcılar, bu depolama alanları için çok az bir ücret öderler. Ayrıca söz konusu bu ödemeleri Storj coin ile yapabilirler.
  • Bu proje, Eşler Arası (P2P, Peer to peer) sistemini benimser. Dolayısıyla kullanıcıların depoladıkları veriler başkalarının eline geçmeden doğruca eşler arası bir sistemle iletilmektedir.
  • Ayrıca Storj ağına düğüm çalıştırarak destek vermek isteyen ve bulut hizmeti için cihazlarındaki depolama alanını kiralayacak kişiler, STORJ token kazanırlar.
Bitcoin Node

Sürdürülebilir bir depolama:

Hem çevresel hem de ekonomik olarak sürdürülebilir olmayı hedefleyen Storj, 2022 yılının sonuna kadar PoW algoritmasından tamamen ayrılacağı sözünü veriyor. Bu sayede bulut depolamanın karbon ayak izini ciddi ölçüde azaltmayı planlıyor.

STORJ Nedir? Nasıl çalışır?

Platforma bulut hizmeti için yüklenen dosyalar, özel bir kriptografik yöntemle şifrelenmektedir. Ancak sadece şifrelenmekle kalmaz, şifrelenen dosyalar küçük parçalara bölünerek çeşitli düğümlere rastgele dağıtılır. Bu sayede veriler tanınmayacak kadar küçük parçalara bölünmüş olur ve her parçanın birbirinden çok uzakta olan, Storj için çalışan 13 binden fazla düğüm arasında aktarılması sağlanır. Böylece veriler, güvenilir yerlerde depolanırlar. Birinin verileri anlamlı bir bütün hâline getirerek okuması mümkün olmaz çünkü veriler tek bir merkez noktada değildir ve şifrelidir.

kripto madenciliğinin doğaya zararları

Storj gelecekte ne vadediyor?

Bu proje, kullanıcıların verilerini bulut depolama alanlarında; güvenli bir şekilde saklarken aynı zamanda bu hizmet için düşük bir işlem ücreti alır. Bununla birlikte Storj ağına düğüm çalıştırarak destek veren kullanıcılar için de token ödülleri vermesi ve ağ üzerinde gerçekleşen tüm işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesine özen gösterilmesi gibi avantajlara sahiptir. Ancak en önemli avantajlarından biri; Google gibi merkezi bulut depolayıcılarına karşı merkeziyetsiz oluşudur. Bu özelliklerden dolayı projeye ait STORJ kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

STORJ nereden alınır?

Satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Coinbase, Huobi Global, Gate.io, KuCoin, OKX ve Paribu.

STORJ nedir ile ilgili:

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tinder'da engelleme - tinder güvenli mi - tinder nasıl kullanılır - tinder'da rehberi engelleme - lorentlabs seo

Tinder’da Engelleme Özelliğini Nasıl Kullanılır?

Google Chrome Incognit

Gizli Mod ile Web Takibi Nasıl Engellenir?